Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Mi okozhatja az álmatlans...

SOS! Mi okozhatja az álmatlanságot és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
2 hete nem tudok elaludni hajnal 3 előtt, pedig lefekszem időben, de csak forgolódok. Mellesleg 5-6 körül fel is kelek. Mi lehet a bajom, hogy képtelen vagyok 2-4 óránál többet aludni?
2011. máj. 23. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Attol fugg. Okozhatja egeszsegtelen eletmod, nem elegendo mozgas, izgato szerek, kronikus insomnia, lappango betegseg, stb.


Az alabbi dolgokra figyelj oda:

- este 9 utan lehetoleg ne egyel; ha megis akkor feherjet (tojas, sajt)

- ne fogyassz delutan kavet, teat, kolat, egyeb cukros es koffein tartalmu italokat/ eteleket

- ne vegezz fizikai munkat/megeroltetest este, mert felporgeti a szived es nehez lesz utana belassulni

- szedj melatonin tablettat (kezd napi 1 grammal) este olyan 8-9 fele mar beveheted (a melatonin termeszetes hormon amit a szervezet eloallit es az alvas ritmusat szabalyozza, illetve erositi az immunrendszert)

- sotetits be, minden fenyforrast szuntess meg. Ha nem eleg sotet a szoba es az utcarol beszurodik a feny, az zavarja a test termeszetes alvas-funkcioit

- menj agyba 10 ora fele es hallgass meditacios zenet, vagy olvass olyasmit amihez nem ertesz. a meg nem ertett szavak miatt az agy figyelme lankadni fog es bealmosodsz. Peldaul a fizika kulturtortenete, vagy valami politikai cikk, olyan ami tele van idegen/szakszavakkal. Ha regenyt olvasol vagy tevezel, attol csak tovabb maradsz ebren, mert izgatolag hat.

- keress gyogynoveny teakat illetve homeopatias keszitmenyeket amik segitenek az alvasban

2011. máj. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
meditalj, vagy agybabujas elött 10perccel egyel vöröshagymat...tudom-tudom, gaz a mellekhatasa, de hatekony es segit aludni, (mamam meselte mikor terhes voltam h az hatasos, es tenyleg) amugy meg a tudatalattidat is kell kontrolalni
2011. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!