Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy online pszicho...

Van olyan, hogy online pszichológus? Ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. febr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 PT-Daniel ***** válasza:
82%

Van! Es ugyanannyira ajanlom, mint pl. egy online-belgyogyaszt.

Egy magara valamit is ado pszichologus, aki nem veletlenül tanult kemeny eveket az egyetemen, tudja, hogy mennyire fontos a szemelyes erintkezes es vizsgalat. Egy online pszichologus kb. ugyanannyit er, mint, hogy itt felteszed a teged foglalkosztato komoly kerdeseket, csak ingyen van. Fogsz kapni, altalaban jo szandeku, de nyilvan teljesen felületes es kerdeses tudomanyos haterrel rendelkezö valaszokat.

2011. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom mint az előző. Én egyszer írtam egy ilyen online pszichológusnak és kb. 3 hónap múlva válaszolt. Addigra már el is felejtettem mi volt a bajom. Nem ér semmit szerintem az egész.
2011. febr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én írogattam egynek - ismerősön keresztül kaptam meg az elérhetőségét.


Még válaszolgatott is aztán többet nem, magyarul otthagyott a sz@rban... nah mindegy kb 1 évre rá kérdeztem tőle megint vmi komolyat akkor a válaszban elnézést kért hogy nem írt és megkérdezte mi van velem.


Hát panaszkodni legalabb jó volt, másra ne számíts, amúgy se fog tanácsokat adni, mert nincs személyes kontakt.

Mindenesetre lelki szemetes-ládának tökéletes.

Többre nem.


Jah és én már jól vagyok, és senki másnak nem köszönhetem ezt meg csakis saját magamnak. :)

2011. febr. 25. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!


Tisztáznám kissé a dolgokat...

Online pszichológus egyrészt van "ingyen", ami azt jelenti, hogy napi több száz levelet is kaphat...ezekre ő általában munka után, magánidejében válaszol. Másrészt létezik már online terápia is (skype-on, chat-en stb). Ezek általában magánrendelés mellett, fizetős szolgáltatásként üzemelnek. Valóban igaz, hogy a személyes kontakt a legmegfelelőbb, hiszen fontos a személyes benyomás, de nem elhanyagolható az online "terápiák" haszna sem, hiszen vannak olyan, segítségre szoruló emberek, akik kezdetben nem "képesek" vállalni a személyes találkozót. Pl. szupportív terápiák remek eszköze lehet...Ezen kívül létezik személyes, ingyenes terápiás lehetőség is ambulanciákon, nevelési tanácsadóknál. Sajnos valóban igaz, hogy a magánrendelések sok esetben igen magas, nehezen finanszírozható, néha irreális árakon folynak (viszont hozzáteszem, napi 4 páciensnél több ellátása már a minőség rovására megy...). Ha 24 év alatti vagy és e-mail-es "tanácsadást", támogatást keresel, első körben ajánlanám a kék vonal ilyen jellegű, ill. chates szolgáltatását. Talán megbízhatóbban válaszolnak!

Üdv

2011. márc. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!