Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlotok nekem pszichológust?...

Ajánlotok nekem pszichológust? Budapesten.

Figyelt kérdés
Szóval, az a ahelyzet, h 16 éves vagyok, és néha nagyon úgy érzem, szükségem lenne kiönteni a problémáimat valakinek, viszont a legmélyebb dolgaimat olyanoknak nem tudom elmondani, akik hagyon közelről ismernek, pl a szüleimmel nem tudok a problémiámról beszélni, főleg ha azok velük kapcsolatosak... Úgy érzem, szükségem lenne egy pszichológusra. Tudnátok ajánlani valakit, esetleg személyes tapasztalat alapján? Budapesten, igazából bármelyik részén.
2011. jún. 11. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én Szentendrén tudok ajánlani. De nem olcsó dolog, szóval be kell avatnod szerintem a szüleidet is, akik ha megtehetik, úgyis támogatnak.

De a pszichologus.lap.hu-n is nézelődhetsz, hogy ki szimpatikus, írhatsz maileket.

De ha a családoddal van kifejezetten a probléma, ajánlom a Hellinger intézetet, akik teljesen más módszerrel dolgoznak, de családi problémák és konfliktusok megoldásában az elsők. hellingerintezet.hu

2011. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi gondja lehet egy 16évesnek aki már magától nem is boldogul..

Annyit meg elárulok hogy pénzlehúzás az egész.

19/F

2011. jún. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne pénzlehúzás, kedves második? Egyrészt, van tb-re is pszichológus, ahogy nyilván a háziorvosnak sem fizetsz, vagy a baleseti sebészeten sem, épp így nem csak magán pszichológus van. Másrészt, ha tudnál valamit a pszichológiáról, mint tudományágról, nem mondanád azt, hogy csak pénzlehúzás. Természetesen vannak nagyon anyagias pszichológusok, de ott is van jó szakember. Harmadrészt, egy 16 évesnek miért is ne lehetnének problémái? Pont abban a korban van, amikor elég sérülékeny az ember, mert kezd felnőtté válni, keresi a helyét a világban.
2011. jún. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Chatty drága

Én is voltam 16 éves mégse mentem orvoshoz mert kialudtam és kutya bajom nem volt, azért ennyire nem kell kényeskedni

2011. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne hallgass arra, aki cikizni akar. Gyerekes, buta kisfiú a második hozzászóló.

Én a SOTE egyik épületébe jártam pszichológushoz. Azt hiszem, h a magatartás tudományi intézetbe. Egy nagyon aranyos fiatal nő volt a pszichológusom. Államilag támogatott volt a dolog, nem került semmibe. Nagyon sokat segített, nagyon jók voltak a terápiák. Sokkal többet ért nála 1 év terápia, mint a pszichiáternél 7 év, aki tömött mindig gyógyszerrel. A pszichológus ezt nem teszi. Valahol a 8. kerületben volt az épület a Kálvária térnél, asszem. Sajnos nem tudom, h az épületben ma dolgoznak-e még, de ha rákeresel, akkor biztos találsz valamit. Ja, a doktornő azóta külföldön él, így őt nem tudom ajánlani.

Ha úgy érzed, h segítség kell, akkor ne halogasd. Ha halmozod a bajt, akkor sokkal rosszabb lesz.

2011. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves 50%-os. Akkor ha te valamit nem csináltál, azt más se csinálja? Talán te vagy az etalon?
2011. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A tb alapú pszichológust hol lehetne igénybe vennem?
2011. jún. 12. 15:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem erről kérdezd meg a háziorvosodat, ő fog tudni ajánlani, meg tudja is, hogy hova kell menned, én nem tudom, hogy Budapesten melyik hol rendel.
2011. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha van a sulidban ifjúságsegítő, akkor ő is tu ajánlani. Neki az a dolguk, h hozzásegítsenek. Nálunk is volt egy nő, kapcsolat a volt a mentálhigiénés csoporttal a városban. Őt titoktartás kötelezi, szóval hozzá nyugodtan lehet fordulni. A körzeti orvos is tényleg tud segíteni. Mind a kettő jó megoldás.
2011. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Háát suliba azért nem akarok, mert nem is tudom, h van-e egyáltalán, meg ott nem tudnék megnyílni sztem annak a sulis pszichológusnak... Meg amúgyis vége a sulinak.

Tényleg elég drága, nem hiszem, h a szüleim repesnének...

2011. jún. 12. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!