Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosan feszült, ideges...

Folyamatosan feszült, ideges vagyok, és nem akarok élni hónapok óta. Hogyan segíthetek magamon?

Figyelt kérdés

lassan fél éve szinte folyamatosan ingerlékeny vagyok, folyamatosan kiakadok mindenen, sírok is sokszor...

idegeskedek éjjel nappal, dührohamaim vannak.

csak azért nem vagyok öngyilkos, mert annyira még sajnálom magam :\ bár néha nem, csak gyenge vagyok megtenni.

hogyan lehet ezen segíteni? mit kezdjek magammal???


2011. ápr. 24. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani ami minden ilyen kérdésnél elhangzik: fordulj szakemberhez.

Ez a legcélszerűbb megoldás. Persze sokat segíthet az is a gondjaidon ha valakivel megbeszéled őket.

Egyvalami biztos: nem éri meg öngyilkosnak lenni, biztosan lehet valahogy segíteni.

Egyébként milyen korosztályba tartozol?

2011. ápr. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

17 F vagyok. vannak barátaim, akikkel megtudom beszélni a problémáim, de leginkább olyanok akiket élőben nem ismerek. akiket élőben ismerek, azokkal nem osztok meg olyan magánjellegű problémákat..

szakemberhez forduljak? milyenhez, mennyibe kerül kb?


most is itthon ülök a gép előtt, legszívesebben .... kirohannék a világból, és sírnék.. és meg sem tudom magyarázni miért éppen...

2011. ápr. 24. 01:16
 3/7 anonim válasza:

igen, ezt én is meg tudom érteni, nekem is testi-lelki pokol volt az elmúlt 2 évem, és még mindig nincs vége.. :(

ha az ember elégedetlen az életével gyakran érzi kilátástalannak azt és egyre mélyebbre süllyed, kész spirál az egész..

próbáld meg megtalálni, ami igazn örömöt okoz neked, amiben örömöd leled és tedd azt!!

mit szeretsz igazán csinálni?

az öngyilkosság totál értelmetlen dolog, arról nem is beszélve,hogy milyen visszafordíthatatlan sebeket ejt a szeretteid szívében, nekik gyakorlatilag tönkretennéd az életüket..

sosem késő változtatni! én ezzel nyugtatom magam, és amint lehetőségem lesz ebből a pokoli körből kimászni, menekülni fogok!!! addig marad a szívás :( talán a karma gondoskodik rólam, sok borúra csak jön már derű is nem??

sok szerencsét!!

2011. ápr. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szakember alatt a pszichiátert vagy a pszichológust értettem, az árak nagyon változóak. De mivel iskoláskorú vagy, úgy tudom az iskolákban szokott iskolapszichológus lenni. Vele lenne érdemes kicsit beszélgetned az ingerlékenységedről és a dührohamokról.

Amit én tanácsolni tudok: kicsit foglalkozz többet azokkal, akiket nem csak neten keresztül ismersz. Az embernek jót tesz a valódi társaság, amikor nem csak a billentyűzetet üti. Persze a legjobb lenne felismerned hogy mitől vannak ezek a gondjaid aztán megoldást keresni rájuk.

2011. ápr. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

igen, egyetértek az első válaszolóval. ahhoz,hogy változtatni tudj, meg kell találnod a problémád gyökerét!

mi az amivel elégedetlen vagy? miért? hogyan lenne jó? mit tudsz ezért tenni? mi tenne boldoggá? mi az, ami feltétel nélkül boldoggá tesz? ezekre válaszolj őszintén, ismerd meg magad és merj változtatni. itt a nyár mindjárt,ilyenkor történnek a nagy változások. gondolom te nem érettségizel ( örülj neki, szenvedek helyetted is ) úgyhogy neked tényleg mindjárt vége a sulinak, menj el dolgozni, nagyon hasznos lenne önfejlesztés céljából is!

de egyébként már én is kíváncsi vagyok, úgyhogy ha gondolod írd meg mire jutottál ;)


jó éjt

a 2.

2011. ápr. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy pszichoterápiás ülés 5 ezer forinttól indul és hetente érdemes járni. Indokolt is lenne, mert ilyen állapotokban szépen be lehet forogni; a problémát a gyökerénél kell megragadni. Ezek a pénzek ha hosszútávon nézed, meg is térülnek. Budapesten tudok segíteni abban, hogy jó szakembert találj. Én is örülnék a visszajelzésnek.

Sok erőt és kitartást a változási folyamathoz!

2011. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy nem ciki szakemberhez fordulni! csak náluk azt hiszik, hogy aki segítségre szorul az elcseszte az életét, és egy lúzer. holott pl a depresszió is egy betegség, amit bárki elkaphat. amcsiban rengetegen járnak pszichológushoz, nincs is annyi öngyi. még1x mondom, nem ciki, de egyrészt a dokik nem fognak kinevetni, ez a dolguk hogy segítsenek. az ismerőseidnek meg nem kell elmondani ha nem akarod. magadnak meg nem kell magyarázkodni, ha megérted amit írtam, rájössz, hogy ez bárkivel előfordulhat, emberek vagyunk emberi problémákkal.
2011. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!