Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minek neveznétek ezt, szerinte...

Minek neveznétek ezt, szerintetek? Van erre valami jó szakkifejezés? Valamiféle lázadás.

Figyelt kérdés

A kérdésem az, hogy van-e erre valami jó szakkifejezés, vagy diagnózis.

Mindent, amit tiltanak, erőszakkal, kényszerrel, büntetéssel, vagy mással, belőlem olyan válaszlépést vált ki, mint az ellenállás, visszatámadás, küzdelem. Minél nagyobb az ellenállás, annál elszántabb vagyok, minél nagyobb az ütés, annál erősebbet adok vissza.

Ha például szép szóval kérnek tőlem valamit, akkor szinte mindig hajlamos vagyok belemenni a dologba, ha viszont nem kérnek, hanem parancsolnak, egy szikrányit sem mozdulok a parancsnak megfelelően.

Ez főképp akkor alakul ki, ha az, amit tiltanának, vagy amiért büntetnének, jogtalan, önző alapokon működik, és egész egyszerűen igazságtalan, vagy logikusan, racionálisan nem lenne más megoldás, egy jobb, mindkét fél számára, vagy rossz, de akkor nem az egyik, hanem mindkét fél számára.

Szerintetek ez mi?


2011. jún. 21. 22:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Például, ha valaki mondjuk úgy akar rámerőltetni valamit, hogy "márpedig most az lesz, amit mondok, különben megbánod, mert én így akarom", akkor bárki is legyen a másik fél, egy ilyen magyarázat miatt csak annyit mondok: "aha. akkor én meg azt mondom, hogy nem!".
2011. jún. 21. 22:22
 2/11 anonim ***** válasza:

"Serdülő kor" a helyes kifejezés.

Esetleg: akaratos, öntörvényű

2011. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Huszonévesen is lehet valaki serdülő? Hmm.
2011. jún. 21. 23:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor az utóbbi kettő kifejezés lép életbe.

De esetleg a "későn érőt" is bevehetjük a játékba :P

2011. jún. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Méltóság és igazságérzet. Latinul nem tudom.
2011. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos. De elárulom van két féle dolog az életben. Egyik az amikor te nagyon akarsz valamit, de azzal másnak ártasz (legyen ez testi vagy lelki), és van amikor csak amolyan szülők által berögződött szokásokat akarnak veled megtartani (ez az a k*rvára idegesítő). Persze ott van az is amikor saját magadnak rovására megy az életed. Ebben az esetben nem tudok mit mondani. 20 éves vagyok és másnak abszolutt nem ártok, viszont a saját életmódom pocsék mások szerint (persze nekem így a jó), de ez már egy olyan kor, amikor mindenki maga dönti el hogyan akarja az életét leélni.
2011. jún. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a serdülőkor hülyeség

csak azért mert mulyák vagytok, nem biztos hogy mindenki lázadozik akinek van önérzete...


ez egy függetlenségi érzés, most önérzetnek hívtam, de lehet ez tisztelet vagy megbecsülés, vagy akármi. a lényeg hogy szép szóval többet lehet elérni mint parancsolgatással.


nincs veled semmi baj, ne is hagyd hogy hülyeségekkel megetessenek, nem rabszolgának születtél.

2011. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha oka van egy tiltásnak, csak találnak rá jobb érvet, mint a "mert én azt mondtam".
2011. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha meg 20on éves vagy,akkor ez miért aggaszt?

Alakítsd úgy az életed,hogy ne kerülhess ilyen helyzetbe.

Uh amíg nem oldod meg ezt,addig infantilisnek hívnám ezt a dolgot.


Ürítsd ki az elméd, légy formátlan, alaktalan, mint a víz. Ha vizet töltesz egy csészébe, a csészévé válik, ha vizet töltesz egy üvegbe, az üveggé válik, ha egy teáskannába öntöd, a teáskannává válik. A víz képes folyni, és zuhataggá is válhat. Légy víz, barátom!

Bruce Lee

2011. jún. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

11:59vagyok


01:42

ez is hülyeség, természetes dolog hogy egy értelmes élőlény ellenáll az őt érő káros hatásoknak. kíváncsi vagyok mennyire lennél víz ha el akarnám vágni a torkod...

bruce lee inkább szikla volt mint víz.

ráadásul elegem van már ezekből a vízemberekből, akiknek nincs jellemük.

2011. jún. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!