Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kerülhet valaki az...

Hogyan kerülhet valaki az utcára, ha személyiségzavara van?

Figyelt kérdés

A személyiségzavarokról olvastam,és többek közt találtam olyat,hogy a bűnözők,drogfüggők,hajléktalanok közt fordul elő gyakran.

Az első kettő világos,de hajléktalan hogy?

Most ha gyerekkorában kerül az utcára,azt megértem,de ha volt otthona,lakása,akkor hogy?Elég extrém mértéket kell öltsön az a személyiségzavar akkor(tudom,hogy a sz.zavar amúgy is extrém állapot).

Ha tudtok,adjatok részleteket ezzel kapcsolatban,és még azt,hogy inkább melyik személyiségzavarokra érvényes ez,és az efféle teljes elkülönüléssel járó magatartás?

Lehet ,hogy majd visszaírok kommentben,hogy mégjobban megtudakoljak valamit...


2011. máj. 7. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Ez fordítva működik. Az utcára került és utána lesz személyiségzavaros.
2011. máj. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A személyiség zavaros emberek köznyelven bolondok, nem tudnak a társadalmi normákhoz igazodni túl félénkek, rámenősek... a normálistól túlzottan eltérő személiségük miatt nem müködnek a pár kapcsolataik, nincsenek közeli barátaik, nem tudnak kommonikálni a kollégákal.

Az emberi kapcsolataik nagyon is könnyen megszakadnak, a próblémákat alkoholal, drogal próbálják kezelni ezért elvesztik a munkájukat, a családjukat, az anyagi gondokat ez után büntettekel, szerencsejátékal akkarják megoldani és innen már a börtön a hajléktalanság egy pici lépés.

2011. máj. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Aha,mostmár értem.
2011. máj. 7. 01:15
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
A személyiségzavarnak több típusa van, és egyáltalán nem biztos, hogy mentálisan sérült a személyiségzavaros ember... Nekem dependens személyiségzavarom van, és pszichiátriai tesztek is igazolták, hogy ennek kizárólag lelki okai vannak, de mentális, "agyi" problémám nincsen, teljesen normális, épeszű ember vagyok... Úgyhogy a "bolond" megnevezést kikérem magamnak...
2011. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, nekem antiszociális személyiségzavarom van ami szintén száz százalékig lelki problémákból fakad. De ennek ellenére tiszta elméjű, intelligens, sőt, koromhoz képest elég komoly és érett gondolkodású ember vagyok. Szóval a bolond megnevezés engem is szíven ütött... (15/L)
2011. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Szóval a bolond megnevezés engem is szíven ütött..."


De még hányszor fog ütni ilyesmi,főleg ha ezen az oldalon lógsz,kapsz majd hideget-meleget.

2011. jún. 17. 21:30
 7/8 anonim válasza:
A szívenütős csaj vagyok, egyszerűen szeretném megértetni az emberekkel hogy a mentális (agyi) és pszichológiai (lelki) betegségek nem keverendők. Nem szeretem mikor ilyesmiről olyan ír aki nem ért hozzá.
2011. jún. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

14:46


Értem,mit akarsz és én is egyetértek...


A 00:47 - es válaszoló azért írta,hogy "köznyelven bolondok",mert a személyiségzavaros embereknek extrém mértékeket öltő viselkedésük van(lehetnek kivételek) és ha egy nem hozzáértő ezt megtapasztalja,simán lebolondozza őket.

Ezt ki is fejtette az alábbiakban "nem tudnak a társadalmi normákhoz igazodni túl félénkek, rámenősek... a normálistól túlzottan eltérő személiségük miatt nem müködnek a pár kapcsolataik, nincsenek közeli barátaik, nem tudnak kommonikálni a kollégákal."


Ezért a "bolond" kifejezés.

2011. jún. 18. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!