Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Depresszióm,...

Mit tegyek? Depresszióm, önbizalomhiányom, üldözési mániám van egyszerre!

Figyelt kérdés

Utóbbi 2 eddigi egész életemen végigkísért, depresszióm nem tudom hány éve van:( Orvos nélkül lehet ez ellen tenni valamit? Nem szeretnék orvosi segítséget, mert nem merek megnyílni senki idegen előtt. Ismerősnek meg főleg nem, ha a bajaim feltárásáról van szó.

Bocsi, ha rossz kategóriába írtam, de nem igazán tudom eldönteni, hogy ez most hova való.

Ha bármi kérdés van, nyugodtan lehet kérdezni.

16/L


2011. ápr. 23. 07:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
56%

pszichiáter. Te szerintem csak a pszichológustól félsz. Ennyit mondasz, hogy szorongsz. Az okát te is tudod.

Magánrendelésre menj! Ha ilyen marhaságokat mond, hogy mozogj meg ilyesmi, menj a következőhöz. Addig kezd el a kezelést amíg lehet. Az már baj, ha orvostól félsz és ilyen oldalakon akarsz depressziót kezelni.

2011. ápr. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
A pszichiáter az mit csinál? Milyen?
2011. ápr. 23. 07:26
 3/35 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem szükséges pszichiáter,pszihológusra van szükséged,de szerintem elég egy jó barát is akinek elmondhatod minden probémád.

A depresszió nagyon veszélyes is tud lenni.

Több pozitiv gondolkodást és nem leszel depis.

2011. ápr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
32%

Na látod kérdező! a felettem íróra nem szabad hallgatni. 10-ből 9 pszichológus csak befordítja az embert.

Beszéljük ki a problémákat meg ilyesmi....baromság....

Semmit nem ér.

Barát meg mit csinál? Nyalogatjátok egymás sebeit meg másban keresitek a hibát. Erre van szükséged? vegyél kutyát akkor!

SSRI antidepit tessék elkezdeni szedni. Agyturkászhoz a gazdagok járnak hobbiból.

2011. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
39%
Én nem értek veled egyet,nem vagyok biztos abban hogy neked van egy igaz barátod és szerintem szpihologusnál sem voltál ha ilyet irsz.
2011. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
64%
Rögtön bekábítószerezni az embert? Érdeeks álláspont. Nem kell lebecsülni a pszihológusokat. A lelki problémát a gyógyszer nem szünteti meg, viszont egész jól rá lehet szokni. Kérdező: először pszihológus. De azt se hidd el hogy egy jó barát nem tud segíteni.
2011. ápr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
48%

Figyeljetek ide!

Eu Magyarország. Itt az emberek pl csak akkor mennek el fogorvoshoz amikor olyan nagya a baj, hogy húzni kell.

A lelki dolgok is ilyenek. Nem csinálunk semmit, amíg nem nagy a baj.

Végül is a leányzó 16 éves ráért még 1-2 évet járkálni pszichológushoz. Aztán amikor már ki sem mozdulni otthonról akkor először jön majd a Xanax aztán a Citalopram.

(Mellesleg tisztán pszichológusnál nem is voltam, egyből pszichiáterhez mentem) Az se úgy kezdte, hogy beléptem az az ajtón... itt van 5 recept és szedd. De őszinte voltam vele és úgy ítélte meg, hogy azonnal gyógyszeres kezelés kell. Közben a probléma forrását is ki kell iktatni, de, hogy ez egyáltalán sikerüljön vissza kell zökkenteni az embert gyorsan. Mondom:

Itt, ha valaki pszichológushoz megy, akkor ott már akkora a baj, hogy pszichiáterre van szüksége!

"Z"

2011. ápr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
52%

16 évesen már SSRI antidepit szedetne vele a kedves válaszoló. Nem semmi komolyan mondom. És még azt is írja , hogy a sport meg ilyenek egy baromság. Ez sem semmi. Ez mind arra utal , hogy nem jártas a témában.


A sport az egyik leghatékonyabb és legtermészetesebb módja annak , hogy elérjünk egy kiegyensúlyozott, tiszta mentális állapotot. A sport kiválóan oldja a szorongást, depresszió ellen is kitűnő.


A kutatás során azt tapasztalták, hogy a kitartó sportolás során csökken a feszültség, az alanyok hangulata pedig jelentősen javul, miközben a fájdalomérzet csökken."



Felfedezték, hogy minden emberben szabadul fel a futás hatására endorfin, és a

futás 30.-40. percében kezd el termelődni. Valószínűleg ez a szervezet természetes válasza a

mozgásra, hiszen a mozgással jót teszünk magunknak, természetes, hogy ez örömet okoz.

Az örömérzés eléréséhez nem kell maratont futnunk, elég, ha harminc-negyven percnél tovább bírjuk.

A belső endorfinfelszabadulás pedig egyáltalán nem káros:a mozgás okozta öröm az egyik

legtermészetesebb örömérzés.

A kocogás vagy futás közben beálló nyugalmi tudatműködés a felszabaduló örömhormonok által létrejövő könnyű, kellemes mámor pozitív bódulata és a vidám kedélyállapot legyűri a stresszhatásokat. Dishman, Folkins és Sime, valamint Goldwater kutatásaiból tudjuk, hogy az egyenletes ritmus különösen fontos közérzetjavító eleme a kocogásnak.


Meglepő, hogy mit érhetünk el a ritmikus-egyenletes mozgástréninggel. Például az izomanyagcsere az egyenletes terhelés hatására akár ötvenszeresére is emelkedhet, a szervezet anyagcseréje tíz-hússzorosára. A szíven átáramló vérmennyiség ötszörösére nőhet. Hosszú távon pedig a rendszeres terhelés hatására a pulzusszám csökken, a szív kapacitása nő, a vérnyomás csökken, a szívinfarktus előfordulási esélye csökken, a test zsírszövettartalma csökken, növekszik a védő koleszterin, és csökken az ártalmas koleszterin szintje. Csökken a trombózisveszély, nő a véren átáramló vérmennyiség, növekszik a hasűri szervek aktivitása, javul a csontozat mésztartalma, az immunaktivitás pedig leginkább a természetes ölősejtek számának és működési aktivitásának növekedésében mutatkozik meg. A testi működés egészségesebbé rendeződésén túl különleges hatással számolhatunk a kedélyjavító (öröm) hormon aktivizálódása révén, javul a közérzet, csökken a szorongás és diszfória (kedvetlen, levert állapot); a depresszió is ellenszerére talál a rendszeres testmozgásban.

2011. ápr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

uccsó 87%-os nem pontozlak le, de egyet se értek.

Ha nagy a baj, vagy felgyülemlett a sok stressz, azt nem lehet futkározással kezelni!

Most dopamin, adrenalin; szerotonin, endorfin stb. hatásmechanizmusát ne itt tárgyaljuk meg:)

Eszem néha megáll, hogy egyesek pozitív energiával jönnek: tanulmányi kudarcok, kikötött áram, elhunyt szerettek, genetikailag öröklött szorongásra. Valamelyest használ, de súlyos esetekben az amatőr pszichológusok elnyújtott terápiája és neszesemmifogdmegjól kúrái csak ártanak.


Kérdező vond le a következtetést:

Az ÉN kungfum:

-azonnali gyógyszeres kezelésnél a SSRI-k 1 hónap alatt, a kezdő gyógyszerek pedig 1-2 nap alatt használni fognak

-gyógyszerek mellékhatásival számolj

-gyógyszerre való rászokással számolj

-a probléma forrását kiegészítő (akár pszichológus) konzultációval kezeld, így hamar és szorongás mentesen meg tudod oldani.

-nem húz le pszichológus pénzzel 1-2 éves pszichoterápiával és nem omlassz össze egy új, előre nem látható nagyobb idegi terhelésnél, mert a szervezeted fel lesz készítve erre.


A 87%-os Kungfuja:

-olcsóbb mert a futás mozgás nem kerül pénzbe

-a futástól fáradtabb leszel, ergo jobban alszol, de a probléma megoldására kevesebb időd/kedved/erőd marad

-nagyfokú, előre nem látható idegi terhelésnél úgy omlassz, mint egy kártyavár. a napi teendőid ellátása is gond lesz. enyhébb agorafóbia, esti sírdogálás, enyhébb pánikromok, memóriavesztés a nem létező kezelések miatt kialakulhatnak.

-A példák ezt igazolják!

Dönts te. De 100%-os meggyőződésem, hogy ha a 87%-ost választod, pszichiátrián találod magad 1-2 év múlva sokkal súlyosabb tünetekkel!


Minden jót!

"Z"

2011. ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Még annyit a futkorászásról:

Én biciklizni szoktam, jól esik stb. Jobban is érzem magam, de 1-1,5 órás biciklizés után 2-3 órával a hatás elmúlik!

Ez saját tapasztalat. +Nagyfokú szorongásnál nem ér lószrt se!

Most akkor a nap hátralevő részében mi legyen?:) jah pozitívan gondolkodni..... :S öcsém:)

"Z"

2011. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!