Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Angolból 3-as vagyon jelenleg,...

Angolból 3-as vagyon jelenleg, de ez megy a legrosszabbul, a többi tantárgyból 4-es 5-ös vagyok. Angoldogáknál mért pánikolok be? Többi lent

Figyelt kérdés
Ma is írtunk angolból dogát, de már az elején elkezdtem pánikolni, is szinte alapszavak se jutottak eszembe, ezért örülni fogok, ha meglesz a 2-es. Ez nem az első eset, többször volt már ilyen. Az a baj. hogy osztálytársaim is olyanok, hogyha szóban elrontok valamit, rögtön kinevetnek, ezért nem is merek már megszólalni. De mit tegyek, hogy ne pánikoljak be?
2011. febr. 17. 20:19
 1/6 anonim válasza:
Ugyanez nálam is... 4,7-es átlagom lett volna ha angolom nem 3-as:S
2011. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát akk ha angolom 4es lett volna én is 4.7 lettem volna....de kajak:D
2011. febr. 17. 20:32
 3/6 anonim válasza:
29%
Tanulj meg angolul.
2011. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Emlékszem, nekem is a nyelvórák voltak a rémálmaim. Ha azokon túl voltam, részemről "vége volt" az iskolának, a többi órára csak bemenni kellett, figyelni, meg esetleg az elején aggódni kicsit, hogy nem-e én felelek, de a nyelvóra az egy olyan hely, ahol bármikor lesújthat a villámcsapás, hagyján, hogy folyton szódolgozatokat és hasonlókat kell írkálni, de amúgy is kb. öt percenként felszólítják az embert...

(De számomra a legfrusztrálóbbak az ilyen párban végzendő "szituációs gyakorlatok"; ha egy magyarral kell idegen nyelven beszélnem, úgy érzem magam, mint óvodás-kis általános iskolás koromban, mikor a mindenféle rokonok "produkáltatni" akartak, hogy milyen okos kislány vagyok...)

...És ezt úgy mondom, hogy van mindkét középiskolás idegen nyelvemből nyelvvizsgám, egyikből még felső is, azért csináltam őket, hogy ne kelljen bejárnom órákra (igen, ilyen öreg vagyok :D). Azóta meg még egy harmadikat is megtanultam mellé, most is éppen külföldön dolgozom, és többé-kevésbé mindhármat használom.

Az átlagosnál rosszabb nyelvérzékem van, de amit nagy nehezen megtanulok, azt nagyon szeretem használni, tényleg. Tizenéves koromban, mikor először próbáltam külföldiekkel beszélni, és sikerült, úgy éreztem magam, mintha varázsoltam volna.

Szóval szerintem te is próbálj a neten valami "élő", életszerű nyelvhasználati lehetőség után nézni: olvass angolul téged érdeklő témákról (nem baj, ha csak a felét érted és a másik felét találgatod, ez teljesen normális, majd fog idővel javulni, ha gazdagodik a szókincsed); nézz filmeket (könnyed műfajból lehetőleg - ott nem érzi az ember tragédiának, ha lemarad valamiről), keress az érdeklődési körödnek megfelelő angol fórumokat, chat, stb. ...

Ettől ugyan az angol órák cseppet sem lesznek kellemesebbek, viszont lesz egy olyan érzésed, hogy "megéri".

2011. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

1. Szard le az osztálytársaidat. Tudom, hogy ez így nehéz, de azt kell csinálni.


2. Ha nem megy az angol, tanulj németet. =)

2011. márc. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha segítség kell angolból,keressetek meg mindannyian,skypeon ingyen(!) segítek elmagyarázni egy-egy bonyolultabb nyelvtani kérdést.
2011. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!