Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a jó? Rágódni a dolgokon...

Mi a jó? Rágódni a dolgokon vagy nem foglalkozni velük?

Figyelt kérdés
így gondolom nehéz eldönteni, meg is-is, de azért kérdezem, mert szüleim mindig azt mondják, hogy "ne foglalkozzak vele" meg "ezzel csak magamnak ártok".
2011. jún. 5. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megoldani oket,ha lehet vagy hagyni,hogy menjen minden a maga utján,de semmiképp nem rágódni rajtuk,mert az állandó rágódás,aggódás,félelem egészségugyi problémákhoz vezet.

Ezt tapasztalatból mondom.

2011. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, erre rájöttem, ez is lehet a baj nálam. Megoldani lenne a legjobb, de az a baj, hogy van egy dolog amire nincs megoldás, csak hagyni. Viszont ez nekem nem megy. Olyan nagy dolognak tartom, hogy ezen nem lehet, nem szabad csak úgy túllépni, visszacsinálni nem lehet, állatok haltak meg, megölték őket. Megbüntetni nem lehet az elkövetőt, mert nincs bizonyíték.
2011. jún. 5. 18:09
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezen kívül azt a gondolatot sem bírom elviselni, hogy nap mint nap hány állat szenved, hányat ölnek meg. Hány kismacskát fojtanak vízbe, mert nem kívánt szaporulat stb

Azt is mondták, hogy nem az én kutyám, nem az én macskám, de ezek az állatok önálló, érző lények, senkinek sem a tulajdona, az, hogy a gazdája, még nem jogosítja fel arra, hogy bántsa vagy megölje.

2011. jún. 5. 18:21
 4/12 anonim ***** válasza:
En is pontosan igy gondolkodtam,mint te.Mindent a szivemre vettem,foleg,ha állatokat bántottak.Aztán lett egy kronikus betegségem fiatalon,és választanom kellett,vagy abbahagyom az idegeskedést és a mindenen rágodást vagy belepusztulok.
2011. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem is elég káros ez, járok pszichiátriára, pszichológushoz...

Hogy sikerült elérned, hogy ne rágódj mindenen?

Ilyenkor kapom az ötleteket, hogy foglaljam el magam stb, részben használ is, de lehet, hogy majd a pszichológus tud majd segíteni.

2011. jún. 5. 19:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő között. Bármi jó/rossz/váratlan történhet az emberrel. Az ilyenek normális, ha foglalkoztatják az embert, meg hányja-veti magában a dolgokat, mérlegel, aztán továbblép. Nem érdemes rajt egy pontnál tovább rágódni rajtuk, mert az felemészti az embert, de "csak úgy" átugrani sem érdemes a dolgokon, pl. egy csalódáson, mert az később szintén feltörhet, ha az ember nem fordít kellő időt a feldolgozására.
2011. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugy sikerult elérnem,hogy ne rágodjak mindenen,hogy rákényszerultem.Olyan élethelyzetbe kerultem,hogy dontenem kellett megváltoztatom a gondolkodásomat vagy sulyosbodik a betegségem.Es inkább a gondolkodásomon változtattam.

Es van,hogy váratlanul annyi rossz dolgon megy keresztul az ember már fiatalon,hogy a sok szenvedés,állando fájdalom kozombossé teszi olyan dolgokkal szemben,amiken eddig rágodott.A régebbi problémák eltorpulnek a valodi gondok mellett.Velem is ez tortént.Pedig egy-két éve még érzelmileg tulfutott ember voltam egyész életemben.De sajnos vannak rossz dolgok,amik képesek megváltoztatni az embert.

19 éves vagyok most.Megkérdezhetem,hogy mennyi idos vagy?

2011. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Cselekedj és fogadj örökbe párat.
2011. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megoldani >> nem foglalkozni vele > rágódni.


Ez a sorrend.


Ha megoldhatatlan és abszolúte nem rád tartozó dolgokról van szó, azokat nem tudod megoldani, de mivel nem foglalkozni velük jobb, mint rágódni, ezért ne foglalkozz velük.


Úgy tudsz velük nem foglalkozni, hogy mással foglalkozol. Az tudja elvonni a figyelmedet, ami személyesen neked fontos.


Egy példa: ha valaki takarít, és közben véletlenül feldönt egy vázát, amiből egy értékes stílbútorra folyik a víz, az sokkal súlyosabb és sürgősebb vészhelyzet az illető számára, mint az, ha aznap reggel Japánban egy cúnami megölt 100000 embert.


Ez ugyan bizonyos mértékig nevetséges, mivel aránytalan és önző szemlélet, de pontosan ezt hívják józanságnak.


Ha sok lesz a dolgod, pl. dolgozol, akkor majd józan leszel, és nem fog érdekelni, hogy hol mennyi állatot ölnek meg.

2011. jún. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jókat írtatok!

Az a gáz, hogy 25 éves vagyok és dolgozok...még így is van időm agyalni.

Most mindenem megvan, család, munka stb és úgy tűnik, ha nincs probléma, gyártok magamnak. Biztos szeretek őrlödni:)

2011. jún. 6. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!