Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek anya fóbiás? Van ilyen?

Lehetek anya fóbiás? Van ilyen?

Figyelt kérdés
Kissé bizzar a kérdés de hosszú idõ után kitöltöttem egy pánikbetegség tesztet, és furcsa végeredményt kaptam. Nem tartom magam pánikbetegnek, a teszt csak azért kellett, mert olykor egy bizonyos helyzetben pánikroham tört rám. Ez anya miatt volt/van. Azóta más is kitudja váltani. Nagyon rossz és ilyesztõ. Bár ezek a tesztek nem túl megbízhatóak, azért volt egy érdekes kérdés, ami megmaradt bennem. "A rohamot egy tárgy vagy személy váltja ki önbõl?" ..valami ilyesmi volt. És a válasz igen. Anyám. A teszt eredményében egy újjabb kulcs mondat, miszerint "önnek súlyos fóbiái lehetnek..". Én nem félek a pókoktól, sem attól ha emberek elõtt kell beszélnem, így a "fóbiái" kissé túlzás. De anya könnyen kiváltja belõlem. Van ilyen? Teendõ? Az a zavaró, hogy ez terjed, mert bár tudom az alapvetõ okot (anyát), de mostanában egyre könnyebben kitör rajtam más miatt is. Mondjuk, hogy elkell indulnom otthonról, vagy bekell mennem vizsgázni. Pedig ezek alapvetõen sose okoztak gondot. 21/L
2011. máj. 25. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én könnyen el tudom képzelni, mivel olyan az anyám. XD

Ne aggódj, majd elmúlik, ha elköltözöl (legalább 1-3 évre teljesen, utána akár vissza is mehetsz már nem fog zavarni).

2011. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tőle van, de pár pánikroham után már nem kell feltétlenül jelen lennie a kiváltó oknak, mert az agy reflex szerűen produkálja később a rosszulléteket.Illetve az ember elkezd magától a rosszullét lehetőségétől pánikolni.Tehát félni kezd magától a félelemtől..
2011. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nos.. ha meghallom, hogy pukkan a sörösdoboz nyitója, megtörténik. Elfojtom a beszólást h "te gusztustalan alkoholista". Lehet, hogy segítene ha mondanám, de õ az anyám. Finoman meg nem sok értelme van, rajtam nem segítene. Nem tudom, hogy kezeljem.
2011. máj. 25. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy alkoholistát nem tudsz lebeszélni róla se sértegetéssel, se szép szóval. Tapasztalat. Tudom, hogy undorít, és idegel. Szerintem próbáld lesz*rni, mit tesz. Egész addig, amíg rád nem támad a hülyeségeivel, akkor lépj, és mindig határozottan. Én olyankor órákra elmentem otthonról sétálni, még ha az utamba próbált is állni. Bizony a normális életvitel borulhat, de elsősorban magaddal törődj, a saját javadat nézd, és ne tedd ki magadat az idegőrlésnek.

Sok erőt kívánok hozzá. (első)

2011. máj. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az édesanyánkkal való kapcsolatunk, a kora gyermekkor tapasztalataink, élményvilágunk nagyon meghatározza a személyiségünket. Ahhoz, hogy egészséges legyen a 'lelkünk', a kapcsolataik, ezeket a dolgokat helyre kell raknunk. Ebben pedig a pszichoterápia tud segíteni.
2011. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Velem a napokban történt egy furcsa este.Édesanyám elég furcsa személyiséggel rendelkezik,mert apukám többször megcsalta,nos elég zavaros,de sok a családi probléma.Többször aláírtam,hogy ez normális,de néha vannak olyan dolgai amit nem tűrök el.Múltkor veszekedett a nővéremmel.El kezdett ordibálni és nagyon idegesített és rászóltam,hogy hagyja abba.Folytatta.Elkezdtem sírni és bementem a szobámba.Ő olyan 10 perccel utána jött be hozzám és meg a szobám végébe mentem és remegve ismételgettem,hogy légyszíves hagyj békén.Aztán elkezdtem félni tőle,folyamatosan kerülgettem és amikor felém tartott bőgtem és remegtem,fogalmam sincs miért.Ez egy napig tartott.Anyukám nagyon jófej,de ez a félelem valami szörnyűséges volt.Este azon gondolkoztam,hogy be kéne zárnom-e a szobám ajtaját.Senkinek nem kívánom...
2011. máj. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Alapból az enyém is jófej de ez valahogy nem jut eszembe a légszomj közben 130as pulzusnál..
2011. máj. 28. 11:29
 8/8 anonim válasza:

Volt esetleg valami gyermekkorodban?Szülőkkel kapcsolatos?Általában vissza lehet vezetni a múltadra a dolgokat :)

Gondold végig.

2011. máj. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!