Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter - kell hozzá...

Pszichiáter - kell hozzá háziorvosi beutaló?

Figyelt kérdés
És ha kell, mit fog kérdezni a háziorvosom? Mivel nem betegeskedem, ezért szinte nem is ismerem őt. Mi van, ha nem hajlandó beutalót adni mert ő nem "látja" rajtam, hogy valami nincs rendben? És még egyszer, nem pszichológus, hanem pszichiátriai rendelésre kellene eljutnom. És persze a TB által támogatott ingyenes szakrendelés érdekelne...
2011. márc. 25. 13:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Oh igen, és még néhány kérdés... elmúltam 18, de anyukám ugyanahhoz a háziorvoshoz jár. Ha megkérem, akkor ugye nem fogja neki elmondani? Ugyanis nem szeretném ha beleszólnának a döntésembe, én tudom, mi a jó nekem. A másik, hogy végül is gyógyszert szeretnék felíratni. Ezek az antidepresszánsok, nyugtatók, stb. támogatott gyógyszerek vagy sokezer forintosak? Most nem az egészségemen akarok spórolni, csak kíváncsiságból.
2011. márc. 25. 13:40
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképpen kérd meg adjon beutalót, persze, hogy nem ismeri a problémádat, ha alíg látjátok egymást. Elmondod neki a tüneteidet, és biztosan kapod a beutalót.
2011. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kerdezo!

Az rendben van, hogy Te mar felnottnek erzed Magad, de ugy gondolom, hogy mielott belekezdenel egy gyogyszeres kezelesbe, azt megis csak egy szakkepzett orvos dontse el, hogy mikor es miert kell szedned!

Biznod kell az orvosban, es hidd el, hogy O "tudni" fogja azt, hogy valoban szukseged van egy masik szakembernek a segitsegere, vagy sem.

Ezekkel a gyogyszerekkel mar nagyon sok visszaeles tortent, s igy valoban csak indokolt esetben lehet felirni, s ez csak az orvos irhatja fel!

2011. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze, megértem. Én is úgy gondolom, ha el is kezdek szedni valamit, csak orvosi ellenőrzés mellett. Csupán az a bajom, hogy nem szeretném a háziorvosom orrára kötni, mert túl jóba van a családommal és ha visszamondja az elég kellemetlen. Mert mint írtam, nem akarom, hogy a CSALÁDOM befolyásolja a döntést, hogy kihez fordulok. Kíváncsi leszek erre, azért sajnálom, hogy kell beutaló... az ottani doki úgyis elküldene, ha nincs erre szükségem.
2011. márc. 25. 14:17
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

14:17

Menj el a haziorvoshoz, s aztan ha elmodja a Szuleidnek akkor feltudod jelenteni! Sot mar ezt megis tudod Neki sugni!

2011. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Hogy a kérdésre is legyen valami válasz. A területileg illetékes pszichiátriai gondozóba nem kell beutaló. Nyugodtan elmehetsz, bár lehet időpontot kell kérni.


A háziorvos, ha erre megkéred, akkor nem mondhatja el senkinek.


A nyugtatók, antidepresszánsok tipikusan támogatott ÉS sokezer forintos gyógyszerek, de fajtája válogatja. Kiemelt támogatásra nem hiszem, hogy jogosult lennél, annyira súlyos problémád nem lehet.

2011. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Akármilyen jó viszonyban is van a háziorvos a családoddal, ő ORVOS, és köti a titoktartás, úgyhogy köteles bizalmasan kezelni az esetet ha arra kifejezetten megkéred.Ellenkező esetben akár perelhető is...


Én úgy tudom, hogy az adott területi ideggondozóban a pszichiátriai szakrendelés beutaló köteles, és időpontot is kell egyeztetni.


Pár példát tudok Neked mondani a gyógyszerárakra (sima TB-támogatással):


Én Citapram antidepresszánssal kezdtem, az viszonylag olcsó volt, ha jól emlékszem olyan 400Ft körül volt egy doboz. Mivel rengeteg kellemetlen mellékhatása fellépett nálam, a pszichiáter azt mondta, váltsunk.


Így azóta Remeron antidepresszánst szedek, ami drágább ugyan, 1080Ft egy dobozzal (TB-támogatás nélkül 8000Ft), de sokkal jobb.


Nyugtatóként Xanaxot szedek, a sima Xanax 0.5mg-os 300Ft körül van TB-támogatással, a Xanax SR (hosszabb hatástartamú változat) is kb. annyi.


25/L

2011. márc. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy tudom, hogy az adott területi ideggondozóban a pszichiátriai szakrendelés beutaló köteles,"


Én meg úgy, hogy nem.

Sőt a vonatkozó jogszabály szerint is.


2. § (1) A biztosított - a sürgősségi ellátást nem igénylő esetekben - orvosi beutaló nélkül is jogosult igénybe venni


a) szakorvosi rendelő által nyújtott

...

ad) pszichiátriai és addiktológiai,

...

szakellátást.



[link]

2011. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Édes ide kell beutaló mert ehhez az orvoshoz nem csak úgy mennek mint a háziorvoshoz a náthával!
2011. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Hányszor kell még leírnom?
2011. márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!