Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom magam leggyorsabb...

Hogyan tudom magam leggyorsabban meg nyugtatni magam?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
mantrával. valamit mondogatsz, nem kell vallásosnak lenni, csak mondogatod hogy nyugodt vagyok.
2011. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mi izgat fel?

na ez hülyén hangzik, de érted.

én pánikbeteg voltam, semmi nem nyugtatott meg, ha jött a roham, valakinek haza kellett vinnie kocsival mert remegtem, hánytam, fostam, minden bajom volt...

amit biztosan tudok, hogy nem szabad nagy és mély levegőt venni, ezt tévesen hiszik az emberek, mert ezzel csak fokozod az agyad oxigénellátását, és tovább fokozod az izgalmat.

kicsi belégzés, hosszú kilégzés.

illetve hallottam már olyat is, hogy ha ideges vagy, kezdj el valamilyen tornagyakorlatot végezni, mert ez eltereli a figyelmed, segít másra koncentrálni...

2011. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt én is szeretném tudni.

Ugyanakkor a pszichológusok azt mondják (talán nem hülyeség, csak időigényes..), hogy terápiával meg kell találni az okot, és akkor majd megszűnnek ezek a tünetek. Amíg durvább pánikrohamaim voltak - akárcsak a második válaszolónál - csinálhattam akármit, a gyógyszer volt az egyetlen, ami előbb-utóbb hatott, de hát, az is inkább erős szorongsánál jó, és nem rohamnál.

2011. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Meditációra gondoltatok már?

Nem tudom melyik mennyire jó (Reiki). Én kevésbé voltam pánikos, nekem elég volt amit magam a saját kútfejemből kitaláltam meditációs gyakorlatok.

2011. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Helyesírási szótár forgatása? Keresd benne az igekötős igéket.
2011. máj. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
"Jöjjetek énhozzám mindnyájan akik megfáradtatok és én megnyugvást adok nektek!"
2011. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Legyen valami hobbid/szenvedélyed!

Keress olyan tevékenységet, amit szívesen csinálsz… Nekem pl.: ilyen, ha fényképezhetek, bármilyen idegi állapotban lehetek, ha a kezembe vehetem a fényképezőmet szinte azonnal nyugalom száll rám.

2011. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát általában az olvasás megnyugtat. Vagy nekem az segített hogy lefeküdtem és becsuktam a szemem és ittam valami ízes üdítőt. plusz volt egy kis elefántom aminek lehet kattogtatni az orrát és ez nyugtatott. de vannak ilyen stresszoldó labdák is.
2011. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!