Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjak nemet? Ahányszor...

Hogy mondjak nemet? Ahányszor éhes vagyok veszek nasit és megeszem közben arra gondolva hogy ez nem jó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A gondom az, hogy ahányször éhes vagyok (nagyon sokszor) és van nálam pénz bemegyek az első boltba vagy büfébe és veszek valami nasit (chips, csoki, keksz iylesmi) ami persz szörnyen egészségtelen és miután megvettem megeszem közbena rra gondolva h milyen jó lenne ha nem vettem volna meg és nem enném meg majd otthon eszem és ezt már akkor tudom amikor meg akarom vennii, de mégis megveszem!
2009. febr. 12. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Étkezz rendesen, hogy ne legyél éhes (napi 5-szöri étkezés, vacsorára ne zsírosat, stb.). Ha ez megvan, akkor kicsi akarat erő is kell, hogy ne egyél nasit. Fokozatosan is megfelel "leszokni". Eddig én is kétpofára ettem a sok édességet, most meg van amikor 3 napig nem eszek, mert nem kívánom.
2009. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam le, hogy nasi helyett almát, narancsot, banánt, más gyümifélét, ásványvizet, puffasztott rizskorongot, ilyesmit vettem, és azt ettem meg

ha itthon vagyok, és nem bírok magammal, akkor főzök egy adag gyümölcsteát citromlével és édesítőszerrel, és abból iszok 2 bögrével - ettől is csökken az édesség ehetnékem

2009. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, remélem nekem is összejön, le a kalappal előttetek!
2009. febr. 13. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én is így vagyok vele, nehéz dolog. Szerintem próbálj meg inkább elővigyázatos lenni, ha már azon a szinten vagy, hogy "juj de éhes vagyok, itt van X forint, veszek egy chipsz-et" azt már nem tudod legyőzni! Inkább tedd tele a táskádat egészséges nasikkal, alma a legjobb,mandrain vagy banán, de az utóbbiban elég sok a kalória. (nem írtad, hogy túlsúlyos vagy-e?) De még mindig jobb, mint a chipsz meg a csoki, legalább vitamin is van benne, meg kálcium. Szóval ne legyen nálad pénz! :)

Én is ezt csinálom, néha kellemetlen, de én minden pénzt elköltenék csokira, ha lenne nálam, otthon sincs, ne vegyél ilyesmit!!!!!!!!!

Sok szerencsét!

Inda

2009. febr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem vagyok túlsúlyos, piszka vas sem vagyok, de csinos vagyok
2009. febr. 15. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!