Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek "üldözési mániám"...

Szerintetek "üldözési mániám" van emiatt?

Figyelt kérdés

Nem rég történt: mentem este úszni kocsival, az egyik lámpánál egy motoros mögém került, és onnantól szorosan jött utánam, egészen az uszoda parkolójáig (bejött ő is), ahol végül lefordult (utána nem láttam már, hova ment a sötétben) - én már ezen is parázni kezdtem.


Utána amikor jövök ki (parkolóban alig valaki), berakom a hátramenetet, utána egy tőlem nem messze, kijjebb parkoló autó is kirakja, de addig nem kezd kifele jönni, ameddig én el nem megyek. Aztán kijött ő is, igaz nem szorosan, de láttam a tükörben, hogy ugyanarra jön amerre én (bár nem is lehet másfele nagyon :D) - mondom negyvenezzünk, hátha leelőz, de nem előzött, én pedig nem bírtam sokáig, még abban az utcában megálltam, hogy elmenjen. Amikor aztán otthon letettem a kocsit és kiszálltam, még mindig úgy éreztem, mintha valaki figyelne.


Szerintetek veszélyt látok ott is, ahol nincs? Már máskor is észrevettem - utólag -, hogy értelmetlen összefüggéseket találok dolgok között, amik miatt fenyegetve érzem magam.


2011. jún. 24. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem te csak nagyon félsz az olyan helyzetektől, ahol megtámadhatnak téged. Lehet, hogy volt már benne részed és emiatt. Vagy csak szimplán félelem. De egyébként velem is volt ilyen én olyan este 11 fele mentem haza barátnőmnél voltam fent. És bokros résznél kellett hazamennem, hát mondhatom nagyon féltem. Már elkezdtem futni is , csak hogy minél hamarabb érjek haza, ne hogy valami történjen.

De ettől még sosem estem át a másik oldalra. Egy bizonyos határokig, ezek az aggodalmak, félelmek talán még normálisak is. Tudod jobb félni, mint megijedni. :-)

Tarts magadnál spray-t.

2011. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Már máskor is észrevettem - utólag -, hogy értelmetlen összefüggéseket találok dolgok között, amik miatt fenyegetve érzem magam."


Ha ezt mondod, az ugye elég más, mintha tényként állítanád, mint egy igazi paranoiás, hogy márpedig téged figyel a CIA és az FSB, és a motoros is le akart lőni. Egyszerűen gyanakvó személyiség lehetsz, vagy még szorongasz is, aminek különféle okai lehetnek. Ha ez az egész nagyon zavar, akkor menj pszichológushoz. Lehet, hogy a munkahelyi stressz, túlzott kávéivás vagy más hasonló hétköznapi oka van ennek az idegeskedésnek.

2011. jún. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!