Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok normálisan enni?

Miért nem tudok normálisan enni?

Figyelt kérdés
Pár éve 40 kg voltam 175 cm-hez, aztán zabálni kezdtem és felmentem 70-re. Egyszerűen nem találom a középutat, ha normális vagy rendes fogyókúrás mennyiséget eszek, nagyon ideges leszek, ha anorexiás mennyiséget, akkor lelkileg jól vagyok, de az agyam nem működik rendesen. Ha pedig túleszem magam, azzal el tudom felejteni, hogy kövér vagyok (olyan ez, mint amikor s Kis Hercegben az alkoholista azért iszik, hogy elfelejtse, hogy alkoholista), meg mást is, de utána bűntudatom van, amire megint ennem kell. Az a bibi, hogy szükségem van rá, hogy étkezési zavarom legyen, és nem azért, hogy sajnáljanak (nem sajnál már senki), hanem mert csak a kajába tudok menekülni, akár úgy, hogy koplalok, akár úgy, hogy túleszek. Nem tudok úgy gondolni az ételre, mint egy szükséges dologra, ami energiával és tápanyagokkal lát el, számomra az evés teljesen érzelmi alapon megy, nem pedig praktikus célokat szolgál. Éhségérzetem gyakorlatilag évek óta nincs, a hangulatom mondja meg, mikor mennyit egyek. Pl. sokkal könnyebben eszem egyetlen karalábét egy nap, mint eszem mondjuk 1200 kalóriát, mert így nem tudok a koplalásba menekülni... és ilyenkor kell a zabálásba menekülnöm. Tisztára megőrülök ettől.
2011. ápr. 13. 01:11
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

1200 kcal is koplalás


menj pszichológushoz

2011. ápr. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez én vagyok. :( Csak más számokkal.
2011. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezen csak pszichoterápiával lehet segíteni, a személyiségedben kell változnia valaminek, hogy a tünet (étkezési zavar) elmúljon. Én úgy gondolom, hogy a terápia egy nagyon jó dolog, érdekes és fontos utazás befelé. Évek óta járok a terapeutámhoz és nagyon hasznos élményekkel gazdagodtam. Hasonlóan komoly gondokkal küzdök, mint te. Megpróbálom újra felépíteni ezáltal a személyiségemben rosszul strukturálódott részeket. Az egyéni terápia a legjobb, csoportterápiát, (esetleg! gyógyszeres kezelést) kiegészítésként szoktak ajánlani. Remélem tudtam segíteni egy kicsit.
2011. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!