Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kigyógyulni a...

Hogyan lehet kigyógyulni a teljes kimerültség állapotából és nektek milyen tüneteket okozott? Mi, mik segítettek a felépülésben és okozott-e depressziót is?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én orvoshoz fordultam és kaptam gyógyszert. Sokat kell aludni és egészségesen étkezni. A testmozgás is fontos. A megfelelő vitaminbevitelről gondoskodni kell.
2011. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Depresszió, kimerültség, idegösszeomlás. Valahogy együtt szoktak jönni.


Általában akkor, amikor túl vagyok egy nehéz időszakon és már megnyugodhatnék, akkor jön ez.


Megoldás:

1. kialudni magad (táppénz, nyári szünet, akármi csak szabad legyél)

2. Ha már annyira kipihent vagy hogy unod a pihenést akkor valami célt kitűzni. (pl. megtanulsz angolul, formálod az alakod, alkalmi munkát keresel, új szakmát szerzel, vagy bármit)

3. Újult erővel nekiállsz a megvalósításnak és közben sok új embert ismersz meg, új ihletet kapsz, új céljaid lesznek.


Segít a vitaminkúra is, nagy dózisú vitaminokkal (testépítők boltjában tessék érdeklődni), és a megfelelő táplálkozás.


Kicsit újulj meg, rendezd át a szobát, takaríts ki, tegyél rendet, dobálj ki minden felesleges kacatot. Eközben észrevétlenül rendet teszel a fejedben is.


Ha az életedben lezáratlan ügyek, elvarratlan szálak vannak, ezeket gubancold ki, és egyenként, mindig csak egy problémára koncentrálva kezd el megoldani és lezárni az ügyeidet.


Sajnos nincs csodamódszer, neked kell eljutni odáig, hogy most aztán semmi sem érdekel, egyenesen előre és mindent rendbe tenni. De ehhez nem árt először testileg rendbetenni magad.

2011. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem minden bajom van, már jóideje. De az, hogy kipihenjem, kialudjam magam, az lehetetlen a 2 kisgyermekem miatt.

Hogy mik a tüneteim?

- ingerlékenység, fáradtság, türelmetlenség, hányinger, étvágytalanság, hasi panaszok, ha főzök, megkívánom a kaját, de amikor ehetnék végre, akkor meg undorodok tőle, szédülés, szúr a szívem, hiába vagyok álmos nem tudok aludni csak napi 4 órát, pánikroham.

Szerintem eléggé depressziós is vagyok:(

boldognak kéne lennem, hogy van 2 gyermekem, de valahogy nem megy semmi:(

Hogy mi fog segíteni? Nem tudom, talán, ha visszamegyek dolgozni és emberek közé járok.

2011. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az első válaszoló vagyok. Ha ilyen tüneteid vannak kérj beutalót az ideggyógyászatra. Az nem jó, ha nem tudsz enni, plusz hányingered is van. Le fogsz fogyni, és nehezebben jössz ki a betegségből, ha sokáig nem vagy kezelve. Én is így voltam. Neked felelősséggel kell lenned a két kicsi gyermeked iránt.
2011. júl. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon együtt tudok Veled érezni. Nekem is hasonlóak a tüneteim. A kimerültség okozza a depressziót is egy idő után.Én talán most már jobban vagyok,bár nem szeretem a gyógyszereket ,szedtem Frontint, ami nagyon jó, nem erős gyógyszer, tudsz tőle aludni, szorongásra, pánikra, depresszióra szinte mindenre jó.MEgnyugtatja az idegeket is, nem számít olyan erős nyugtatónak.Neked is kellene szedned,hogy tudjál aludni, pihenni,akár napközben is.Az alvás nagyon fontos.Szedtem Supradyn vitamint,nagyon sok zöldség, gyümölcs, lazítás és kibeszélni a problémákat, gondokat,ami szintén fontos.
2011. júl. 3. 15:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a Frontin nekem nem használt, vagy csak alig. Nem egész 2 hónap alatt 8 kg-ot fogytam. Kaptam antidepresszánst és attól jöttemrendbe. Még szedek csökkentett adagban gyógyszert.
2011. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!