Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fejfájás természetes csillap...

A fejfájás természetes csillapításának milyen módszereit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé rossz alvó vagyok, különösen mostanában. Szerintem ennek köszönhető elsősorban, hogy reggelente sokszor fejfájással ébredek. A kávé tompítja egy időre, de el nem mulasztja. Amikor 8-17:00-ig órám van, valahogy ezt is nehezen viseli a fejem, sűrűn megfájdul és muszáj gyógyszert bevennem. Szerintem a táplálkozással nem lehet gond, mindig reggelizem (natúr joghurtba almát és pár szem mogyorót, diót darabolok), vizet, teákat is iszom, talán tényleg csak inkább a kialvatlanság és a sok tanulás az oka, de ezen meg nem tudok változtatni.

Tudnátok olyan természetes csillapítót javasolni, ami nektek bevált?


2011. márc. 7. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem tud elaludni, vagy éjszaka gyakran felébred, akkor a máját kell megtisztítani. Ha 1 főtt krumplit a főzőlevével és néhány fűszerrel összeturmixolva megiszol, segítesz a májnak tisztulni.

Készíts teát szárított fehérfűzfakéregből. Ez természetes szalicilsavat tartalmazó fájdalomcsillapító.

Ugyancsak fájdalomcsillapításra alkalmas a borsos menta levele is. Igyál sok folyadékot. A fejfájásnál nem ritka ok a folyadékhiány.

2011. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a májammal van probléma? Csak mert észrevettem magamon kék-zöld-barnás foltokat az utóbbi időben és garantáltan nem ütéstől származnak- valaki azt mondta erre, hogy ez lehet májproblémára utaló jel.
2011. márc. 7. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:
mennyi folyadékot iszol egy nap ? igyál minimum 2 litert és ne ilyen kólát meg ilyen kotyvaszokat.
2011. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Soha életembe nem ittam üdítőket, se alkolholt, semmit. Kiskoromba is mindenki furcsálta, de csak és kizárólag a vizet iszom meg, vagyis még a tejet és a natúr teát. Tuti megvan a 2 liter.
2011. márc. 7. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!