Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sportorvosi igazoláshoz olyat...

Sportorvosi igazoláshoz olyat kérnek tőlem, hogy fizikai és mentális értelemben rendben vagyok. Abszurdum! Tud egy pszichiáter erre megoldást?

Figyelt kérdés

Anno 10 éve még elmentem ezzel a pszichiátriára és kiadtak egy oylan igazolást, hogy "nevezettnél pszicátriai betegség nem áll fenn és kezelésünk alatt nem áll", na igen ám, de most elmentem ismét, és teljesen hülyének néznek, merthog yilyet nem adnak. Azt mondják ilyen nem létezik, hanem egyértelmű, hog ycsak diagnózisokat adnak.

Na de nekem pont egy ugyanilyen pszichiátriai igazolás kellene a sportosrvosi versenyzői igazoláshoz, hogy "mentális zavar nem áll fenn" vagy tudom is én, lényeg hogy kell ez nekem, hogy igazolva legyen, nem vagyok dilis :-) A fizikai vizsgálatokat meg lehet csinálni, de a mentális igazolás hiánya miatt majd nem kapom meg a versenyzői engedélyt?

Kérem aki tud segítsen tanáccsal, vagy hova lehet fordulni, mert megállt a tudományom ..... Márpedig ezen áll vagy bukik minden. Kész kabaré.

Köszi előre is!!!!!!!!!


2009. márc. 24. 22:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit sportolsz? Tőlem ilyet 20 év alatt sohasem kértek, mindíg elég volt a sportkórház pecsétje.
2009. márc. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdezd meg attól, aki kéri, hogy konkrétan hova menj ez ügyben, vagy a versenyzőtársakat, akiknek már megvan ez az engedély, hogy hol adtak nekik ilyen jellegű igazolást.
2009. márc. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is konzultálj azzal akinek ezt le kell adni, hogy mégis honnan?! Mondd meg, hogy nagyon szívesen, de akkor irányítson már el valakihez mert magadtól nem tudsz ilyet csinálni.

Kérdezd meg azokat akiknek le kell adni, hogy mi a teendő.

2009. márc. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sosem hallottam még ilyesmiről, legfeljebb lősportoknál tudom elképzelni, hogy papírt kérnek arról, hogy tutira nem kattansz be is purcantasz ki valakit a verseny alatt.
2009. márc. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tőlem is kértek azt hiszem ilyet a testnevelő tanári felvételihez...

Nem küldtek pszichiáterhez, azt hiszem a háziorvosom írhatta alá...De mintha hozzá tette volna hogy erről egy mukkot se...

Régen volt nagyon, nem emlékszem az esetre teljesen.

Hirtelen az jutott eszembe, hogy te is menj el a háziokihoz, aztán, ha ő nem adja ki a papírt, legalább ad egy telefonszámot, vagy egy beutalót valami ismerősről, hogy márpedig ő kiadja...

A másik, ami eszembe jutott, ha még iskolába jársz, akkor az iskolapszichológust megkérdezni.

Elvégre neki is orvosi végzettsége van...


Sok sikert

2009. márc. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Hortobagyi válasza:
No, semmi probléma. Kérdezd meg azokat, akik ezt az igazolást kérik, hol végeznek ilyen vizsgálatot? Ha kérik, akkor nekik biztosan tudni kell, hol van ilyen vizsgálat. Avagy, az állás már a meghirdetés előtt betöltetett. A jelölt már megvan. Színjáték az egész álláshirdetés, amit kötelezően le kell játszani, az állást meg hirdetőjének. Mert ez az előírás.
2009. márc. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de gondjaim vannak ezekkel az ötletekkel, ugyanis

1, a háziorvos erre nem hajlandó, azt mondja, nem az ő hatásköre

2, a pszichiátriára elmentem (mint ahogyan 10 éve azán kiadták ezt csak más városban), de ott kiröhögtek, hog ymárpedig ők ilyet nem adnak ki.

3, Egyébként nem elég sportorvosi "sima", hanem kifejezetten az OSEI (Országos Sportegyészségügyi Int.) ha jól tudom megyénként egyetlen egy kijelölt sportszakorvosa adhatja ezt ki, tehát a sportkórházas is nagyon kevés, és mivel extrém sportról van szó, beidézem, így szól az igazolás, amihez kéri a pszichiátriai "negatív leletet", hogy "nevezettnél mentális és fizikai megbetegedés nem áll fenn ........, extrém sportág versenyszerű gyakorlására, fokozott fizikai és mentális igénybevételre alkalmas ..... és bla bla" ...


Na ez az a mondat ami miatt az OSEI sportorvosa nem hajlandó aláírni, és ehhez kéri a pszichiátriai papírt, mert azt mondja, ő honnan tudja, hogy nem vagyok dilis? :-)

És megjegyzem nem egy egyszerű eset ez a nőszemély .... hónapok óta veszekszem vele, de az istennek se ....


Az utolsó beíró akkor mond valamit, ugyanis ilyen választ már én is kaptam, hogy feketén ad X pszichiáter valami blabla szöveget, na de állítólag most már annyira félnek ilyet kiállítani, hogy ragaszkodnának ahhoz, hogy befeküdjek egy hétre, hogy "megfigyeljenek", tényleg normális vagyok-e. Kész horror ...... Nem értem, kb 10 éve még beestem a pszichiátriai szakrendelőbe és kiadtak egy ilyen "negatív leletet", most meg állítólag nem adnak.

Hát egy társamról tudok, kész vicc, ő ezt úgy tudta megcsinálni, hog ynem Magyarországon csináltatta, és ott meg nem foglalkoztak ezzel, simán az ottani illetékes sportorvos kiadta egy perc alatt ezt az igazolást neki, a végén nekem is az lesz a sorsom, csak hát nem mindegy ugye pénzben ...


Megvan a magyar jogszabály szerinti legmagasabb "versenyezhet" igazolásom, ez érvényes is még, ennek ellenére sem adják ki, na most az a helyzet, hogy külföldi versenyeken viszont kifejezetten olyat kérnek, ahol bizony külön ki van emelve a "fizikai és mentális értelemben vett fokozott terhelhetőség", szóval ezzel a magyar "versenyezhet" sportorvosit kb. kiröhögik, hiába hajtogatom, hogy nálunk az X rendelet szerint ez a legmagasabb szintű, nem igazán érdekli őket.


Na mindegy, továbbra is nekem sportorvosi nélkül is csak az a rejtély, hogy mégis a pszichiátria miért nem ad ki negatív leletet? Miért csak arról lehet papírom, hogy dilis vagyok, de arról nem, hogy normális vagyok? Viccesen a háziorvos még meg is jegyezte, hogy ne nagyon erőltessem, mert ha bekerülök a poszichiátriára, onnan garantáltan nem távozok pár diagnosis nélkül ....

Hát egy agyrém ez az egész ...


Szintén írta valaki, hogy vannak bizony területek, ahova igenis kell, most már nem, de régebben a tanári pályákhoz is kellett ilyet csatolni felvételihez, aztán ha jól tudom most a fegyvertartási engedélyhez kell pszichológusi papír.

Hát én nem tudom, vagy csak az volt a bajuk a sxzakrendelésen, hogy nem tettem a zsebébe egy 20-ast? Lehet, hogy akkor gond nélkül kiadta volna? Én voltam a hülye vszínű, mert más orvossal már jártam így, hogy a hivatalos szakrendelésen mondott egy dolgot, aztán meg magánrendelésen homlokegyenest az ellenkezőjét, és még hozzá is tette, hogy de azért a hivatalos rendelésen ezt ne mondjam, ott maradfjak továbbra is úgy, ahogy a jelnelegi állapotban éppen kitaláltak, mert valamiért így jó nekik ....

Na hát egy újabb magyar jellegzetesség. Sztem itt a pénz volt a nagy hiba, mármint annak hiánya.....

2009. márc. 25. 06:41
 8/13 A kérdező kommentje:
Aki kéri, tehát az OSEI sportszakorvosa, nos annak fogalma nincs hol adnak ilyet, de azt mondta, őt nem érdekli, kerítsem elő, mert enélkül nem pecsételi le.
2009. márc. 25. 06:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet tényleg a kezébe kell adni egy 20-ast, és megmondani neki, hogy téged sem érdekel, ha már ilyen hülyeséget akar, oldja meg ő maga...


Szegényem, nagyin nem írigyellek.

Milyen extrém sport? Ha búvárkodás esetleg meg tudok kérdezni valakit...

2009. márc. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én elmennék a Fókuszba csináljanak velem riportot jól lejáratnám az egész rendszert, és nem kerülne egy fillérembe se mert én előbb verem szét valaki fejét, minthogy pénzt adjak neki (ami egyébként nincs).


:D


De már írtam, hogy kérdezd meg azt akinek kell, hogy honnan. Ha ő így áll hozzá akkor egyszerűen annyit mondanék neki, hogy akkor sz.pjon már le :DDD


Már elnézést, de ez tényleg nevetséges, ennyi hülye embert. Itt tényleg semmit nem lehet megoldani, nem működik a rendszer, én is tapasztaltam.


Talán ha adsz pénzt akkor ... én rákérdeznék, hogy de ha mégis lenne rá lehetőség mennyibe kerülne.

2009. márc. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!