Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Matek fóbia? Mit tegyek ellene?

Matek fóbia? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Ha valaki azt mondja nekem hogy matek, libabőrös leszek, feláll a szőr a hátamon meg a kezemen, kiráz a hideg és idegbajos vagyok.Matekórán le szoktam kötni magam az anyaggal, de ha doga jön, hiába értem az anyagot, olyan pánik tör rám, hogy mindent elfelejtek, ezért képtelen vagyok 2-es, 3-asnál jobb dogát írni..Mit tehetnék?
2011. febr. 26. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az biztos, hogy valamit kéne mert én még mindig gyomorgörccsel ébredek és leizzadok ha ezzel álmodom pedig nagy céget vezetek, 15 éve nem matekoztam
2011. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez a helyzet, csak a biosszal.

Annyi negatív élmény ért minket azzal a tantárggyal kapcsolatban és annyira be akarjuk magunknak és másoknak bizonyítani, hogy igenis képesek vagyunk egy jobb jegyet is szerezni abból a tárgyból, hogy leblokkol az agyunk tőle.

Mondom, én is küszködök ezzel a problémával, biztos megoldást nem tudok nyújtani, de szerintem kicsit hagyni kéne a francba. Doga előtt nem tanulni rá különösebben és akkor az agyunk elhiszi, "nem az életünk múlik rajta", és nem blokkol le annyira.

Sok sikert!

2011. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Én még a wc-re is matekkönyvvel megyek. Nem tanulni, és nem törölni. Ahogy más rejtvényt visz, én megoldok pár példát. Engem a történelemmel lehetne világgá zavarni.
2011. febr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolj a szabadidődben, nézz matekos videókat a yutubon.

Ismerd meg a matek azon részeit is amik nincsenek benne a könyvedben, akkor majd talán megszereted.

2011. febr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Teljesen át tudom érezni a problémádat, ugyanis ezzel a problémával küdöttem én is nagyon sokáig, csak talán nekem még rosszabb is volt. Képtelen voltam koncentrálni, minden érdekesebbnek tűnt az órán, mint a matek... Aztán a sorozatos elégtelen dolgozatok (meg év közbeni és végi bukások) után úgy dönöttem, h ez így nem módi, valamit kell kezdenem magammal, mert tovább akarok tanulni. Nekem sokat segített a témával sokat foglalkozó oldal, a matekmindenkinek.hu, főként ez a cikk: [link]

(érdemes a tesztet is kitölteni)


Nekem sokat segített, sikerült a módszereikkel jobban és hatékonyabban matekot tanulnom, remélem neked is segíteni fog majd!


Üdv: Á.

2012. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem most egyetemen alakult ki.Eddig sose volt.Matekból jó voltam mindig.Ennek köszönhetően hanyagoltam is,és amikor bekerültem egyetemre,akkor láttam,hogy ez így nem fog menni.Meg is húztak nagyon.A pandémiás helyzet miatt az évfolyammal oldottuk meg a vizsgákat és zh-kon átmenten photomath-al.Nem vagyok rá büszke.Olyan bűntudatom lett miatta,hogy nem sikerült befelyznem a második félévet.Most matektanárral tanulok,hogy jobb legyen,de a félelmeim előjöttek.Rengeteg a hiányosságom,sajnos.Próbálom rendbe hozni,de van hogy vissza megyek a szorongásba
2021. aug. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!