Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi a pszichológus felelőss...

Mennyi a pszichológus felelőssége?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire sikerült értelmesen feltennem a kérdést... arra gondolok, nekem pl. elég durva mély pontjaim szoktak lenni. Néha nála is úgy kikészülök, hogy meg sem bírok szólalni, és legszívesebben felkötném magam az első fára.. Ő meg: "viszlát a jövő héten!".

Tudom, hogy ő csak a terapeutám nem az anyukám, de néha azért jól esne, ha valahogy azt sugallná a terápián felül is számíthatok rá, vagy legalább nem rakna félig sokkos állapotban az utcára.

Hivatalosan meddig terjed a pszichológus felelőssége? Mennyire kell szívén viselnie a páciense sorsát? Tényleg csak arra a 45 percre korlátozódik a "segítsége"?


2011. jún. 9. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Gondolod, akinek utánad van idöpontja, azzal szemben nincs felelösége? Ha az elötted lévö úgy döntene, hogy még egy fél óráig panaszkodik, akkor mit szólnál?
2011. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A pszichológus segíteni akar, de nem veheti magára minden betege személyes ügyeit, mert akkor neki is pszichológusra lenne szüksége a végén... Neki is van munkaideje, családja, saját problémái, csak azért mert ez a munkája, egyszerűen nem teheti azt meg, hogy személyesen kötődjön egy-egy beteg problémájához, ő azért van, hogy segítsen egy betegnek, hogy ŐMAGA oldja meg a problémáit, és megtalálja a helyes utat. Csak annyira tud segíteni is, amennyire a beteg fogékony rá.
2011. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első, én megérteném, ha az előttem lévőnek olyan gondja lenne, hogy nem akarják még elengedni. Egyébként nem arról beszélek, mikor az ember még „ej, de panaszkodna tovább”, hanem mikor olyan állapotba kerül, hogy egyszerűen aggódnék érte, hogy most mit fog csinálni, ha kilép innen.

Szóval általánosságban érdekelne a kérdés.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jún. 9. 23:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de az enyém konkrétan vihogni szokott... Qrva idegesítő, mikor én válsághelyzetben, a bőgés szélén mesélek, és ő nem megnyugtat v megölel, hanem vihogással oldja a feszült hangulatot vagy nem tudom.
2011. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam a pszichológusommal. Aztán feltettem neki ezt a kérdést. Mondtam neki hogy tök jól esne, ha aggódna értem és érezném hogy mindig számíthatok rá :)

Miután elkezdtünk erről beszélni, hogy miért van bennem ez az igény, meg hogy ő mit érez velem kapcsolatban, átütő felismerések jöttek a terápiában.


Úgyhogy neked is csak azt tanácsolom, hogy beszélj neki erről amit érzel.

2011. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nálunk is volt erről szó, de valahogy kicsit siketek párbeszéde jellege van.. Ő úgy gondolja, abban számíthatok rá, amire szerződtünk, mi kéne még?

Persze megértem a másik felét is, hogy nem izgulhatja halálra magát minden kliensénél, hogy "jaj, mit csinálhat addig, amíg nem találkozunk".


Viszont ezért merült föl bennem a kérdés, ha tényleg nagyon kikészül a páciense, akkor mi van? Bízik a jó szerencséjében, hogy legközelebb is visszatalál? (Itt tényleg nem csak magamra gondolok, hanem az összes pszichológushoz járóra.)


És végül mi lett, már úgy érzed, mindig számíthatsz rá?:)

2011. jún. 12. 20:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos, ha ez számít, én úgy látszik, kivétel vagyok. Az én terapeutám ugyanis van, hogy felhív, sms-eket küldözget, meg emailt ír...ha nem ért el engem, rögtön értesítette a családom, hogy mi van velem, nem ér el, stb...pedig már nagykorú vagyok.

Nem tudom, hogy jársz-e még a pszichológushoz, de hidd el nekem, valahol jó, hogy nem éled bele magad egy ilyen mesterséges kapcsolatba... az én terapeutám - ahhoz képest, hogy szakember és ezt fel kellett volna ismernie - túlságosan kötődik hozzám, aggódik értem, és ezt ki is fejezi. Ölelget, puszit ad, megajándékoz... egy ideje külföldön él, távkapcsolaton keresztül tartjuk a kapcsolatot, mert se ő, se én nem vagyok meg nélküle...(és nem szerelemről van szó, azonos neműek vagyunk)...egyszerűen csak tükörképet lát bennem...de hidd el, ettől csak mélyebb és rosszabb állapotba zuhansz, mert ott van benned az ellentmondás, hogy most ez csak azért van, mert fizetek neki? Hogy nekem most van egy "kitartott" barátságom? Érted, miről beszélek? Nagyon nagy bizonytalanságban tud tartani egy ilyen kapcsolat. Főleg, ha hullámzik ide-oda néha az egész. Hogy egyszer úgy érzed, fontos vagyok neki, aztán hirtelen fordul a kocka, mert kezdi érezni, hogy súroljuk a határokat, stb...aztán megint meggondolja magát... nekem sok szenvedést okozott már a terapeutám, de még mindig szeretem. Ilyen terapeutához nem ajánlom, hogy bárki is menjen. Ezt időben fel kell tudni ismerni. Én még gyerekként kezdtem járni hozzá, akkor még nem voltam eléggé kiforrott személyiség, hogy ezt én tudhassam, és most már benne vagyok a gödör mélyén, amiből fogalmam sincs, hogy fogok kiszabadulni... szóval ne bánkódj. A pszichológusod nagyon korrekt veled, nem hagy téged kiszolgáltatott helyzetben.

Egyébként, ha kijátszanád az ilyen helyzetet, hogy most nagyon rosszul érzed magad, máskor is kijátszhatod csak azért, hogy egy kis plusz figyelmet kapj. Ezért nem reagál a reackióidra a pszichológus. Remélem, tudtam valamit segíteni. Sok sikert!

2012. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez nagyon keményen hangzik... Tényleg átlép minden határt. De ha neked ez már rossz, ha a gödör alján érzed magad tőle, miért maradsz benne...?

Nők vagytok amúgy?

2012. szept. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!