Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ilyen? Nem tudok a...

Lehet ilyen? Nem tudok a gyerekekkel mit kezdeni, ezért kérdezem szerintetek lehet olyan h v. ki nem szereti majd a születendő gyerekét?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a párommal 1-2 éven belül gyereket (vagyis igazából én nem érzem ezt 100%-ig), de nagyon félek h nem fogom szeretni, nem tudok vele mit kezdeni. És ezek miatt ő sem fog engem szeretni.
2011. máj. 13. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell ezért aggódni, a saját gyerek teljesen más.

Nekem van kettő, imádom őket, pedig egyik se egyszerű eset. :)

Az első perctől beleszerettem mindkettőbe, amint megpillanthattam. Nem volt gond felvenni, fürdetni, játszani velük, ez tényleg jön magától.


Más gyerekért sose voltam oda, nem vagyok olyan, aki odaáll gügyögni a babakocsihoz, meg olvadozik a játszótéren, hogy de cuki, de édes. Gyerek, oszt' jó' van. A mai napig inkább csak udvariasságból büngyörgök a babákra, hogy milyen édes, de egyáltalán nem érzem azt a trallalallát, amit ilyenkor sok nő szokott. A fiam haverjai sokat átjárnak, néha velük se tudok "mit kezdeni", bár igyekszem megtalálni velük a hangot.


Nincs ezzel szerintem semmi gond. :)

Nem te vagy az egyetlen, nyugi, csak nem mindenki meri még bevallani sem az ilyesmit.

2011. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nekem sincs érzékem a gyerekekhez, szorongok a közelükben, nem tudom, hogyan közeledjek feléjük, világéletemben inkább az állatokért rajongtam.


Viszont pár éve már rettentően vágyom saját babára és tudom biztosan, hogy a mi gyerekünk nagyon fogom szeretni, de ehhez az kellett, hogy lélekben megérjek az anyaságra, nálad is biztos eljön majd ez az idő.

29N

2011. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Saját gyerek más lesz. Őt érzed majd a hasadban mozogni, ő hozzá odabújsz, őt öleled, és különben is évekig te leszel számára az ISTEN, de szó szerint. Egy idegen gyerekkel nincs olyan bensőséges kapcsolat, mint ami a sajáttal az ölelgetés, odabújás után kialakulhat.
2011. máj. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a bajom, hogy 34 évesen még mindig nem érzem, hogy itt lenne az ideje a gyerekvállalásnak, azt viszont tudom, hogy egyszer mindenképpen akarok gyereket. Viszont nagyon parázok attól, hogy kifutok az időből. Irigylem azokat, akik vágynak gyerekre. Én nem attól félek, hogy nem fogom szeretni vagy ő engem nem, hanem hogy képtelen vagyok a rendszerességre. Akkor kelek, amikor akarok, akkor alszom és annyit, amennyit akarok, akkor eszem, mikor éhes vagyok, ha nincs kedvem főzni, akkor nem főzök. Gyerekkel ezeket nem lehet megcsinálni, azt tudom, és igazából nem is akarom, mert azt is tudom, hogy nem lenne jó neki.

+ Félek a terhességtől meg a szüléstől.

Arra gondoltam, keresek egy pszichológust, hátha tud segíteni.

2011. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a problema ott van elasva, hogy a mai tarsadalomban (lehet h regebben is de nem ennyien) vannak egyedek, akik nem akarnak gyereket. Ha hipnozisba a tudatalattibol elohivnak, hogy mit is akar az egyen igazabol, akkor azt mondana, hogy NEM akarok gyereket. Minden zsigereben erzi, hogy nem akar, de a fejeben megis jonnek olyan gondolatok, hgy lehet h megis akar?

Az allatoknal meg megvan a szaporodasi oszton, az emberben ez mar nincs es nem is kell. Vagyunk elegen, az emberi faj nem fog kihalni, ha egyikunk, masikunk nem szul gyereket.


A gond pedig ott kezdodik, hogy sokan nem tudjak eldonteni mit akarnak!!! Es a media, neveltetes, szuloi nyomas, divat, baratnok, hagyomanyok stb nyomasara ugy gondoljak, h nekik szulni KELL.

Es az ilyen meggondolasbol szuletett utodokbol lesznek az olyan polgartarsaink, akikre azt mondjuk "neked is mentek volna a szuleid inkabb moziba".

Persze ha mar megvan a baba, az ember megprobalja legjobb tudasa szerint felnevelni, aldozatokat hoz, de az eredmeny sokszor nagyon-nagyon hibas, vagy inkabb ugy irom, hagy nemi kivannivalot maga utan.

Az ilyen embereknek jobb nem szulni. Lehetnek hasznos polgarok es csinalhatnak nagy dolgokat az eletben, nem lesznek se tobb se kevesebb ha nem szulnek.


En csak azt szeretnem, ha mindenki elegendo idot forditana arra, hogy ezt az egeszet atgondolja. Es a dontest (hogy szul-e vagy sem) az alapjan hozna meg, hogy o mit gondol a dologrol, hogy szive szerint o mit akar csinalni. Nem az anyukaja, nem a ferje, nem a baratnoje, hanem csakis o maga. Ebben a dontesbe igazabol senkinek nincs beleszolasa, csak annak, aki azt a gyermeket a szive alatt ki fogja hordani.


Kedves kerdezo: ha nem erzed 100%-ig, akkor megis mi alapjan fogsz donteni. Vallasz majd gyereket azert, mert a parod is szeretne, de TE nem vagy benne 100%-ig biztos? Hm....

2011. máj. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Drága előttem szóló! Tudod vannak helyzetek... "sajnos" én is bevállaltam a második gyereket a volt férjem kedvéért nem kellett volna, és igen, én nem akartam, de megszületett és onnantól kezdve megváltozott a helyzet... Imádom a fiam, bár nem hozta helyre a karpcsoaltunkat, ahogyan anno én reméltem.
2011. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én nem a párom kedvéért vállalnék gyereket, hanem mert mindketten akarjuk. És akarjuk is. Csak egy nő ezt másként látja. Mert a gyerek elsősorban az ő "gondja" lesz. De ez nekem nem is baj. Én inkább hasonlóan az egyik hozzászólóhoz a terhességtől de inkább a szüléstől félek. Sajnos - nem minden esetben - ebben a világban már mindenről tudunk, mindent meg tudunk nézni a neten (szüléseket is) és tudjuk mi vár ránk. sokszor jobb ha nem tudjuk - szerintem!
2011. máj. 16. 09:16
 8/8 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok. Én pl. meg sem mertem nézni a neten. :)

Úgy voltam vele, hogy jobb nem tudni. De nem biztos, hogy jobb, nem tudom.


Aki meg azt írta, hogy aki nem biztos benne, az jobb, ha nem szül: szerintem sok olyan ember van, aki biztos benne, hogy akarja a gyereket, és mégsem tudja normálisan felnevelni, mert át se gondolta, mit akar olyan biztosan, aztán rájön, hogy nem neki való, nincs türelem. Aki meg a az ötödiket szüli, miközben az előző 4 közül kettő a javítóban van, kettő meg állami gondozásban, na az is biztos lehet a dolgában, de attól még ugyancsak nem kéne az az ötödik gyerek. Úgyhogy nincs igazad, kedves válaszoló. Abból, hogy valakinek vannak félelmei, még nem következik egyenesen, hogy rossz szülő lesz, és ez fordítva sem igaz.

2011. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!