Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ha naponta megiszo...

Leander0101 kérdése:

Szerintetek ha naponta megiszom 2-3 sört akkor én alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 17:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Kettővel előttem írta valaki, hogy próbáld ki, hogy egy hónapig nem iszol. Én azt mondom, ez néhány nap alatt is kiderül. És többekkel egyetértve maga a függőség az alkoholizmus. Azaz, ha nem bírom ki nélküle. Ha simán elmaradhat pár napig a megszokott 2-3 sör, akkor nincs baj. Ha hiányzik, vagy ha nagyon hiányzik, vagy ki sem bírod nélküle - akkor függő vagy! Azaz alkoholista vagy. Ha nem hiányzik, akkor nem vagy alkoholista...


Volt valaki, aki azt mondta, hogy a rendszeres alkoholfogyasztás már alkoholizmus, a mennyiségtől függetlenül. Én ezzel nem értek egyet! Ha tetszőleges időszakok (napok, hetek) kimaradhatnak, akkor ez a rendszeres alkoholfogyasztás nem alkoholizmus.


Az alkohol káros hatását sokan (még szakemberek is) túlértékelik. Korrekt orvosi kutatások alapján ugyanis egyes nyugati biztosítótársaságok a rendszeres és mértékletes alkoholfogyasztók életbiztosítására (napi 1 dupla whisky, vagy 2 dl bor, vagy 1 sör) 10-20% fizetési kedvezményt adnak. Az ok : a bevitt alkohol ugyanúgy redukáló és szabad gyök megfogó tulajdonságú mint a C vitamin. Statisztikai tény, hogy a rendszeres és mértékletes alkoholfogyasztók tovább élnek, ezért kapják a fizetési kedvezményt az életbiztosítóknál...

2011. júl. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nos megtudod állni 1 vagy több napig? Milyen napszakban iszol? Egyedül vagy a Pároddal,netán társaságban? Én is rendszeresen sörözök, de ha kell és kihagyom inkább a szokás hiányzik, mint az alkohol,mert én cigizek is mellé.

2011. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is ez a lényeg, ahogyan megfogalmazták többen! Ha pár nap nem ivás után sem hiányzik, akkor nincs gond. Ha azonban egy kicsit is kellemetlenebbül érzed magad kérdező, mert nem tudsz inni, akkor már függő lettél.

Csak az a bökkenő, hogy hosszútávon mindenképp kialakul a függőség, mert hozzászokik a szervezet és igényli, akkor is, ha csak kis mennyiséget iszik valaki.

2011. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
Előbb útóbb azzá válsz alkoholista . Csak mértékkel fogyassz.
2011. júl. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 glaslo1 ***** válasza:
Nem az alkohol szükségleted mennyisége a meghatározó tényező hanem annak hiánya esetén fellépő negatív tünetek,delérium, vagy spontán reszketés izzadással.--AKKOR IGEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. júl. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
Ugyanmár!! 2-3 SÖRről van szó, nem pedig üveg vodkáról. Én speciel ha megiszok egy sört meg sem érzem. Ha hármat akkor kezdem érezni, de ha egy napra beosztom, és nem egyszerre akkor természetesen nem, mert idővel lebontódik az alkohol (nem kerül be a vérbe, ergo egyáltalán nem okoz részegséget). 2-3 sört lelkiismeret furdallás nélkül én is simán meginnék naponta, az alkoholtartalma miatt nem aggódok, nem fogja tönkretenni semmimet!
2011. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Nos a függöség ott kezdödik hogy az alkohol bejut a vér áramba a véráram tovább viszi az agyba az agy érzi hogy itt blokkolják a kapcsolatokat (másnéven hidakat) és hogy ez neki milyen jó. Minnél többször egymás után blokkolodnak le a kapcsolatok annál inkább az agy hozzá szokik megszokja. És ebből következik az hogy az aki alkoholista kívánja a megfelelő alkohol bevitelt vagy egy kicsivel többet egy idő után.Amíg nem kívánod addig nincs semmi baj. Erre a legegyszerübb teszt hogy 1 hétig semmi alkohol.
2011. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Feltétetelezem, ha ezt kérdezed, aggódsz miatta.

Orvosi-biológiai-pszichológiai szempontból elemezve valószínűleg függő vagy. De!

Zavar-e ez téged a munkádban? Kívánod már reggel, meló előtt vagy közben? Gondot okoz-e, hogy nem ihatsz, mert most te fogsz vezetni?

[link]

Ez a blog pont erről szól. Olyan emberekről, akik esténként sokat isznak, de napközben teljesen normális életet élnek. Olvasgasd!

2011. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Juhász Atesz válasza:
75%
Nem a mennyiség számít, hanem a rendszeresség. Elég naponta 1dl-t inni, az már függőséget okoz, ha minden nap iszod...
2011. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Vica Takács válasza:
Mint azt már többen írták, akkor függő az ember, ha nem tud meglenni nélküle, ha megtudja állni és nem iszik,akkor még messze van a függőségtől. Azért mert vacsora után megiszik az ember 2-3 sört, vagy 1-2 pohár bort, miért lenne alkoholista!?
2011. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!