Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok vagy csak...

Depressziós vagyok vagy csak a kamaszkorom miatt van ilyen kedvem és viselkedésem? 16/L

Figyelt kérdés
Már kb. 1 éve tart, hogy egyszerüen elvesztettem az érdeklődésemet az egész világ iránt. A tanulási átlagom rengeteget romlott, a kapcsolatom a szüleimmel szintén. Nagyon kis dolgokon, nagyon hamar fölbosszantom magam és ideges leszek. Olyan dolgokat csinálok mostanába amiket régen nem tettem volna meg. Például ha ideges vagyok akkor tányért csapok a falhoz, poharat a földhöz, ami a kezem ügyébe kerül abba vagy beleütök vagy belerugok és ezt sok káronkodás kíséri, pengével vagy tűvel fölsértem a bőrömet és a célom ezzel, hogy a saját véremet lássam mert ez lenyugtat. Az önértékelésem nulla, az önbizalmam nulla, és rettenetesen gátlásos vagyok minden téren. Kerülöm a társaságot, gyűlölöm az embereket, rengeteget sírok akár ok nélkül is. Minden percben a halálra és az öngyilkosságra gondolok, és már nemegyszer gondoltam végig, hogy hogyan fogok végezni magammal. Az a legroszabb az egészbe, hogy nagyon makacs vagyok és nem hagyom, hogy segítsenek rajtam a szüleim vagy a barátaim. Magamon szeretnék segíteni, nem pedig pszichológushoz menni, ugyais megtudnám az összeset fojtani. Miként tudnék ezen változtatni, hogy jobb legyen ez az egész?
2011. márc. 26. 01:35
 1/10 anonim ***** válasza:
ez a kamaszkor én is 16 évesen kezdtem el kiborulni de csak mértékkel és még mindig tart 18/F és péntek este is itthon ülök mert félek az emberektől, barátnőt se keresek mert félek, hogy nem lenne rá időm, vagy nem tudnék eleget foglalkozni, tanulásról ne is beszéljünk, iskolába se járok... :( :(
2011. márc. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
depresszió de a kamaszkor miatt :) dont worry be happy
2011. márc. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

(Én már kiskorom óta nem voltam úgy ideges, hogy valamit szétromboljak miatta.)

Az a fura ebben nekem, hogy a mérgességnek+idegességnek és az érdeklődés hiányának egymásnak ellent kéne mondaniuk szerintem. Továbbá én önbizalom hiányában kevésbé tudok mérges is lenni.

Na, hogy válaszoljak, a kamaszkorban előfordulhatnak ilyenek, talán az idő megoldja.

2011. márc. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A dühkitöréseket, és a kéz vagdosásokat ma már jól kezelik a pszichológusok. Minden féleképpen keress fel egyet.
2011. márc. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na, azért ez már nem csak a kamaszkor miatt van. Az ember - ha serdül ha nem - tudja kezelni az indulatait.

A karvagdosás miatt meg menj orvoshoz, mert az már abszolút nem normális.

2011. márc. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jézusom azért ez sokkal rosszabb mint egy depresszió, tényleg keress fel 1 szakembert
2011. márc. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ez mar tul megy a kamaszkori problemakon! mindenkepp pszichologus segitsege kell,ha utalod oket ,ha nem! a fiam ugyanezt csinalta,es sajnos manias depressiot allapitottak meg nala.15 eves volt! nem volt hajlando orvosi segitseget elfogadni.ma 25 eves,es drogozik,az elete egy rumli. ha most azonnal nem fordulsz orvoshoz ,majdnem biztos hogy keresztet tehetsz a jovodre. az elso jo lepesed hogy ide irtal! a kovetkezo a doki legyen! meg nem keso!!!! sok sikert,es fel a fejjel, hidd el nem te vagy az egyeduli es van segitseg csak akarnod kell. es meg,EGYEDUL NEM FOG MENNI AZ BIZTOS! nem azert mert gyenge vagy hanem mert a depressio gyogyszeres kezeles nelkul csak sulyosbodik. kb. 2 ev rendszeres gyogyszerszedes utan lassan lassan abbalehet hagyni a gyogyszert ,persze orvosi javaslat mellett. keresd ki a neten mit irnak a depressio kialakulasarol es akkor jobban megertessz! kitartas!
2011. márc. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez napjaink kamaszkori "depressziója". Sajnos manapság azt lehet mondani, hogy ez a normális. A fiatalok azt látják a tévében, interneten, hogy menő, ha kínozzák, vagdossák magukat. Tiszta középkor, sőt rosszabb, mert igaz, hogy értelme akkor se nagyon volt, de akkor legalább okuk volt az emberek az önsanyargatásra (bűneikért vezekeltek). Rengeteg fiatal csinálja ezt, mert így fel tudják hívni magukra a figyelmet. Régen "csak" lázadozással érték el ugyanezt, de ma már ez nem elég, hiszen divatba jött az a hülyeség, hogy a gyereknek mindenhez joga van, nem szabad megütni stb. El vannak kapatva a gyerekek, és ha úgyis mindent megengedhetnek maguknak, minek lázadni? A depresszió meg a világfájdalom sokkal menőbb. Erről nem a kérdező tehet, hanem a hülye média által manipulált világ. Majd 20-30 év múlva jön valami más dolog, amivel a kamaszok kiélhetik magukat.
2011. márc. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egy ember kéne, akivel átbeszéled ezeket, pszichológus..

(de ne kezdj gyógyszert szedni, mert azt sajnos csak elkezdeni lehet! nem old meg semmit,csak elnyom) valaki hozzáértővel beszélgetésekkel feloldhatóak lennének ezek az indulatok, hogy harmonikusan fejlődj tovább..

2011. márc. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez már túlmutat a kamaszkori problémákon, főleg a vagdosás.


A pszichológus meg sokat tud segíteni. Nekem pl. jól jött volna egy, félek az emberektől és apám sem volt az a mintaapa (eléggé hímsoviniszta, az álszkepticizmusától meg a falra mászok). Ugyan ez utóbbi sokat változott, hogy szétnéztem az életben. De nálam is előfordult a tanulmányi átlag romlása, meg majdnem kirúgattam magam a fősuliról.


A gyógyszerekkel meg óvatosan. Ha szedni akarsz, mindenképp olvasd el a betegtájékoztatót és a pszichiátert is faggasd ki a mellékhatásokról.

2011. márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!