Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rend- és tisztaság mániás...

Rend- és tisztaság mániás vagyok. Ez betegség?

Figyelt kérdés
2008. febr. 23. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyfajta kényszerbetegség... mánia. Ha nem viszed tulzásba, tehát nem takarítasz annál, aki vendégségbe hívott, akkor nem nagy gond. Így legalább mindig tiszta és rendezett a lakásod :)
2008. febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban mániáról van szó,akkor nagyon vigyázni kell,mert egyszer csak átcsaphat depresszióba!!! Szóval nem játék!
2008. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A barátom is az :) Le lehet am szokni róla...csak nehéz...Gyakorlatilag kényszerbetegség is.Olyan mint a csoki :D,avgya csúnyán beszélés :)
2008. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Mánia,de szerintem ez 1 nagyon jó tulajdonság!Rossz lehet benne az ha állandó hisztivel idegesítjük a családtagokat...hogy rendetlenség van!Az őrületbe lehet kergetni ezzel egymást!
2008. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire és mióta. ha szereted a rendet vagy szeretsz takarítani az inkább jó mint rossz de ha olyasmi vagy mint a monk (tv-ben van egy ilyen sori) az elég vacak lehet.
2008. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
mit nem adnék hogy a bátyám is ebben a "betegségben" szenvedjen :)
2008. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban mindig azt mondták olyan a szobám mint egy fiúnak. Akkora a ren:D Most így majdnem felnőtten (17) Pedig folyton takarítok:D Meghatott a leszólás:S Persze csak a saját szobámat takarítom (portörlés, szemét kidobás, porszívó) és az egézs házban az én szobám van rendben:) Én nem tartom betegségnek mert unalmamban jó elfoglaltság. Jobb bemenni egy tiszta helyre, mint leülni egy padlás-pince tisztaságú házban.
2008. febr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, mennyire zavar ha nincs rend. Ha csak egyszerűen szereted a rendet, az nem baj. Ha viszont szorongásos rohamot okoz a rendetlenség, és pl. aludni sem tudsz ha a párna nincs a helyén, na az már beteges kicsit. mehetsz pszichológushoz vele, vagy megtanulhatsz együtt élni ezzel. Ha szerencséd van, olyan társat találsz majd, aki tolerálja ezt.
2008. febr. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit más szempontból közelíteném meg a témát. Együtt élek vkivel fél éve, aki rendmániás. Én nem vagyok az, de úgy gondoltam, talán jót is fog tenni, ha megnevelnek, ő pedig még az elején megígérte, h visszafogja magát. Most már ott tartok, h másik albérletet kell keresnem, mert ezt így nem bírom tovább.

Az ok, h folyton el kell mosogatni, még ha 1 db kiskanál van is csak benn a mosogatóban, de az, h utána cseppmentesre törölni a mosogatót és lesúrolni az egész konyhaszekrényt...az már nem ok. Vagy pl. heti eccer leolvasztani a hűtőt, két naponta este 10kor nekiállni port törölni és porszívózni, egy bögre tea után is már-már kimosni a mikrót...de ami a kedvencem: gyűrődésmentesre simítani a szemetesben a szemeteszsákot. Többnyire megcsinálja ő maga, de amikor nagyon fáradt, akkor engem csesztet, h ugyanmár mérnem csináltam meg?? És akkor én vagyok az igénytelen+trehány+koszos... Val.szeg bennem is van hiba, de nekem nem tölti ki semmi takarítással kapcsolatos a gondolataimat, megcsinálom mert meg kell és az emberben van egyfajta igényesség, de arra a szintre sosem fogok eljutni, h naponta kisuroljam a kádat és kidomizzam a wc-t... másrészt, mivel rosszul kezelem a konfliktusokat (azt meg főleg, ha valaki oltani mer) már kialakult bennem egyfajta stressz arra vonatkozoan, h jaj mit nem csináltam meg, miért fog megint veszekedni szobatársam... de igy, h ennyi időm vesszen el fölösleges takarítással, na azt már nem! Ebből az egészből azt akartam kihozni, h ha tisztaságmániás vagy, az ellen ugysem tudsz mit tenni, de legalább figyelj oda, h ne tedd tönkre ezzel mások hétköznapjait:)

2008. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jo tulajdonsag,hogy szereted a rendet es a tisztasagot,de a kozmondas is azt mondja "a jobol is megart a sok". Addig amig ezzel nem idegesitesz masokat es nem utasitasz minduntalan mindenkit rendre akkor ez elfogadhato,ellenkezo esetben terhes a kornyezetedre. Ha ez nem tunik szamodra betegesnek,akkor probalj engedni ezekbol az elvekbol, mert megkeseried a sajat es a kornyezeted eletet.
2008. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!