Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a lakhelyemen kimozdu...

Rettegek a lakhelyemen kimozdulni. Lehetőségem nincs hogy elköltözzek, mégis mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon félek kimenni az utcára, szórakozni is csak más megyébe merészkedek el.Suliba anyukám és a barátom kísér, mert rettegek egyedül menni az utcán.A kisebbséggel volt egy kis nézeteltérésem, és félek, hogyha egyedül vagyok, akkor elkapnak.

Ez már olyan szintű, hogy még a szomszéd boltba se merek egyedül menni...


2011. ápr. 24. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor ez fóbiává nőtte ki magát, amivel szakemberhez kell fordulnod.
2011. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:

Pontosan, ahogy előttem írták, ez már fóbiává alakult nálad. Szívből együttérzek veled, de ez nem fog elmúlni magától. Sajnos pszichiáter segítségét kell kérned.

Esetleg - ha még nem rögzült be nagyon ez a fóbia - meg lehet próbálni azt, hogy kapcsolatba lépsz kisebbségiekkel. Olyanokkal, amelyikekkel normálisan lehet kommunikálni, és európai módon képesek élni. Ez talán feloldaná a fóbiát, ha látnád, hogy nem mindegyik állat.

2011. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nem a cigányokkal van bajom, hanem pár emberrel, aki az.

és tapasztalatból tudom, hogy egy magyarral ki lehet kerülni egy veszekedést, de egy romával nem, mert őket büszkeséggel tölt el, ha megvernek valakit.

egyébként nem vagyok rasszista, a párom félig cigány, tanult, olyan, mint bármely magyar fiú.

2011. ápr. 24. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!