Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elképzelhető hogy pszichológus...

Elképzelhető hogy pszichológus hazudott nekem az IQ tesztem eredményével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon hülyének éreztem magam , erre mondta hogy akkor töltsünk ki egy tesztet és majd meglátom

125 lett , ami elvileg az átlag fölött van úgyhogy pár napig ugráltam örömömben hogy talán mégsincs minden veszve

Aztán egyre jobban elgondolkoztam rajta , mert tényleg nagyon nehezen tanulok , nincs semmi logikám se , emberekkel se értjük meg egymást , és tényleg nagyon idióta hibákba beleesek

úgyhogy arra jutottam hogy biztosan hazudott nekem , ez nem szemétség ? mit kéne mondanom neki ?


2011. márc. 23. 17:19
 1/7 anonim válasza:
az ész és az intelligencia 2 külön dolog..
2011. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És ugyan.miért hazudott volna?

Max ha depressziós vagy,azért!De az nem hazugság,ha azért!

2011. márc. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl elég durva diszlexiám és diszgráfiám van, nehezen értem a szöveget amit olvasok, stb. Ez nem azt jelenti hogy az ember hülye, csak tanulási nehézsége van. Ha verbálisan kapok információt azt sokkal jobban tudom hasznosítani mint az átlag, idén nyevvizsgáztam angolból (az osztályomból elsőként), de közben a saját kézírásomat neheten olvasom emiatt laptopon jegyzetelek.

Ennek ellenére az IQm elég magas, talán mert mással kompenzálom a nehézkesen működő dolgokat.

2011. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Keress egy online IQ tesztet, lehetőleg olyat, ami nem emelt díjas SMS-t akar rádsózni. Nem biztos, hogy megbízható, de nagy vonalakban eligazít.

2. Az IQ egy elég nehezen megragadható valami, a legjobb definíció szerint az IQ az, amit az IQ teszt mér. Simán lehet magas az IQ-d, ha az élet más területein nem tudsz előrejutni.

2011. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az IQ teszt a valóságban nem sokat ér. Mindössze annyit vizsgál, hogy hogyan tudsz felismerni mintákat, és érted meg a dolgok logikáját. Ez csak az értelem egyik része.


Amit intelligenciának tartunk, annak meglepően nagy részét lehet tanulni, és csak egy pici része az, ami veled született adottság. Ha nehezen érted meg magad emberekkel, az csak gyakorlat és tapasztalat kérdése.


Tanulni is meg kell tanulni. Sajnos ezt sehol nem tanítják az iskolában, a legtöbb diák nagyon kicsi hatékonysággal tanul, mert rosszul csinálják.


Abból, amit leírtál, nem vagy buta, csak tapasztalatlan. Egy egyetemista egy óra alatt tízszer annyi anyagon át tudja rágni magát, mint egy gimis, pedig nem lett okosabb, csak kifinomultabb módszereket használ az anyag elsajátítására.

2011. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Apafej. Nekem 128-as IQ-m van,ami cseppet sem rossz, mégis alig bírtam elvégezni az iskoláimat. Miért? Koncenráció-zavar, depresszió, beilleszkedési zavarok, pocsék pedagógusok. Don't worry. A pszichológusok ravasz dögök, de az olcsó hazugság nem kenyerük.
2011. márc. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 128 lett. Logikát az emberekben ne keress, ez az ember jellemzője! Én sem voltam jó tanuló, de soha nem tanutam. Logikus viselkedésemről annyit, hogy nagyon szeszélyes vagyok.. A sok hibába való beleesés sok minden miatt lehet. Naívitás, kishitűség, rossz emberismeret, hogyan neveltek fel a szüleid, hol nőttél fel(lakatlan szigeten a szüleiddel, vagy városban). Igazából az EQ fontosabb, mint az IQ!! Ha valakinek magas az EQ-ja, akkor az IQ nem lehet nagyon alacsony, viszont egy IQ zseni érzelmi inteligenciája lehet gyenge, így nem jó pl. munkaerőnek sem, mert kellemetlen a személye, sikertelen, kitaszított, hiába vannak gyors és jó meglátásai az információk feldolgozásánál. (persze lehet, hogy nincs igazam EQ-val kapcslatban)
2011. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!