Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok, és az...

Pánikbeteg vagyok, és az orvosom egy éve átállított a xanaxról rivotrilra. Nektek milyen gyógyszer vált be? Szédelgés, bizonytalanság ellen mit tesztek?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt gond, mert jó passzban voltam, de most megint kezdőttek a rohamok, és nem jó a rivotril, álomosít, de nem oldja a szorongásomat. Ráadásul már nem csak időnként, hanem egész nap szédülük, hányingerem van, ájuldozom. Előre is köszi a segítségeteket.
2011. jún. 16. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Google - eft módszer
2011. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
rivotril??a legerősebb nyugtató!Az egyik ismerősöm is pánikbeteg,elment egy magán pszichiológushoz(Még a nevét és a rendelés helyét is tudom,ha érdekel)és a rexetin nevű gyógyszert kapta,és nagyon jó volt!
2011. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Antidepresszánst nem írt fel? A xanaxból mennyit szedtél? A Rivotril nagyon erős szer. Én antidepresszánst és xanaxot szedek, de már jól vagyok.
2011. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én 3 hónapig szédültem hányingerem volt mire beállt a gyógyszer,rivotril 0.5 meg sertralint szedek de a mai napig vannak rossz napok,állítólag türelem:)
2011. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
menj vissza akkor a dokihoz, és mondd el h nem jön be a gyógyszer. hisz azéert szeded h jobban legyél de csak rosszabbul vagy. én is szedtem rivotrilt de nem volt tőle panaszom mondjuk.
2011. jún. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 homo ludensz ***** válasza:
0,5 ös rivotrilt szedegetek én már elég régóta és mellé Citagen 20mg.os tablettát. Egyszer a kórházban valami megfontolásból délben is adtak egy 0,5 öst nos akkor a látogatóim mondták hogy bizonytalan a járásom. Én nem éreztem de a délit elhagytam s most is evés után a délelőtti órákban veszem be és le van róla a gond. Nem új keletű gyógyszer bizonyára van már modernebb bár gondolom drágább is. Próbáld meg hátha valamelyik beválik neked. Xanaxot én soha nem szedtem azt nem ismerem csak hallomásból.
2011. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg vagyok. És én is Rivotrilt szedek, de már le akarom tenni, mert már egy éve szedem. Ezelőtt is szedtem, még 16-17 éves koromban is. Meg más egyéb ilyen nyugtató féleségeket. Nem szeretem a gyógyszereket igazából, a nyugtatókat meg pláne nem, nem segítenek az emberen, pillanatnyilag igen, mert elnyomják az érzéseidet, de ez később amint lesz rá lehetősége ki fog fakadni belőled! Utálálom ha élő-halottnak nézek ki a rivotril hatása miatt.
2011. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat. Közben voltam megint az orvosnál, és megpróbáltam meggyőzni, hogy a Xanax sokkal jobb lenne, mert nem vagyok tőle álmos, de valami miatt ragaszkodik a rivotrilhoz. Egyébként elvileg reggel-este 0,5 mg-ot szedek belőle, de ha érzem, hogy rosszul leszek, akkor még beveszek, megelőzendő a pánikrohamot. Na és pont erre nem jó, mert nekem a szédüléses típusú pánikbetegségre sztem pont nem tesz jót egy olyan gyógyszerm, ami leüt, mert csak tovább növeli a bizonytalanság érzetet. Egyébként régen már nagyon sok xanaxot szedtem, mielőtt ehhez a dokihoz kezdtem járni már napi 3 mg retard, és délben 1,5 mg sima xanax volt az átlag adagom. Ezért akarta abbahagyatni velem, ami sikertült is, egy évig nem szedtem, de most, hogy megint rosszabbul vagyok úgy érzem, hogy az segítene, persze nem ilyen brutál adagban. Most írt antidepresszánst is, nem tudom a nevét, majd megnézem, vmi új fajta. Azt négy hete szedem, tényleg segít, de máris abba akarja hagyatni. Én elhiszem, hogy nem megoldás a gyógyszer, de ha nem tudok normálisan élni, dolgozni, az sem. Egy hétig olyan rosszul voltam, hogy nem tudtam kimenni a lakásból, pedig nem vagyok olyan típus, aki könnyen feladja, de még az ágyban fekve is szédültem. Egyszerűen borzalmas volt, nem kívánom senkinek.

2011. jún. 20. 08:40
 9/10 homo ludensz ***** válasza:
Hát ha ez kicsit vigasztal én aztán tudom milyen sz@r érzés a végén már utálod magadat hogy milyen gyenge ember vagy. Leszálltam a buszról hajdanán és 50 méterre volt a gondozó de én 5x neki indultam meg visszamentem és leültem a buszmegállóban. Olyanokkal jártam csoport terápiára akinél az egyik azért nem tudott bemenni az üzembe meg onnan haza menni mert kiásták az árkot vízvezetés okán. Volt palló meg korlát is a munkatársnői belekaroltak ... minden nap oda-vissza cirkusz volt. Jobban leszel! Én is egyedül járok a gondozóba fütyörészve havonta egyszer a rivotrilért de nem csak 0.5 ös van létezik 2mg.-os is csak az engem nem érint.
2011. jún. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is nagyon tudok magamra haragudni. Teljesen igaz, hogy vmilyen szinten tudod irányítani az állapotodat, de nálam egyszer csak eljön az a pillanat, amikor már nem. Ez általában olyankor szokott lenni, ha már nagyon kimrűlt vagyok, az nagyon fokozza a rosszullét valószínűségét, és rontja a megakadályozás esélyeit sajnos. Amikor elve már úgy kelek fel, hogy hulla fáradt vagyok, sokkal többször leszek rosszl, és jön rám a szédelgés, ájulástól való félelem. Meg, nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem ez a meleg is nagyon rosszat tesz, mert attól is bekómálok, és ezért fokozza a bizonytalanság érzetet. Most mindkettő fennáll, mert szerencsétlenségemre aludni sem tudok rendesen. Elalszom, de pár óra múlva felébredek, aztán órákig nem tudok visszaaludni, napközben meg kóválygok az álmosságtól. Kénytelen vagyok most már kávét inni, hogy tudjak dolgozni, pedig az nem jó, mert a koffein kiváltja a pánikrohamot. Ti hogy bírjátok a meleget?
2011. jún. 20. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!