Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kicsit aggódom magam miatt!...

Kicsit aggódom magam miatt! Mostanság valótlan előadásokat tartok a szomszédok részére, csak azért, nehogy azt gondolják rólam, hogy egy élősködő, semmirekellő alak vagyok. Lehet, hogy ez beteges?

Figyelt kérdés
Több, mint 1 éve munkanélküli vagyok. Bevételem mindössze a segély, ami nagyon csekély. A párom is munkanélküli lett, és fél évig éppen hogy csak enni tudtunk, és nagy nehezen kifizetni ami a legfontosabb. Ő két hete elhelyezkedett, én majd csak szeptembertől mehetek dolgozni, akkor is csak 4 órás munkára. Ez lelkileg nagyon meggyötör. Társas - kertes házban lakunk, és a szomszédokat hol az egyik ablakom alatt látom, hol a másik, mert ott a kertjük. Szóval magánélet ilyenkor nyáron egyenlő a nullával. Ebben az esetben nagyon kellemetlenül érzem magam. Állandóan az jár a fejemben, vajon mit gondolhatnak rólam. Ezért időnként eljátszok egy telefonbeszélgetést, amiben imitálok egy munkával kapcsolatos kommunikációt csak azért, hogy nehogy eszükbe jusson sajnálni engem, amiért itthon vagyok.
2011. júl. 22. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
A szomszéd vagyok a társasházból, szóval te vagy az az alak aki feltűnően színészkedik az ablakban egy telefonnal a kezében...;) (szerintem nem gáz, tök jó fej vagy, szerintem ez vicces)
2011. júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem beteges amugy mért foglalkozol a szomszédokkal? ne érdekeljen ennyire a vélemények azt mondanak amit akarnak sz**d le :)
2011. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez aranyos volt, most megnevettettél :) köszönöm. Örülök, hogy ennyire jó fej a szomszédom :)
2011. júl. 22. 12:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azért zavarnak annyira, mert tudom, hogy azért áll az ablak alatt, mert kíváncsi. Szinte látom, hogy a fülei radar méretűre nyúlnak, hogyha bármilyen neszt észlel a házból. Ez nagyon undorító tud lenni.
2011. júl. 22. 12:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előző vicceske! Szóval én a helyedben amikor észre veszem hogy ott radarállomásoskodik a szomszéd, direkt ráköszönnék, hogy észrevegye, hogy te észrevetted, le fog szokni róla, hidd el, mert egy idő után neki lesz kínos, ha 55-ször ráköszönsz :)
2011. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát valószínűleg meglepődne egy kicsit. Jó ötlet, ki fogom próbálni. Igazából nem is ez az alapprobléma, hanem maga a munkanélküliség, amitől valóban egy értéktelen embernek tartom magam. Tudom, a mostani helyzetben örülhet az ember, ha van állása. A baj csak az, hogy nem látom a jövőt fényesen, és ez csak fokozza a kilátástalanság érzését.
2011. júl. 22. 13:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerinted mennyivel szánalmasabb egy munkanélküli, akinek nincs mit csinálnia egyelőre, ezért neurotikus gondolatokkal gyötri magát, mint néhány öreg elhanyagolt alak, akikkel a kutya sem foglalkozik, nincs mit csinálniuk, értéktelen személyiséggel, annyira unatkoznak, hogy a szomszédaik életébe leskelnek? Az ő kedvükért játsszol?
2011. júl. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Nem éri meg lealacsonyodni az ő szintjükre. Az is igaz, hogy nekik csináltam a műsort, de így legalább tettem valamit az ő unalmuk ellen. Különben abszolút nem sajnálom őket. A szüleim már 40 éve szenvednek tőlük. Olyanok, akik szemtől szemben a szépet és a kedvességet sugallják, a hátunk mögött pedig gúnyolódnak. Hogy igazából min? Talán a családi boldogságunkon, azért mert megértjük egymást, és békességben élünk?! Furcsák az emberek, az biztos. A szüleim aranylakodalmára, amelyet az önkormányzat szervezett, anyukám minden szomszédnak bedobott egy meghívót, de még csak nem is gratuláltak nekik. Hát ennyit a kedves szomszédi viszonyról.
2011. júl. 22. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!