Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az a felsőbbrendűségi...

Mi az a felsőbbrendűségi komplexus?

Figyelt kérdés

Hogy lehet felismerni ha valakinek olyan van?


És hogy lehet megkülönböztetni a felsőbbrendűségi komplexust a sima beképzeltség/nagyképűségtől?


Leírnátok az ilyen emberre mi jellemző? minden érdekelne róla


2011. ápr. 2. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Szia, szerintem én az vagyok, bár konkrétan nincs róla diagnózis, de nyomós okom van feltételezni, hogy az vagyok. Megpróbálok rávilágítani a lényegre.

Aki beképzelt vagy nagyképű az mindezt tudatosan csinálja, de ettől még egy szinten érzi magát a többiekkel, ha nem játssza az agyát, akkor hosszan tartó (és ez fontos), kiegyensúlyozott kommunikációt tud lefolytatni másokkal.

A felsőbbrendűségi komplexus (vagy istenkomplexus) azt takarja, hogy még ha szeretne sem tud érdekfeszítő kommunikációt folytatni. Végig kellemetlenül érzi magát, szavakkal leírva, talán valami ahhoz hasonló, hogy "milyen kínos, hogy egyáltalán szóba kell állni vele, le kell ereszkedjek az ő szintjére" ez játszódik le bennük (bennem) és a lényeg ami megkülönbözteti az egyszerű nagyképűségtől, hogy ha még próbálkozik akkor is csak erőltetve megy, a másik félnek pedig végig az az érzése, hogy le van nézve. Ha valami nem sikerül, akkor nem azt érzem, hogy jobbnak kell máskor lennem, hanem azt, hogy azok ekik előtt nem feleltem meg, nem tudtak azonosulni az akkori, ottani állapotommal, ergó az ő hibájuk, mivel nem láttak belém. De ezek csak kis dolgok, egy csomó ilyen hülyeség van még, szemkontaktus kerülése, lenéző nézés stb. Egyszóval a különbség az akarat és az akaratlan közt van. És az istenkomplexusosokból még mindig több az olyan, aki változtatni akar.

2011. ápr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5%
Az az, amikor seggbe kúrnak..
2011. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bunkó primitív válaszokra nem vagyok kiváncsi már bocs.
2011. ápr. 4. 20:00
 4/4 anonim ***** válasza:
5%
Próbáld ki... ha fiú vagy felsőbbrendű leszel, ha csaj, b@szhatod a lyukad
2011. ápr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!