Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez betegség? Ha igen, mi a...

Ez betegség? Ha igen, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval. Szüleim válása után, és egyéb családi okok miatt eléggé befordultam 12 éves koromban, és miután ezt észrevették suliban elkezdtek basztatni, ami szakközép végéig tartott, szorongás, és elég komoly depresszió jellemzi az elmúlt 7 évemet.


Most így visszagondolva ez az egész befordulás és minden egyéb egy betegség, aminek köszönhetem a borzalmas iskolai éveimet, amik tovább fokozták azt.


Leírom, hogy mik azok a "tünetek", amiket észrevettem magamon, és amik hátráltatják a szociális életemet.

Szóval a legfőbb problémám az, hogy nem merek beszélni nagyon sok helyzetben, szorongok, gátlásos vagyok. pl: otthon van valami téma, amihez elég érdekes, fontos dolgot tudnék hozzáfűzni, még se szólalok meg. Ha valaki megsért, nem teszek semmit, nem mondok semmit, teljesen leblokkolok.


Azt vettem észre, hogy 2 teljesen különböző személyiségem van, viszont csak az egyik csak magamban létezik, egyáltalán nem úgy viselkedek, viszont ilyennek tartom magam, "bent". Értem ez alatt azt, hogy beszól valaki, én nem teszek semmit, de belül megőrülök, és legszívesebben leverném, mégse merem megtenni, belül mintha valami nyomná az elmémet és nem engedné megtenni.

Vagy azt, hogy mindenkinek betegesen meg akarok felelni, ami miatt nem teszek semmit, mert "mit gondolnak majd?".

Mindenkivel kedves vagyok és segítek, szóval másokkal törődök, pedig nagyon önző vagyok, és még se tudok sz@rni mások véleményére.

Felsőbbrendűnek érzem magam a legtöbb embernél, és sok embert lenézek, mégis ha kimegyek az utcára néha azt hiszem, hogy mindenki rajtam röhög.


Abból gondolom, hogy ez valamilyen mentális betegség, hogy kb fél éve ettem egy szem nyugtatót, amit egy depressziós csajnak írtak fel, és hihetetlenül megváltoztam. Pár óra múlva teljesen megnyíltam az emberek előtt, mindig kimondtam a véleményem, kiálltam magamért, visszaszóltam, teljesen felszabadult lettem, és egyből mindenki tisztelt, és egyszerűen jól, vidáman éreztem magam. 2-3 napig tartott, aztán megint szépen visszaestem a régi állapotomba. (hasonló vagyok alkohol befolyása alatt is)


Ha ez egy betegség, akkor mi? Mi a megoldás?

Érdekel minden lehetséges módszer, pszichológus/pszichiáter csak a legvégső esetben érdekelne... Az eddig OK, hogy a gyógyszertől esetleg jobban lennék, de az csak elnyomja a tüneteimet nem? Ha abbahagyom a szedését tegyük fel 1 év múlva, akkor nem változtatna semmin, és ugyan olyan leszek, mint előtte, vagy rosszul látom?

Előre is köszönöm a válaszokat, és azt hogy valaki végigolvasta xD


19/F


2011. febr. 21. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hangulatzavarod van és szorongásos betegséged ami talán pánikbetegség.

Ezen csak is pszichiáter vagy pszichológus tud segíteni.

De a legjobb az lenne ha lenne egy igaz barátod aki tudná ezt rólad és próbálna ide oda elhívni társaságba.És ha kezdesz "magad alá esni" akkor ő szépen észhez térit!

Mind kettőhöz csak te kellesz.

2011. febr. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező! Menj el előbb a háziorvoshoz és mond el neki,hogy milyen problémáid vannak. Én nem tettem,a családomnak mondtam és folyamatosan adtam a jeleket,de senki nem tett érdemileg semmit. A végeredménye múlthéten a 20 hónapos fiam előtt idegösszeroppanást kaptam. Felhívtam a férjem és anyukámat,de a zokogásomtól alig értették a telefonban,hogy mit mondok.Depressziót állapítottak meg,mindig a negatív dolgok jártak a fejemben és már szinte semmi nem érdekelt. Most jobban vagyok kicsit. Ne várd meg,hogy elhatalmasodjon bármilyen rossz rajtad.

Minden jót és kérj segítséget!

2011. febr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően ezek a szociális szorongásos tünetek nem jelentenek betegséget, meglepődnél hogy mennyi kamasz küzd ugyanilyenekkel. Ugyanakkor elég 1-2 negatív élmény ami átlendít a határon és viszonylag könnyen kialakulhatnak komolyabb tünetek, testi tünetekben is jelentkező depresszió, súlyosabb esetben mániás depresszió, vagy valamilyen paranonia. Ez utóbbi esetekben már csak pszichiáter segíthet, tehát még idejében lépni kell.

A gyógyszer csak elnyomja a tüneteket viszont huzamosabb szedésével "kitörhetsz" saját magadból és megtanulhatod saját magad kívülről figyelni, kontroll alatt tartani, megtanulhatsz egy másfajta viselkedésformát. De óva intenélek attól hogy mindenféle hangulatjavítót vagy antidepresszánst bekapkodj. A hétköznapi "marékszám" szedett bogyók nem sokat érnek, a komolyabb cuccokhoz (pölö xanax) viszont orvos felügyelete kell.

2011. febr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Lehet betegségnek elöjele, de akár már beteség is. Fontos lenne egy kivizsgálás.

Ne próbálgass ki "saját fejed után" ilyen-olyan szereket, mert sokkal többet árthatnak, mint segítenek. Nem lenne szabad rászokni semmire egy pillanatni kellemes hatás miatt, mert így jönnek létre a függöségek, amelyektöl nagyon nehéz (vagy az elvonási tünetek miatt szinte lehetetlennek tünik) megszabadúlni. Az antidepresszánsokra ez éppúgy érvényes lehet, mint az alkoholra vagy a dohányzásra.

2011. febr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Önértékelési problámáid vannak. Ez elindíthat az önismeret útján. Ha nem akarsz pszichológust, akkor az önismereted magad fejlesztheted.Figyelj arra, hogy jó neked egy adott szituációban, próbálj szeretetteljesen magad felé fordulni.
2011. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neurotikus lehetsz.
2011. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A neurózisban lehet valami, mivel minden tünet egy az egyben passzol, és alapból idegrendszeri gyengeség miatt fáj állandóan a fejem a frontok miatt.

2011. febr. 22. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!