Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen volt az első alkalmad...

Milyen volt az első alkalmad terápián? Van olyan, akinek már az első alkalom nehéz volt? így kell lenni, hogy először a legnehezebb?

Figyelt kérdés

Majdnem végig bőgtem az egészet, úgy szégyellem, nem sokat tudtak belőlem kiszedni, rákérdeztek mi nyomja a lelkem, eddig ugye elfojtottam, most meg ki kellett mondanom.

Másnak hogy ment?


2011. máj. 27. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Én még nem voltam ilyenen, de szerintem nincs mit szégyellned. Kezeld magad betegként és vedd természetesnek, hogy gyógyítanak.

Szerintem nem azért kell szégyenkezni, ha segítséget kérsz (hanem azért, ha nem és), inkább legyél büszke, hogy volt bátorságod elkezdeni.

2011. máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 homo ludensz ***** válasza:
Jártam kis megszakításokkal évekig de én sosem szégyelltem.A fogorvosnál a váróban vagy a háziorvosnál míg várod hogy sorakerülsz ott is sírsz? Ne viccelj már? Az aki otthon dúl fúl hisztizik vagy a munkahelyén teszi ezt az gondolod hogy különb nálad? Te több vagy mert felvállalod a betegségedet és igyekszel gyógyulni.
2011. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! :) Csak kicsit cikinek éreztem, hogy mi volt, de nembaj, elvégre azért járok oda, mert valami gond van velem :P :)
2011. máj. 27. 16:12
 4/6 A kérdező kommentje:
ja nem azt szégyelltem, hogy pszichológushoz járok, lehet, hogy félre érthető voltam, hanem azt, hogy elbőgtem magam, és onnantól már nem igazán tudtam a dolgokra koncentrálni, de remélem túl leszek rajta és legközelebb jobban megy :)
2011. máj. 27. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ezzel semmi gond nincs. Sőt sokkal jobb, hogy így ki tudod végre adni magadból azt, amit előtte ügyesen, de nem okosan elnyomtál.


Nekem is volt hasonló tapasztalatom, de nem pszichológusnál. Hanem egy nagyon jó barátommal való beszélgetés indította ezt el nálam, akimor az általa addig nem sejtett gyenge pontomat elkapta.


Akkor én is elsírtam magam, szegény meg azt hitte, ő bántott meg, de nem. Csak én addig bírtam elnyomni dolgokat és éppen akkor kijött... utána én is szégyelltem magam nagyon. De megbeszéltem vele mint jó baráttal, és nekem nagyon sokat segített ez.


Te hány éves vagy? F/L?

2011. máj. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez természetes dolog, ha sokáig elfojtod azokat a dolgokat, amik a lelkedet nyomják, előfordul az ilyesmi.

Ne érezd cikinek a sírást,

én több alkalommal is sírtam a terápiás beszélgetések során.

A sírás ebben az esetben jót tesz, megkönnyebbülsz utána, és a pszichológus számára egyáltalán nem szokatlan ez az érzelmi megnyilvánulás.

2011. máj. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!