Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Nyafogás" esetén a másik fél...

"Nyafogás" esetén a másik fél miért védi meg a negatív körülményt?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy jól fogalmazok, de érdekelne, hogy mi motiválja az olyan embert, aki annak hallatán, hogy valaki nyűgösen panaszkodik arra, hogy mennyire utálja mondjuk a telet, akkor nem megértés a reakció, hanem mintha pártfogásába venné a rosszat, hogy "dehát még február van" "meg ez a mérsékelt égöv" stb. És azt sem értem, hogy a másikat megértendő, egy "sajnos"-t olyan nehéz volna a végére biggyeszteni? Vagy pl: "az élet nem ám sétagalopp" - puffan a közhely. De ezt úgy mondják sokan, mintha még ezt a negatívumot szeretné vagy legalábbis egyetértenének vele. Megfigyeltem, hogy általános emberi magatartás ez, hogyha valakinek valami nem tetszik, akkor könnyebb leoltani, mint megérteni. Csak az ilyen oltogatók olyankor úgy viselkednek, mintha az éppen kiemelt rosszat (ami nekik is rossz) mégis pártolnák. Miért? Te is ezt teszed? Vagy ennél felvilágosultabb vagy?
2011. febr. 26. 08:37
 1/5 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Nekem is tele a tököm a hideggel, de miért kell ezt állandóan emlegetni? Nekem ez fárasztóbb, mint a hideg. Rossz után jön a jó! Nézzük a télnek is a jó oldalát: Nincsenek szúnyogok!
2011. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a drogosnak se azzal segítesz, ha drogot adsz neki! A nyafogás az egyszerű önsajnálat, lehet csinálni, de az ég világon semmi eredményt nem hoz. Ellenben ha kicsit "seggberúgjuk" az illetőt, akkor talán összeszedi magát és változtat a dolgokon.
2011. febr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert ők tudják, hogy nem a rosszat kell nézni, ami ellen úgysem lehet tenni, hanem a dolgok jobbik végét fogják meg.

Utálom az olyan embereket, akikkel ha találkozom, megállás nélkül a nyafogás jön belőle, mintha attól jobb lenne bármi is, ezzel csak az én hangulatomat is lehúzza.

2011. febr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, mert ez a természet rendje. Én se szeretem a hideget, de el kell viselni. Nem hiszem, hogy a negatívumot akarják kiemelni, hanem a tényt, hogy akárhogy pattogunk, nincs beleszólásunk az időjárásba. Mellesleg a nyafogás is egy idegesítő és negatív szokás.
2011. febr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, ezek szerint én vagyok csodabogár. Mondjuk én nem vagyok egy különösképpen nyafogós, panaszkodós típus, ellenben ha valaki nekem elsírja bánatát, én mindig inkább vigasztalom vagy igyekszem megértést tanúsítani. NEM UTÁLTATOM meg magam azzal, hogy leoltsam vagy még rá is dobjak egy lapáttal a bánatára. (Most kifejezetten az ilyen kisebb, de bosszantóbb dolgokra gondolok, mint mikor valaki az időjárásra vagy mittudomén drága rezsiköltségekre panaszkodik). Ha olyan dolgot panaszolnak, amit magam is utálok, akkor tuti, hogy nem kelek a negatív tényező "védelmére". Valahogy rég óta úgy látom, hogy az zsákutca lenne, és maga lennék hiteltelen, hogyha utálom a rossz dolgokat, de ha más is utálni meri, akkor meg "védem" ilyen közhelyekkel, hogy az "élet nem habostorta" meg egyebek.

Sőt, én azzal jobban le is tudom szerelni a panaszkodókat, hogy velük érzek. Pl egyik szomszédom is mondta, hogy "meglopva" érzi magát azzal, hogy télen örökké sötét van. Most ha elkezdtem volna érvelni a mérsékelt égöv és a dehát február mellett, akkor valszeg elküld a piicsába, ehelyett én azt mondtam, hogy bizony, SAJNOS(!!!) én sem szeretem, mert már annyira járnék rövidujjúban. Innentől nem is panaszkodott tovább, mert bennem nem az ellenzékre lelt, hanem megértést kapott.

Ez tiszta pszichológia. Én is később világosodtam meg és éreztem rá, hogy ez mennyivel célravezetőbb, mint az, amit a legtöbben tesznek. Nekem is kellett hozzá sok lépcsőfok a személyiségfejlődésben.

2011. febr. 26. 12:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!