Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A műtétem óta folyamatosan...

A műtétem óta folyamatosan azt hiszem, hogy valami bajom, pedig az orvos egyértelműen közölte, hogy minden rendben, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Januárban egy érelzáródás miatt eltávolították az egyik herémet. A másik az orvos szerint épp és működőképes, de azt mondta, hogy azért figyeljek oda rá. Azóta 20 percenként eszembe jut, hogy mi van ha baja van a másiknak és akaratom ellenére is elkezdtem fogdosni, nagyon rossz, szorongó érzéssel jár az egész, mit tegyek?
2011. máj. 13. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokkal több egy heréjű ember van mint gondolnád. Szerintem foglald el magadat mással. Idővel elmúlik ez a rossz érzés.
2011. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hali!


_ Hány éves vagy?

_ Januárban pontosan mi és hogyan történt, és a történésekre te hogy reagáltál? leírod részletesen a történetedet? (Így talán ennyivel is könnyebb lesz neked...)

_ Tud vki arról, hogy mi történt veled? Beszélgettél vkivel az érzéseidről, amit ez az egész kiváltott?


Üdv: EE


Üdv: EE

2011. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyáron leszek 20 éves. Januárban egyik reggel arra ébredtem, hogy görcsöl a herém, bementem az SZTK-ba, ott adtak egy antibiotikumot, azt mondták heregyulladás. Két nap múlva még rosszabb lett, visszamentem és befektettek a kórházba, ahol egy másik orvoshoz kerültem, aki elmondta, hogy nem túl fényes a helyzet és 5 napig voltam kórházban és antibiotikum kúrát kaptam, de ez sem segített a helyzetemen. Két hétre rám visszamentem kontrollra, azt mondta, hogy semmit nem javult a helyzet és el kell távolítani a herét, mert teljesen elhalt. Okot nem tudott akkor még mondani, de nem zárta ki, hogy daganat. Két hétre rá megműtöttek. Műtét után minden rendben volt, majd pár héttel később kiderült, hogy nincs daganatom, így valószínű érelzáródás történt. Amíg a kórházban voltam stb. eléggé pozitívan álltam az egészhez, majd amikor úgymond rendbe jöttem akkor jöttek a lelki bajok. Beszélni beszéltem róla sokat a barátnőmmel aki mindenben támogat illetve néhány közelebbi baráttal.
2011. máj. 13. 13:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy heretozió lehetett. Tudtommal ilyenkor a másik oldali herét rögzíteni szokták, hogy ez újra ne fordulhasson elő.
2011. máj. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írj privátot, ugyanis engem daganattal műtöttek és igen hasonló a téma... EE pedig csak okoskodik, mintha orvos lenne.
2011. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

@ Előző (15:04-es)


EE nem okoskodik, ellenben felvállalja, hogy nem orvos. Uakkor visszakeres7ő a hozzászólásai, míg te az usered lát6atlanságába rejtőzködve fedezékből támadod, szóval sztem nem ártana egy kicsit elgondolkodnod a viselkedésedről és ne kéne a másikat besározni csakazért, mert nem szimpatikus, vagy mert nem vagy azonos véleményen vele! Vili? >:-o

Elfogadom, hogy neked ebben a bizonyos témában, te némiképp több tapasztalattal bírsz, ezt tiszteletben tartom. Azt azonban nem tudom benned tisztelni, hogy most ezzel kiharsogva, hogy neked kivették az egyik herédet akármi miatt is, te feljogosítva érzed magad arra, hogy a másikat -- akit ráadásul nem is ismersz, és nem tudod, ő nála miben le7 esetleg okosabb -- provokáld ezzel, illetve mocskold.


Mások segítése NEM VERSENY, NEM RIVALIZÁLÁS!

("Énrám írj privit, nekem vették ki a herémet...hihííí... ő a hülye...!" ((8DD ...mint a kisgyerekek.)

Akkor elmondom neked, hogy most már több mint 1 hónapja én is kis híján abba a szituációba kerültem, hogy megműttessem az egyik herémet, és én is -- úgy mint a kérdező is, -- folyton lenyúltam, fogdostam, mert aggódtam. Már-már önkéntelenül is. Többminden variáció megfordult a fejemben, hogy ez mi minden le7, de nem gondoltam mindjárt a legrosszabbra, bár az is megfordult a fejemben. Kifejezetten szenvedtem, (úgyhogy ha glod, vihog6sz,) kínomban már a jégakkuhoz nyúltam, annyira xar volt. Nem teketóriáztam: mihamarabb elmentem urológushoz, hogy tisztázzam mi is ez, és kizár6sam a felmerült kórképeket. Tehát maximálisan meg tudom érteni (én is) mi miatt aggódik a Kérdező, úgyhogy vegyél vissza, előző!?! Okés? Z:-I



========

És most hozzád, kedves Kérdező!



Ennyiből és innen nekem is herecsavarodásnak tűnik ez, csak azt nem értem, hogy ennyi orvost megjártál és akkor hogy nem vették ezt észre??? ((S:-s


Amikor hozzányúltál a (nem tudom, melyik heréd volt ez??) érintett golyódhoz, nem próbáltad meg az ondózsinórt kitapintani? Ha igen, nem éreztél rajta vmi olyasvmit, mintha egy szakaszon durván megvastagodott, megcsavarodott volna? Vagy pusztán, ahogy odanyúltál, még az is őrjítő fájdalommal töltött el?

Hereultrahangot nem kértél?



Üdv: EE

2011. máj. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából amikor kezdődött az egész én nem nagyon fogdostam, rögtön orvoshoz mentem, aki többek között ultrahanggal is megvizsgált. Egy idősebb orvos volt, nem volt sajnos túl barátságos, akkor azt mondta, hogy mellékhere gyulladás, kaptam antibiotikumot és elküldött, hogy egy hét múlva jöjjek vissza. Nekem ellenben hiába szedtem antibiotikumot a fájdalmaim egyre nőttek, illetve másnap teljesen bedagadt lent minden, WC-zni alig bírtam. Úgy döntöttem, hogy ez bizony nem tréfa, hát visszamentem az orvoshoz, aki amikor meglátott számonkérő hangsúllyal úgy kezdte, hogy "nem azt beszéltük, hogy egy hét múlva találkozunk?". Szóval rendkívül kedves volt, hát megmutattam neki, hogy mi a helyzet, ő pedig átküldött a kórházba. Ott szerencsére egy nagyon kedves és segítőkész orvoshoz kerültem, aki azt mondta, hogy ez jelenleg súlyos heregyulladásnak tűnik, így 5 napos antibiotikum kúrát kaptam, ettől a fájdalmaim elmúlt, valamivel jobban lettem. Kaptam utána gyulladáscsökkentőt. Visszamentem két hét múlva kontrollra, megnézett és azt mondta, hogy bizony semmi jót nem tud mondani, mert nagyon úgy néz ki, hogy elhalt a herém (ismét ultrahanggal vizsgált). Megnézte még egy orvos a biztonság kedvéért, ő is ezt mondta. Azt mondták, hogy el kell távolítani és, hogy ez heregyulladásnál is csak ritkán fordul elő, mert annyi antibiotikumtól amennyit kaptam általában rendbe jön és ezért elképzelhetőnek tartja, hogy a gyulladást egy daganat idézte elő, így a műtétem után rögtön elküldték a szöveteimet szövettanra, ahonnan az a válasz érkezett, hogy se daganatra, se fertőzésre utaló nyomot nem találtak. Ez után azt mondta az orvosom, hogy akkor még azt tartja elképzelhetőnek, hogy érelzáródás történt és azért alakult ki a gyulladás.
2011. máj. 19. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!