Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már boltkórosságnak számít?

Ez már boltkórosságnak számít?

Figyelt kérdés

Hetente 2-3- alkalommal megyek a legjobb barátnőmmel és néha anyukámmal vásárolgatni.Ilyenkor rendszerint nagy összegeket költünk el(mások mondták...).

Sok ruhám van(2 nagy szekrény van velük tele,1 kisebb és egy beépített szekrény+ a cipők és az ékszerek)

Nem tudom,hogy miért szeretek annyira vásárolni,csak jó.Olyankor boldogabb vagyok,mint egyébként.

Ha valami bánt,akkor vásárlással terelem el a gondról a figyelmemet.De ha valamit jól csinálok,akkor veszek magamnak ajándékot(anya vagy apa pénzén).Néha nem is tudom,hogy miért veszek meg valamit,csak a boltban tetszik,de itthon már nem.

A barátaim szerint ez nem normális.Amikor megnéztük a Boltkóros naplóját,akkor mindenkitől azt hallgattam,hogy tiszta olyan a csaj,mint én.


Szerintetek ez boltkórosság?Vagy csak szimplán egy jó időtöltés?


Köszi előre is!

14L


2011. máj. 2. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez tekinthető boltkórosságnak, mivel magad is írod, hogy a vásárlással kompenzálsz, a lelked nyugtatod, gyógyítod, és sok esetben nem racionális alapon vásárolsz (otthon már nem tetszik, amit vettél, tehát nem gondoltad jól át). Ugyanakkor nyilván ha ennyi ruhád van, akkor szükséged sincs rájuk, ergo jó időtöltésnek használod a shoppingolást.


Jó hír, hogy tudatosan leszoktathatod magad.

2011. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Aham pontsan. Szokj le róla, mert ez kb olyan mint a gusztustalan körömrágás, ráadásul más pénzét szóród (más farkával könnyű a csalánt verni).


Ha nem változtatsz egy leszel Magyarország 91%-ának aki el van adósodva és folyamatosan veszi fel a hiteleket, hogy a hiteleit rendezni tudja.

2011. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez már az, de valóban jó, hogy elgondolkodtál ezen, így tudatosan tudsz keresni valami más örömforrást. Egyébként pedig anyukád sosem szólt, hogy álljon meg a menet? Ha beszélsz vele arról, hogy komolyan gondold a változást, biztosan besegít!
2011. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem gondolom magamat annyira vásárlás-mániásnak,csak a barátaim mondják folyton,ezért gondoltam,hogy megkérdezem :D


Nem élünk rosszul,szóval ha kérek pénzt vagy megkérem anyát,hogy menjünk el shoppingolni,akkor szivesen ad/jön.

Attól félek,hogyha elmondom neki,hogy mit gondolnak a többiek,akkor pszichiáterhez akar majd vinni(régebben is mondta,hogy el kéne néha menjek,mert étkezési problémáim vannak szerinte) és akkor mindenki elmebetegnek gondolna...

2011. máj. 2. 17:37
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem ez fake, de ha megsem, akkor itt a velemenyem.


14 evesen, ilyen mennyisegben kolteni mas penzet, olyan dolgokra, amik azt hiszed boldogsagot nyujtanak, beteges.

Fuggo vagy, es kozted es egy heroin fuggo kozott annyi a kulonbseg, hogy te nem karositod a tested. De neked is szakember segitsegere van szukseged, mert ez kesobb (20as eveidben) csak sulyosabb lesz.

Nem szereted onmagadat, nem vagy boldog a sajat tarsasagodban, ha megis ugy erzed hogy igen, az csak egy hamis erzet. Azt hiszed, hg a vasarolt dolgok majd boldogsagot nyujtanak, hogy azoktol majd menobb/vaganyabb/okosabb/szebb/akarmi leszel. Kepzeld, nem igy van! Az anyagi dolgok es a javak amiket masok penzen megveszel, sz*rt sem ernek akkor, amikor valaki az alapjan itel meg teged, hogy milyen ember vagy, mennyire vagy hajlando masokon segiteni, mennyire vagy megbizhato, beszamithato stb.

2011. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Másnak kenyérre se jut elég,te meg a pénzt szórod felesleges dolgokra,Inkább ilyenkor arra gondolj,hogy sok ember éhezik,nélkülözik,és nem itt kellene azzal dicsekedni,hogy mennyi pénzetek van.Magadban is örülhetsz annak,hogy nem a küszöböt rágod.Nem azzal kellene foglalkozni hogy boltokba járj,és feleslegessen költsd a pénzt,hanem más dolgokkal.Inkább tanulj,barátkozz, a sok felesleges hülyeség helyett!!!!!!!
2011. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem vagy boltkóros. nekem is volt ilyen korszakom.
2011. máj. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ó, hagyjátok már... valószínűleg ha így kap pénzt vásárolni és boldogan mennek vele, akkor nem teher a családjának, sem senkinek, ne akarjátok már, hogy valami bűntudata legyen olyasmi miatt, amit megtehet. Majd az anyja mondja neki, ha túl sokat költ, ha nem, akkor meg semmi közötök hozzá. Ez is baromi nagy képmutatás, hogy "gondolj az éhezőkre". Mert? MINDIG lesznek olyanok, akiknek valahol, valamiért épp sokkal rosszabb nálatok. Nem lehet így boldognak lenni, és senki nem csinálja, ti sem, mert hülyeség.


Kérdező, ha téged zavar a dolog, vagy amiatt aggódsz, amit mások mondanak, vásárolj kevesebbet. Tényleg úgy tűnik, értelmesen felfogsz mindent, amit kell, és emiatt nem fog betegségig súlyosbodni a szokásod. Anyukád miatt szerintem ne aggódj, valószínűleg nem fog pszichiáterhez vinni, ha megemlíted neki, mit gondolnak a barátaid, hiszen ő ad pénzt és megy veled, neki valószínűleg jobb a rálátása arra, hogy egészséges mértékben szeretsz vásárolgatni vagy nem, és szólna, ha nem. :)

2011. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
pláza pics4
2011. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

16:42

Kifejtenéd,hogy miért vagyok az?! -.-

2011. máj. 3. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!