Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A komfort zóna meddig tágítható?

A komfort zóna meddig tágítható?

Figyelt kérdés

Érdekelne szakemberek véleménye is, ha vannak itt a válaszolók közt.


23 éves lány vagyok. Régebben még úgy 15 éves korom táján, ha telefonálnom kellett idegen emberekkel, pl. időpontot kérni kozmetikushoz, eléggé szorongtam a hívás előtt, és közben is. Aztán ez elmúlt úgy egy éven belül, mert sokszor csináltam, és rájöttem, hogy semmilyen félelemre nincs ok ezekben a szitukban. Ma már, ha valami infó kell, sokszor inkább telefonálok, ha az egyszerűbb, mint neten utánakeresni.


16-17 éves korom táján, mielőtt buliba jártam, mindig ideges voltam, hogy egy csomó idegen ember közé kell bemenni, és ott is nehezen oldódtam fel. Még a főiskola elején is ez volt, úgy 19 éves korom táján. Most viszont az utóbbi időben észrevettem, hogy ez is teljesen megszűnt, csak jól érzem magam, és kész. Az sem zavar, ha a barátnőim kicsit lelépnek, és magamban kell táncolnom. Múltkor oda is jött ilyenkor egy férfi, és megjegyezte, hogy olyan kis mosolygós vagyok, hogy úgy érezte, ehhez a jókedvhez csatlakoznia kell.


Mostanában munka ügyben kell telefonálgatnom. Sok helyet felhívtam, hogy tudnak-e üresedésről. Eleinte ezek előtt a hívások előtt is féltem, az okát nem is tudom, miért. De most, hogy belejöttem, és bebizonyosodott, hogy ebben sincsen semmi extra, már nyugodt és magabiztos vagyok ebben is.


Akkor ez most hogy is van? Jó esetben minden tevékenységet, helyzetet, amitől fél az ember eleinte, azt át lehet vinni a komfort zónába, ha eleget csináljuk? Vagy vannak ebben határok azért?


2011. jún. 22. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:
igen, bármeddig tágítható. és fordítva is igaz. ha te olyan környezetben nősz fel, vagy arra kényszerít a környezeted, hogy normális dolog meztelenül sétálni, akkor azt is elviseled. esetleg megeszed mások ürülékét, vagy levágod a fejüket mert az istenek ezt akarják.
2011. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!