Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok idegen helyen...

Nem tudok idegen helyen aludni. Miért?

Figyelt kérdés

Nos, a problémámat tulajdonképpen másfél évvel ezelőtt vettem észre először. Talán azért, mert akkor kezdtem el ottaludni barátnőknél, előtte csak nagyritkán fordult elő. Tulajdonképpen az még nem is nagyon zavarna, ha csak szimplán nem tudnék elaludni. Az már inkább, hogy egy kis "éjszakázás" /filmnézés, beszélgetés/ után rosszul leszek. Hányinger, hányás, puffadás. Elég kellemetlen :/ Első alkalommal azt hittem csal pechem van, összeettem valamit, vagy egy kósza vírus. Azóta 1 olyan alkalom sem telt el, hogy ne ismétlődött volna meg a szitu. Már-már idegi alapú szerintem, mások is azt mondják, hogy csak azért ismétlődik, mert előre félek, hogy megint meg fog történni, és elkezdek izgulni. (Teszem hozzá, nagymamánál, rokonnál nincs ilyen általában, ott csak szimplán nem bírok aludni, és olvasással ütöm el az időt.) Valami még lehet is a dologban. De nem tudok ellene tényleg semmit tenni, már próbáltam szoktatni magam hozzá, de mostmár inkább kerülöm az ottalvásokat. Ez a későbbiekben (pl. fiúnál való alváskor) eléggé hátrány lehet..


Van valaki, aki hasonló dologgal küzd? Van megoldás?

Nagyon gyenge a gyomrom, szimpla betegségnél is mindig ezt a fajtát kapom el, gyakran van reggeli hányingerem is, de ezt már másik kérdésben feltettem, és kaptam pár jó ötletet, amit ki fogok próbálni.

Elnézést a hosszú kifejtésért, de tényleg eléggé nyomaszt a helyzet, próbálok valahogy kilábalni belőle. Így sincs az a hej' de nagy önbizalmam.

Előre is köszönöm a válaszokat! 15/L


2011. jún. 5. 19:47
 1/8 Draug ***** válasza:
Az alapján, amit leírtál, szerintem csak meg kell tanulnod ellazulnod, bármilyen helyzetben. Ne legyél feszült, ne gondolj olyanra, "mi lesz, ha...". Csak érezd jól magad, és ha nem pánikolsz már előre, nem lehet gond :)
2011. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy szorongós, izgulós? Nem lehet, hogy barátnőknél nem érzed magad "biztonságban"?

Nekem is volt hasonló problémám, pszichológus kezel. Neked is ezt javasolnám, szerintem valami tudatalatti dolog gátolja, hogy aludni tudj, jól érezd magad ilyen helyzetekben.

2011. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szinte biztos, hogy valami tudatalatti van a dologban, de pszichológushoz nem szeretnék egyenlőre elmenni, ha van más megoldás (anyagi okok miatt). Kicsit feszélyezve érzem magam az tény, de hogy már a legjobb barátnőméknél is.. azért köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 9. 16:22
 4/8 anonim ***** válasza:
De az a baj, más nem igazán segít, és nem érdemes halogani a pszichológusi segítséget.:-( Elég fiatal vagy, esetleg iskola pszichológus, vagy megpróbálni keresni tb alapon?
2011. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Iskolapszichológus, háát.. elég veszélyes :/

Ne értsd félre, semmi bajom velük, magam is valami pszichológiai pályát képzelek el magamnak a jövőben :)

Meglátom mi lesz a jövőben, mivel már anyu is csöppet furcsállja a dolgot, lehet hogy az lesz a vége. Úgyis kíváncsi vagyok, hogy zajlik le

2011. jún. 9. 19:17
 6/8 A kérdező kommentje:
*ott egy beszélgetés (megjegyzés: ne engedd a macskát a billentyűzetre). Azért én bízok a legjobbakban!
2011. jún. 9. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Elhiszem ha azt mondod az iskolapszichológus nem az igazi (még nem volt hozzá szerencsém). Akkor remélem elmentek egy szimpatikusabbhoz! Tényleg nem érdemes várni vele. Szerintem neked is tetszeni fog, ráadásul, ha erre a pályára készülsz nem is árt kipróbálni.:-)
2011. jún. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Meglátjuk :) Mégegyszer köszi!
2011. jún. 12. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!