Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Nem akarom őt...

Mit tehetnék? Nem akarom őt elveszíteni.

Figyelt kérdés
A barátomról van szó. Sajnos nagyon erősen drogfüggő. Napiszinten használja a speed-ed már 6 éve. Én 7 hónapja ismerem őt, és egyre rosszabb az állapota. Paranoid személyiségzavara van, komolyan, betegesen paranioás már. Olyan mintha már nem is ezen a világon lenne, elvan a saját kis világában. Senkiben nem bízik, bennem sem, pedig tudom, h tényleg nagyon szeret engem. Dührohamai vannak, összeesküvés elméleteket gyárt, amiket komolyan is gondol. Nagyon félek, hogy nem sok van neki hátra...Voltam egy segélyközpontban ahol drogosokkal foglalkoznak, de ott se tudtak semmit mondani. Amíg ő maga nem látja be hogy baj van nem lehet mit tenni? De annyira szeretem. Még csak 20 éves, családja sincs. Nem akarok lemondani róla. Kérlek segítsetek mit tehetnék. Előre is köszönöm.
2011. jún. 7. 16:46
 1/1 anonim válasza:

szia, nagyon szep dolog toled, hogy probalsz rajta segiteni.

sajnos ugy latszik, hogy nem lehet. csak rosszabb lesz folyamatosan. amig o be nem ismeri hogy bja van, nem lehet vele mit kezdeni.

a dorgelvonok sem tudnak még csak 50% sikerrel járni sem, foleg ha o nem egyuttmukodo, onszantabol.

gyakorlatilag azt kell mondjam nincs kiut.


viszont ha valahogy O maga meggondolna magat, akkor semmi kepp se az altalanos elvonot valassza. en tudok egy 100%os megoldast az eletere, de ez tole fugg, es sajnos penzbe kerul, ez egy ugymond magan elvono, sokkal jobb eredmenyekkel mint az allamilag tamogatottak.. ez nonprofit, egy fillerem nem szarmazik belole, csak a szervezet nem allami mukodesu.. ezert kerul penzbe, emelett az ott kapott vitaminokat, es nagyon szigoru etrendet stb stb fizeti...bentlakasos. de fel tud epulni, de ehhez NEKI kell dontenie...


kerdessel fordulj batran hozzam. uzletmester@freemail.hu

2011. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!