Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezzel szakemberhez kellene...

Ezzel szakemberhez kellene fordulni?

Figyelt kérdés

Az iskolában heteken keresztül nem értek semmit vagy nem is érdekel, aztán hirtelen minden elkezd érdekelni, sorra

kapom a jó jegyeket, majd ismét vissza a "ködbe" és megint semmit nem értek, nem tudok tanulni sem, lehangolódom.

Csajozni egyáltalán nem merek, aztán egyszer csak hirtelen elkezdek minden lánynak odaszólni aki tetszik, vagy ismerkedni és utána ha megismertem valakit, már inkább nem tartanám vele a kapcsolatot, letiltom, nem csörgetek vissza, nem veszem fel, egyedül vagyok hónapokig mert nem érzek késztetést az ellenkezőjére.

Vagy ha beszélek valakivel azzal tuti, hogy összeveszek vagy megbántom, vagy legalábbis elérem, hogy ne írjon.

Ezek után, eltelik pár hét/hónap (vagy mostanában már felgyorsult, elég pár nap is) és újra akarok társaságot.

Minden héten legalább három nap fáj a fejem. Minden életszakaszhoz alkottam egy idealizált képet a fejemben, amire vissza tudok emlékezni, de leírni nem tudom. Szürkének és csúnyának látok mindent, de most pl 10 perce hirtelen minden szépnek tűnt és viccesnek. Egész nap feszült vagyok attól, hogy nem merek megtenni dolgokat, aztán pedig úgy érzem mindent megtehetek.

Vagy senkinek vagy hatalmas valakinek képzelem magam.. Összefüggéseket gyártok, hogy mi miért van és legtöbbször el is felejtem őket. Csalónak érzem magam, az osztály legjobb tanulója mellé ültem és én egyengetem, úgy rendezem a dolgokat, hogy egy szinten érezze velem magát

tudásilag, ami végül-is igaz is, azzal a különbséggel, hogy az én jegyeim jóval lentebb vannak az övéinél (fentebb írtam már, hogy miért).

Úgy érzem beszippant az unalom, a hétköznapok az ellenségeim, a hétvégék pedig a főellenségeim. Arra gondolok, hogy jó lenne mindenféle extrém dolgot

csinálni, például lefizetni egy tubás zenekart, hogy törjenek be a tanórára vagy valami hasonló, most ez csak egy példa, de ha a megvalósításra kerülne sor már nem merném, vagy hülyeségnek tartanám (a példa az is, most nem ez a lényeg). Nem tudnám maximálisan kiélvezni a munkám gyümölcsét, bármit elérek az nem tűnik olyan nagy dolognak, mintha egy semmiség lenne, nem dob fel. Titkon, csodálom az olyan embereket mint Oscar Wilde vagy az olyanokat akik kiforgatva a szavakat utalnak dolgokra, szarkaztikusak, ironizálnak, megbotránkoztatnak és nagyképűek is.

Ha meglátok egy szép lányt úgy érzem semmi esélyem nála, nem is merek közeledni, de ha mégis szóbakerül azt mondom, hogy nálam nincs esélye, pedig rohadtul lesmárolnám.

Valahol legbelül én is jót akarok tenni, csak időközben elfelejtettem mi az és hogyan, és az igazat megvallva talán már nem is élvezném.


2011. márc. 2. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A kérdéseidre ne itt keresd a választ,hanem inkább egy pszichiáternél... hidd el,hogy ő több okosságot tud mondani,mint mi.
2011. márc. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég komolyan hangzik, mintha hangulatzavarod lenne, ahogy leírtad, csapongóak a gondolataid, a csüggedés és a szárnyalás keverékében élsz. Én is azt mondom, hogy keress meg egy orvost, vagy minimum az iskolai védőnőt.
2011. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

19:31

Volt már, hogy elhatároztam, hogy ellátogatok egyhez, aztán hirtelen hülyeségnek gondoltam, mert úgy éreztem teljesen normális vagyok, csak amikor egyedül vagyok akkor törnek rám ezek a gondolatok de állandóan, ha valakivel beszélek persze máris megjátszom magam, hogy ne tűnjek gyengének vagy ilyesmi, de jól fogalmaztad meg az állapotom. Ezt is csak azért írtam le ide mert anonim.

2011. márc. 2. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen kamasz vagy és dolgoznak benned a hormonok. A gimiben én is végig hasonló cipőben jártam. Nálam mindig december környékén volt egy ilyen "köd". A kémiatanárom erre rá is jött, úgyhogy a decemberi kémia ketteseimet be sem számította a félévi jegybe :)
2011. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ember szóról szóra ez van velem is, és már régóta szenvedek emiatt. Akármennyire akarok ezen változtatni nem megy. Kívülről nem látja senki, mert nem akarom én se gyengének mutatni magam, akárkivel találkozok azt hiszi mekkora parti arc, laza, csajozós arc vagyok, közbe semmi..


Nah de a kérdésre válaszolva egy pszichiátert be kéne játszani. 100%, hogy ami nekem van egy mentális betegség, mert egyszer ettem egy nyugtatót vagy valami ilyesmit, és teljesen elmúlt ez az egész pár napig.

Szerotonin hiányra tippelek. Esetleg neurózis, abból kiindulva, hogy a fejem idegrendszeri gyengeség miatt fáj minden frontváltozástól. Menj el dokihoz, ártani nem árt.


19/F

2011. márc. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

18:00


Amúgy a legnagyobb poén az, hogy a gép elől felkelve már tagadom, hogy lenne bármi bajom is, például miután kiírtam a kérdést rá 1 napra, előjött megint az a "nekem semmi bajom, mekkora baromság" érzés, de most újra kiemeltem, hát nemtudom mi lesz, így haladás nem nagyon lesz.

2011. márc. 5. 19:07
 7/9 anonim válasza:

Üdv, hasonló cipőben jártam én is, vagy járok még most is talán, bár mostanában kevésbé érzem, nagyban segíthet ha találsz valakit akivel beszélhetsz erről, persze olyat akiről tudod, hogy nem fogja szétkürtölni a fél világnak... Tényleg érdemes lenne beszélgetni erről valakivel, ha másnak nem akkor pszichológusnak..


Ha kamasz vagy, akkor még talán azt is lehet mondani erre, hogy normális ez a dolog, fejlődik a személyiséged, próbáld úgy elképzelni, hogy épül benned egy kép, arról, hogy milyen vagy te, bár ez a tudatalatti-gondolati kép erősen idealizált, és mikor rájössz, hogy valójában te nem is ilyen vagy, jön az összeomlás, amikor szarul érzed magad, amúgy abból látszik, hogy kezdesz kilábbalni ebből, hogy felgyorsult a folyamat, majd befog állni, kialakul véglegesen a személyiséged és nem lesz ilyen nagyon. Amúgy ezt narcisztikus személyiségzavarnak hívják ha minden igaz, de nem vagyok benne biztos :)

2011. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

20:29


Nagyon jókat írtál, a nárcizmusban mindenképp van valami.

Ha ez így is van, akkor eléggé extrémen, valahogy úgy tudnám megfogalmazni, hogy felvettem azt a stílust, hogy én mindezt előre tudom, ezt a kamasz dolgot is és poén, hogy visszaüt. Majd holnap talán jobban megtudom fogalmazni. :)

2011. márc. 5. 21:15
 9/9 A kérdező kommentje:
Már megint megtörtént, nem hiszem el. 11 órától, mindent ki mertem mondani hangosan, felszabadultan csináltam mindent. Nem kellett megválogatnom a szavaim, mindent kapásból tudtam mondani. Most kezdek leereszteni, most hogy itthon vagyok...
2011. márc. 9. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!