Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik betegség? Hogy lehet?

Pánik betegség? Hogy lehet?

Figyelt kérdés

Még olyan február körül egyszer reggel arra keltem fel hogy alig kapok levegőt. Rohantunk a dokihoz, gyerekkoromban sokszor volt ilyen fulladásos betegségem, lehet allergia miatt de azok már hálaistennek évek óta nem jelentkeztek. Doki megvizsgált elküldött mindenhova és végül arra jutottak hogy ez egy pszichés betegség. Még a végén kardiológiára küldött el, de nem mentem fölöslegesnek tartottam. Adott be utalót a pszichiátriára, de oda se mentem el. Ez a jelenség szinte naponta jelen van. Főleg akkor amikor lefekszek hogy tv-t nézzek vagy ha aludni készülök. Pszichiátriára azét nem mentem el mert egyrészt félek is másrészt pedig rengeteg ellentétes véleményt halottam. Egy ismerősömnek mikor elmondtam ezt azt mondta hogy neki is volt ilyen problémája és ő nem ment el, megtanulta elviselni. Nagyából annyian vannak ellene mint vele. Testvérem is szenved ilyesmiben, ő kinezielogushoz járkál. Valamikor nincs baja de vannak olyan napok amikor teljesen kivan. Én most is ara keltem hogy kapkodom a levegőt, nagyon rossz így ébredni... Esténként elaludni is pokoli rossz.

Mitől lehet ez? És még fontosabb mit tudok vele csinálni?

Normális válaszokat szeretnék kapni, köszönöm!

18/F


2011. jún. 30. 04:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hat eleg keveset irtal a tünetekröl,csak hogy nem kapsz levegötaz meg nem jelenti azt hoogy panik beteg vagy.En 3 evig panikba szenvedtem,több kiseröje is van.Pl.ha elfog,erös felelem,a gyomor összehuzodik,olyan erzes h azt a helyet el kell hagyni ahol vagy,hasmenes,....En 3 evig nem tudtam a felelemtöl a lakasomat elhagyni allando szorongassal jar,nem volt olyan nap h ne legyen panik vagyis borzaszto.Ha gondolod h ez van,legjobban segit a pszihologus,pszihiaterhez is elmethetsz,esetleg gyogyszert ir fel,ami nem segit,de rengeteg mellekhatasa van.En 1 evig szedtem,majd beleörültem,vegül is hypnoterapeuta segitett.Amint irtam a panik nem csak legszomj,több velejaroja van,nem csak legszomj,de szerintem inkabb csrelj orvost.
2011. jún. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Több orvos is ezt mondta, a házi is és a kórházban is. Voltam tudószűrőn azt mondták erős egészséges tüdőm van. Más bajom nincs csak a levegő, bár nekem ez is elég sok...

Milyen részletekre vagy kíváncsi?

2011. jún. 30. 06:18
 3/20 anonim ***** válasza:
Mit érzel??Szúr a torkod vagy a mellkasod??Szorít??Összeszűkül a légcsöved??Köhögsz???Mivel tudod elmúlasztani ha pl buszon jön rád??Víz nem segít???
2011. jún. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Elnehezül a légzésem, olyan mintha valami lenne a torkomban. Van amikor elkezdek köhögni de az nem sokat segít. Eddig egyszer volt hogy buszon rám jött az akkor volt amikor elkezdődött. Szinte mindig akkor jön elő amikor pihenek. Elmúlni úgy múlik hogy elalszok vagy pedig felkellek leülök a gép elé csinálok valamit, esetleg valamit mozgok. Ilyenkor elszokott múlni. Esténként nagyon rossz így elaludni de máshogy nem tudok, piheni meg kell. Most is mindjárt mehetek melóba és hullafáradt vagyok...
2011. jún. 30. 06:41
 5/20 A kérdező kommentje:
Orvos még azt mondta hogy mozogjak valamit és el fog tűnni, le kell fárasszam magamat, hát volt olyan nem is egyszer hogy nagyon is lefárasztottam magamat de semmi hatása nem volt.
2011. jún. 30. 06:43
 6/20 anonim ***** válasza:

En vagyok az elsö.boccs a sok hibaert.

Hat ha mast nem erzel,ez egesz biztos nem panik,ja es a legfontosabb,ha elfog a panik,legszomj,erös szivdobogassal is jar,ugy erzed a felelemtöl kiugrig a szived,ha ez se nincs nem panik beteg vagy.Nem valami allergia?Ha megegyszer az orvosodhoz mesz,kerdezd meg a panik tüneteit,es mond meg neki, neked ilyenek nincsenek csak a legszomj,ök sok betegseget a pszihere haritanak.

2011. jún. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak írnám még hogy régen mikor általánosba jártam rendszeresen volt olyan hogy mikor menni kellet iskolába rám jött a hasmenés. Illetve ha felelni kellet vagy valami hasonló akkor is. Ezt ma már nincs jelen, legalábbis jobban kezelem az ilyen dolgokat.
2011. jún. 30. 06:45
 8/20 A kérdező kommentje:
Szívdobogás az jelen van minden alkalommal.
2011. jún. 30. 06:47
 9/20 A kérdező kommentje:
Allergia az jó kérdés. Írtam már kiskoromban az évnek egy részén évente egyszer előjött az hogy majd megfulladtam valami miatt, ilyenkor az orvosok mindig vagy injekciót adtak vagy valami pipával a számba fújtak utána jobb lett, de ez is elmúlt egy jó ideje.
2011. jún. 30. 06:49
 10/20 A kérdező kommentje:
Elnézést a tagolásért de így jutnak eszembe a dolgok, az nem lehet hogy a kis kori dolgok ütköznek itt ki?
2011. jún. 30. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!