Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kialvatlanságtól vagyok...

A kialvatlanságtól vagyok ilyen? Kialvatlan vagyok egyáltalán?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve tart és nem nagyon tudom eldönteni, hogy normális dolog avagy nem, de jobban hajlok a nem felé..


Nagyon érzékeny vagyok a hangokra, könnyű felidegesíteni, jó példa erre a kutyaugatás, csámcsogás, nyögés, rágóval pukkogás és társai.. Van, hogy addig hergelem magam, hogy sírógörcsöm lesz, pedig nagyon igyekszem nem figyelni ezekre, de lassan már csak füldugóval tudok aludni és közlekedni itthon. Ha felidegesítenek nagyon agresszív tudok lenni - szerencsére csak verbálisan. Ilyenkor olyan dolgokat vagyok képes kívánni azoknak, akiket elvileg a legjobban szeretek, hogy utána csak szégyellem magam miattuk (Persze nem a szemükbe, csak gondolom, de szerintem ez is épp elég.) A saját hugom (12) is fél már tőlem, mert nem tudja mikor vagyok ideges és cseszem le valamiért. A legtöbben tartják velem a 2 lépés távolságot, mert ha valaki nem úgy vélekedik valamiről ahogyan én vagy megkérdőjelez engem egyből ugrom és nehezen adom az igazam, aminek gyakran sértődés a vége.


Nagyon nehezen bízom az emberekben, nehezen engedek bárkit is közel magamhoz, nagyon félek a csalódástól, ezért kevés barátom van. 3 éve vagyok távkapcsolatban, elég stresszes a helyzet, nagyon sokat, talán már betegesen féltékenykedek, szerintem néha okkal.


Régen sokat tanultam, voltak ambícióim, most már viszont nincsen kedvem semmihez. Minden nap azt várom, hogy végre hazaérjek, nincs kedvem menni sehova se, pedig itthon csak unatkozom és ezáltal nem teszek semmi olyat, ami lefárasztana és így éjszaka nem is tudok könnyen elaludni. Körülbelül 6-7 órát alszom és sokszor kialvatlanul ébredek. Ha viszont sikerül többet, még nyomottabb és fáradtabb vagyok, mint általában. Viszont az elalvás egy ideje jobban megy, köszönhetően valami levendulás csodakencének.


Szörnyen makacs vagyok és önfejű, gyakran azt sem veszem észre, ha valaki segítő szándékkal közeledik hozzám és inkább elutasítom. Sajnos kicsit feljebbvalónak érzem magam másoknál, amit igyekszem nagyon elrejteni, nehogy még ez is ellenszenvet váltson ki az emberekben.


Az utóbbi időben a legnagyobb problémám, hogy nagyon megcsappant az önbizalmam, hihetetlenül rossz embernek tartom magamat. Ami pedig a legrosszabb, az az, hogy nincs is ambícióm ahhoz, hogy kimásszak ebből, így gondolom magamat jónak, pedig nem vagyok boldog egyáltalán.


Hormonális fogamzásgátlót szedek már másfél éve, bőrgyógyászati problémára, és arra is gondoltam, hogy ez is okozhatja a hangulatingadozásokat, így egy időre abbahagytam, de nem tapasztaltam változást.



Remélem vannak itt emberek, akik nem az 'aki a földön van, rúgjunk bele még egyet' elv alapján kommentálnak, hanem tényleg próbálnak segíteni.


Ez valami betegség? Vagy még a serdülőkor? Már 18 éves vagyok..


2011. febr. 18. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel leírtad, hogy makacs és önfejű vagy ezért én is félek tőled, de kérdeztél és válaszolok. Gondold át! 18 éves vagy és három éve távkapcsolatban vagy. Szerinted ez normális? Én úgy gondolom, hogy az ingerlékenységednek és az alvászavarodnak is ez az oka. Egészséges ember nem tud ilyen kapcsolatban élni. A te korodban még mindenkinek szüksége van arra, hogy szeressék és gyengédek legyenek hozzá. Ezek hiánya szorongáshoz vezet, ami magyarázat lehet a viselkedésedre. Amit arról írsz, hogy a családtagjaiddal hogy viselkedsz, arra csak annyit tudok mondani, hogy próbálj kedves lenni. Menj oda a húgodhoz és öleld meg, csak úgy spontán, bármikor. Találj ki velük közös programot. Először lehet, hogy nehezedre esik, de ha többször csinálod, hidd el jobban fogod érezni magad és már nem lesz kényszeredett a dolog. Próbálj magadnak is többet adni, mondjuk egy kézzelfogható partnert. Nem akarok alapot adni a féltékenységednek, de ha a távoli párod egészséges, akkor kicsi az esélye, hogy ne vigasztalódjon máshol.
2011. febr. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Minden nap azt várom, hogy végre hazaérjek, nincs kedvem menni sehova se, pedig itthon csak unatkozom és ezáltal nem teszek semmi olyat, ami lefárasztana"


Nem sportolsz, nem jársz társaságba, és nincs életed (nem érdekel semmi): a rossz közérzet biztos receptje.


"Szörnyen makacs vagyok és önfejű, gyakran azt sem veszem észre, ha valaki segítő szándékkal közeledik hozzám és inkább elutasítom. Sajnos kicsit feljebbvalónak érzem magam másoknál"


Vagy inkább alsóbbrendűnek érzed magad, amit "de azért", "de cserébe" alapon próbálsz kompenzálni. (ez a gyakoribb)


Amúgy mennyi kávét iszol?

2011. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kialvatlanság, fáradtság, letörtség az állandó stressztől van.
2011. febr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ugyan ez vagyok fiúban (a sírógörcsöt leszámítva)

a végtelen racionalitásoknak hitt irracionalitások mezejére léptél, üdv a klubban -.-

2011. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy az egyben igaz rám minden, csak nem szoktam sírni mivel srác vagyok, és párom sincs.

Én ezt depressziónak tudtam be, és az rossz alvás csak egy tünet. Szerintem ezt a távkapcsolatot felejtsd el, mivel ez már így is elég régóta tart, ha csak nem szereted annyira, és nem azt tervezitek, hogy összeköltöztök hamarosan.


19/F

2011. febr. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a kapcsolatom okozná ezeket a problémákat. Sokszor már úgy érzem, hogy a barátom az egyetlen, aki ezekből képes lesz egyszer kirángatni.


Semmiképp sem alsóbbrendűnek érzem magam, bár van, hogy nagyon rám tör az önbizalomhiány, ami tökéletesen ellentétes a felsőbbrendűséggel, de még ilyenkor sem vélem, hogy rosszabb/bénább/gyengébb lennék a másiknál. Kávét nem iszom, maximum heti egyszer, de ahhoz nagyon kómásnak kell lennem, hogy arra vetemedjek.


Úgy érzem, egyre több a probléma. Mindenkiben csak a rosszat látom meg, úgy érzem szinte mindenki velejéig romlott, rosszindulatú zavaró tényező csak a boldogságom útjában. Pedig valószínűleg én sem vagyok elviselhetőbb/szent. Lassan úgy érzem, hogy nem tudok már emberi kapcsolatokat kialakítani, mert képtelen vagyok a személyiségemmel ellentétesen viselkedni, tenni a szépet valakinek. Nem érzem magam idevalónak és nem tudom hogyan fogok így boldogulni az életben később.


Amúgy köszönök minden választ, egy kicsit megnyugtató, hogy vannak olyanok, akik hasonló helyzetben vannak, mint én, még ha nem is a legjobb a szitu..

2011. ápr. 19. 23:27
 7/7 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Nem hiszem, hogy a kapcsolatom okozná ezeket a problémákat. Sokszor már úgy érzem, hogy a barátom az egyetlen, aki ezekből képes lesz egyszer kirángatni.


Semmiképp sem alsóbbrendűnek érzem magam, bár van, hogy nagyon rám tör az önbizalomhiány, ami tökéletesen ellentétes a felsőbbrendűséggel, de még ilyenkor sem vélem, hogy rosszabb/bénább/gyengébb lennék a másiknál. Kávét nem iszom, maximum heti egyszer, de ahhoz nagyon kómásnak kell lennem, hogy arra vetemedjek.


Úgy érzem, egyre több a probléma. Mindenkiben csak a rosszat látom meg, úgy érzem szinte mindenki velejéig romlott, rosszindulatú zavaró tényező csak a boldogságom útjában. Pedig valószínűleg én sem vagyok elviselhetőbb/szent. Lassan úgy érzem, hogy nem tudok már emberi kapcsolatokat kialakítani, mert képtelen vagyok a személyiségemmel ellentétesen viselkedni, tenni a szépet valakinek. Nem érzem magam idevalónak és nem tudom hogyan fogok így boldogulni az életben később.


Amúgy köszönök minden választ, egy kicsit megnyugtató, hogy vannak olyanok, akik hasonló helyzetben vannak, mint én, még ha nem is a legjobb a szitu..


# 6/6 Időpont 2011-04-19 23:27 P"



UGYANMÁR

2015. okt. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!