Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? A sráccal jóban...

Mit tegyek? A sráccal jóban voltunk sokáig, aztán összevesztünk, és most ennek az összeveszésnek eredményére hivatkozva meg akarja ölni magát. Hogyan vehetném rá, hogy ne tegye meg?

Figyelt kérdés

Nekem ez fáj, és félek hogy megteszi, félreértés ne essék nem szeretem, csak félek hogy megteszi.

19/L


2009. ápr. 1. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja. Garantálom, hogy nem fogja megtenni.

Ezt hívják érzelmi zsarolásnak.

Ne törődj vele, majd megunja.

Nekem is volt már dolgom ilyen emberrel, nem is egyel... Egyik sem tette meg.

2009. ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Gyenge próbálkozás. Ne foglalkozz vele...
2009. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Főleg ebben a korban jellemző az ilyen fenyegetőzés. Meg egyes emberekre. Ne is foglalkozz vele. (Jobb az ilyen beállítású embereket messzire elkerülni.) Lehet, hogy a hétvégi buliban becsajozik és már el is felejtet téged. Már bocs, ha ez esetleg rosszul esik. Nyugi! :)
2009. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Természetesen foglalkozz vele; nem egyszer volt már tragikus következménye annak a tévhitnek, hogy az öngyilkosok nem szólnak előre. Lehet, hogy nem fogja megtenni, és talán kicsi is az esély rá, de sosem lehet kizárni.


Szólj a barátainak, hogy foglalkozzanak vele. Próbáld meg vele megbeszélni, hogy egyáltalán miért borította ez így ki. Lehet, hogy mélyebb dolog, és most szakadt el a cérna; sajnos nehéz annyiból, amit leírtál, kitalálni, hogy miről van szó.

2009. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban?Apám 50 éves,mégis ugyanezt az uncsi szöveget nyomja,anyám persze hisz neki,de én átlátok rajta,pedig kevesebb ideje ismerem mint nyucikámXD
2009. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy vannak ilyen beálíltású emberek is kortól függetlenül. Szerintem még fiatalon esetleg belefér (a hormonok tombolnak), de ki kellene nőni a huszas évek közepére. Persze nekem is vannak rossz tapasztalataim, azért írtam, hogy jobb az ilyen embereket elkerülni, én attól is tartanék, hogy bennem tesz kárt.
2009. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

ez az ami történt, mi egy csoportba járunk, és most félek, mert mint embert sajnálnám ha megtenné, de lehet h csak érzelmi zsarolás

2009. ápr. 1. 23:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, Te semmire nem vagy kötelezhető, és - tudom, hogy nehéz, de nem szabad engedned az érzelmi zsarolásnak. Aki megteszi, az általában nem fenyegetőzik, hanem csinál magával valamit. De sokszor ez is csak "műsor" - nekem volt exem, aki 2x öngyilkosságot kísérelt meg, de mind a 2x dühből, nyilvános helyen, ahol persze vagy öten rohantak a segítségére, és persze engem hibáztattak. Undorító, amikor valakiben annyi büszkeség nincs, hogy megértse, a másik nem viszonozza az érzéseit, és képes lenne inkább megölni magát, csak hogy érzelmei tárgyának lelkiismeretfurdalása legyen. Életem legnagyobb hibája volt, amikor e 2 akció miatt plusz egy évet vele töltöttem, többnyire veszekedéssel. Már az elején tudtam, hogy az ilyen lelki zsarolást nem tudom megbocsátani és nem tudom többé tiszta szívből szeretni ezt az embert, mert haragszok rá. Ne kövess el semmi hibát! Mondhatod a barátainak, testvérének stb. hogy miket mond Neked, akkor majd figyelnek rá - de ha tesz is valamit, nem Te vagy a felelős. Tán köteles lennél vele járni, hogy ne legyen öngyilkos?! Ez az új hódítási módszer, vagy mi van? Ne hagyd magad!!!! Ne sétálj bele, higgy nekem, szörnyű dolog egy ilyen zsarolás hálójába gabalyodni.
2009. ápr. 2. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd zsarolni magad. Nem a te dolgod, hogy rávedd bármire. Az ilyen fickók attól érzik magukat fontosnak, hogy mindenki aggódik értük.
2009. ápr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!