Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavarra mi a legjobb...

Alvászavarra mi a legjobb gyógymód? Csak a nappali pihentet.

Figyelt kérdés
Napközben soxor annyira álmos vagyok,hogy néha már-már gondolkodni is nehezemre esik:)csak aludni akarok egy kicsit,de minél álmosabb vagyok,annál nehezebben tudok elaludni.Van hogy alszom este21től reggel 8-9ig(de a leginkább kb22-5-ig szoktam,a meló miatt)de akkor is soxor van úgy hogy11-12körül már megint aludnék..Ez valami depresszió féle?ha lehet ne fárasszatok már olyanokkal hogy aludj,meg ilyesmi..szeretném ha csak olyanok írnának akik tényleg tudnának megoldást!Nagyon zavar engem ez az egész,már az arcomon is annyira látszik,hogy van aki megkérdezi reggel amikor kezdem a melót,hogy mivan éjszakás voltál?:D-de egyébként úgy is érzem magam,mint aki az volt:(..ja és24/F vagyok,ha ez számít...köszi ha válaszolsz!
2011. márc. 4. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem hinném,hogy depresszió,szerintem csak egy kis rendszerre lenne szükség. Amikor alszol,akkor nyugodtan tudsz aludni? Pihentetőnek érzed,vagy inkább forgolódsz meg ilyenek?
2011. márc. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van néhány alapszabály, ami segíthet.

1. Ha álmos is vagy, NE aludj nappal, ha rendszert viszel az alvásodba, előbb-utóbb beáll rá a szervezet bioritmusa.

2. Az ágyban ne fetrengj, ne tévézz, ne egyél stb. csak alvásra használd (meg esetleg szex :)

3. Ne AKARJ aludni, mert annál kevésbé fog menni. Ha nem bírsz éjjel elaludni, kezdj el valami olyan tevékenységet, amit utálsz (pl. száraz tudományos könyv olvasása, vagy ingvasalás, bármi, amit nem szeretsz)

4. Ne egyél éjjelre, és érdemes teljesen kerülni a serkentőket (kávé, kóla és alkohol is - max 1-2 pohár bor)

5. Alvás közben legyen teljes csend és sötét.

6. Érdemes előtte valahogy ellazulni, relaxálni, pl. forró fürdő, meghitt beszélgetés stb.


Hirtelen ennyi jut eszembe, ha nagyon nem megy, pár alkalom alatt egy pszichológus is tud segíteni, nagyon jó, könnyen megtanulható relaxációs technikák léteznek.

2011. márc. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!hogy nyugodt-e vagy pihentető-e az alvásom?figyelj,soxor ébredek hogy kapkodom a levegőt!!!oxigénhiányos állapot lép fel,vagy nem is tudom..de elég ijesztő!Sajnos nem tudok rendszert kialakítani a munkám miatt,meg hát azért szórakozni is járok azért.pl a mult hetem az úgy zajlott,hogy hétfőtöl-péntekig12-14óráztam,és pénteken mikor hazaértem este 9körül,akkor gyors fürdés-kaja aztán kimentem a haverokkal,kb1óráig voltam kint..aztán reggel fél6kor ébresztő,mentem a másik munkahelyemre,ahol aztán kegyetlenül el tud fáradni az ember.Este7re hazaértem,és tényleg nagyon fáradt vtam,de nem bírtam elaludni,meg hát gondoltam mégis csak szombat este van,megint elmentem szórakozni,aztán hajnal 3körül feküdtem le,erősen ittas állapotban:),aztán vasárnap meg olyan vagyok mint aki le van permetezve..de azért nem minden hét így zajlik,de elég gyakori,viszont a kérdést azért tettem föl,mert ezt kb 1 éve érzem,azelőtt nem volt ilyen..vajon lelki okai vannak?-azon sem lepődnék meg,mert mostanában kijutott a "jóból"..hmm
2011. márc. 6. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!