Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehetett ez? Nagyon megijed...

Mi lehetett ez? Nagyon megijedtem.

Figyelt kérdés

Ma utolsó előtti óra tesi volt. Én nem tesiztem mert el van törve az egyik ujjam. Egyedül voltam a tesi öltözőbe és törit tanultam mert dolgozatot írtunk belőle. Miközben olvastam egyszer csak elkezdtem szédülni, össze-vissza vert a szívem, remegett a kezem és alig kaptam levegőt és sírógörcsöm volt. Nem tudtam abbahagyni, szörnyű érzés volt. Aztán hirtelen elmúlt. Utána felmentem a tanáriba és hazakéredzkedtem az ofőtől. Azt mondtam neki hogy nem érzem jól magam. Utána a többiek a szemembe vágták hogy biztos csak a töri doga miatt akarok hazamenni. Amikor ezeket mondták akkor megint előjött ez az egész csak egy kicsit lighttosabban. Mi lehetett ez? Még soha nem történt velem ilyen. Nagyon félek hogy megint megtörténik. :(

14/L


2011. máj. 12. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Bepánikoltál szerintem.
2011. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Stressz a doga miatt. Előfordul. Ne foglalkozz vele, hogy ki mit mond, ha rosszul vagy és hazaengednek, akkor menj haza és pihenj. Nagyon nagy a tantervi követelmény, nem csodálkozom azon, hogy ez így jött ki rajtad. Tessék többet pihenni!
2011. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na de ha többet pihen nincs ideje tanulni lehet :S
2011. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne felejts el errõl a szüleidnek szólni. Az osztàlytàrsak meg gondoljanak, amit akarnak.
2011. máj. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Ha hormonális változás miatt van,ne aggódj,elmúlik.

Rendszeressé válása esetén érdemes átgondolni,nem-e túl stresszes az életed.Ez esetben tanulj meg relaxálni,jógázz.

Érdemes az étkezésre is odafigyelni,nemhiába szajkózzák mindig a zöldség-gyümölcs étrendet.

A testi tünetek jelentősen döntő többsége a lelki rendellenességekre vezethetőek vissza...

A lélek egészsége a test egészségét is jelentősen befolyásolja.Erősödj!!

2011. máj. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem is volt már hasonló,de én nekem mostanába szerintem hormonváltozásom van..csomószor szédülök,vagy hányingerem van..és multkor tesi után(nem tesiztem mert nemvolt tesicuccom,ugyhogy csak pár kört futottam) vége fele jöttem ki a tesiteremből hirtelen melegem lett,levert a víz..hevesen vert a szívem,nagyon rossz volt:( de nekem azóta volt párszor olyan hogy kevésbé,elalvás előtt vagy,csak napközbe nehezen vettem a levegőt,vagy ugyanez csak kevésbé..de én stresszes vagyok ezmiatt,mert már képes vagyok bebeszélni magamnak..és nagyon félős vagyok ilyen dolgokba énis!14L szerintem nekedis hormonváltozás+stressz!
2011. máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Egy kicsit megnyugodtam. :)
2011. máj. 12. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Pánik volt. Nem kell idegeskedni miatta, mert ilyenkor semmi életveszélyes nem történik a szervezetben, csak maga az érzés kellemetlen. Ha legközelebb előjönne, akkor igyekezz valami másra figyelni, és ellazulni. Pl. kezdj el egy unalmas szöveget olvasni, vagy ilyesmi. A fontos, hogy ne önmagadra, a saját érzéseidre figyelj, hanem valami másra. Van, akin az segít, ha járkál egy keveset és alaposan körbenéz, mások mélyeket lélegeznek stb. A lényeg az, hogy ne rettegj attól, hogy milyen rosszul vagy, vagy szívrohamod van stb., mert attól csak még jobban bepánikolsz és önmagát erősíti a folyamat. Ha ezt el tudod kerülni, akkor gyorsan vége lesz, vagy legközelebb már elő se jön.
2011. máj. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!