Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik barátnőm egyáltalán nem...

Egyik barátnőm egyáltalán nem egy csontvékony de nem is kövér lány. Inkább az a pont jó alkat. Most azonban már 1000%biztos vagyok benne hogy valami nincsen rendben vele, de nem tudom hogyan tudnék segíteni. Szerintetek hogy lehetne segíteni rajta?

Figyelt kérdés
Régebben volt kisebb súlygondja de mára már ez sincs, viszont amióta egyszer egy olyan akinek ad a véleményére beszólt neki hogy "hájas vagy mindenhol" meg "tehén" szó szerint gyötri magát.Olyan szinten "gyötri magát"hogy kb. kifulladásig hajszolja önmagát (sport terén) Teljesen átváltoztatta az étrendjét, karja hasa combja elég szépen megizmosodott. Eddig még nem is tűnik annyira furcsának, viszont képes olyanra hogy egy nap összesen csak egy almát eszik meg ha pedig mégis eszik rendes kaját akkor a minimális mennyiség után már csak megrágja az ételt, de nem nyeli le hanem kiköpi. ( főleg ha édességgel kínálják)
2011. máj. 9. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul anorexiás.
2011. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most még nem csontvékony. Az anorexiások sem csontvékonyan kezdik... Nem kéne megvárni...! Első körben pl szüleinek nem tudsz szólni erről? MErt magától úgysem fogja beismerni..
2011. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
te jó ég ilyen komoly???? esküszöm lehet én vagyok az ostoba de nem gondoltam volna hogy ez már egyenlő az anorexiával...:S
2011. máj. 9. 20:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a csontsovány lehet anorexiáas!! elvégre a legtöbbjük husisan kezdi, és csak aztán lesznek csontkollekciók.. Amúgyn em biztos még attól, hgoy anorexiás, de ha szerinted gyanús, akkor figylej oda rá!!!
2011. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért fogyókúrázik egy két hülye gyerek szava miatt?Nem értem , én férfi vagyok és szerintem az az ideális ha egy nő telt, van melle és combja feneke! Nem tudom megérteni miért szeretne rengeteg nő "modell"-csontkollekció lenni!
2011. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem tudom honnan hívható anorexiának, de az enm egészséges, ha nem eszik semmit, főleg hogy utána falási rohamai lesznek és még rosszabbul fogja érezni magát, ezek után jön a hajat eszik/hánytatja magát.

le lehet fogyni rendszeres edzéssel, és válogatott táplálkozási módszerekkel. ha több zöldséget eszik és kevesebb zsíros húsos dolgokat, akkor jóllakik, de nem hízik. kerülni kell a cukorral teli dolgokat, mint a banán is. ezeknek természetes következménye hogy erőtlenebb lesz, de mint nő ez nem okoz nagy gondot, mert nem kifulladásig fog futni hanem majd aerobikozik fél órát

vagy egyet és kimerül.


nagyon fontos hogy beszélj vele, hogy egészségesen fogyjon le, mert ha nem eszik rendesen, akkor szervi elégtelenségei lesznek, mint például szív leállása, főleg soványabb korban fordul elő. nem anorexiás, de fenn áll a veszélye, hogy idővel valóban elhiteti magával (és nem mások hatására) hogy kövér és nem fog enni hónapokig, hánytatja magát.


ezt mindenképp mutasd meg neki, de lehetőleg több edzéstervnek is nézzen utána, és figyeljen oda a táplálkozására is. ha ezt betartja, nem gond ha bizonyítási kényszerből változik meg.

[link]

de ha edzeni fog, mindenképp kell ennie

sok zöldséget, kevés húst, abból is inkább halat, olajjal. kerülni kell a fűszeres ételeket, kevés só/paprika, stb, inkább gyümölcsökkel vigye be ne igyon cukros vizeket, alkoholt, sőt, egyesek a buborékos ásványvizet is kerülik. maradjon koffeinmentes tea, víz (lehetőleg ne csapvíz kivéve ha jó minőségű) gyümölcslevek, turmixok, tej mértékkel és adottságtól függően, joghurt nagyon fontos emésztésért és baktériumokért, nyers zöldségeket is kell enni. ha kevésnek érzi az erejét, akkor ehet banánt, ananászt, több húst, abból is inkább csirke, max pulyka, vörös és vadhús kevésbé ajánlott. jó még a tengeri herkentyű is az ízületek miatt, szedhet biovitamnokat (ne gyúrós szereket meg drogokat/gyógyszereket)


privátban megkereshetsz további tancásokért, de ahhoz hogy jól csinálja komolyan kell venni, ajánlott egy csoportos vagy személyes edző, akivel beszélhet, gyakorlatokat csinálhat, saját főre csak óvatosan. és nagyon tájékozottnak lenni.


22:06 amiért minden férfi izmosabb mint a haverjai

2011. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az étrendhez most ezt találtam még, mert a bodybuilder kicsit megváltozott, és ott kiegészítőkkel számolnak

[link]

személyreszabottan nem lehet így látatlanban étrendet ajánlani mert függ a korától, testalkatától, életvitelétől, egészségi állapotától, táplálkozási szokásoktól, anyagiaktól, stb

2011. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TOMAtm ***** válasza:
hát csak próbál jól kinézni.énis megeszem a napi 1 kiló rizst,meg vagy másfél kiló csirkemell filét,pedig a könyökömön jön ki elhiheted.ez van van aki mindenre képes az áhított formáért.
2011. máj. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

lopakodj moge nagyon halkan!!

lenditsd meg a jobb/bal kezed (attol fuggoen hogy melyik az erosebb) es NYOMD POFAN IZOMBOL mikozben azt orditod h: EGYEL TE NYOMI MERT MEG TOBBET KAPSZ

segiteni fog

2011. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Veguél neki sok magvat, meg ilyen elképesztőrn funom kajákkal kínáld, és tuti hogy fog enni belőle.

És mondd meg neki hogy így is szép, aki szerint meg nem az vak.

2020. jún. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!