Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszaka felébredek és nem...

Éjszaka felébredek és nem tudom, hol vagyok. Történt már hasonló valakivel?

Figyelt kérdés

A suliban sokat stresszeltem különböző okok miatt (11-es voltam). Akkoriban nem aludtam jól és előfordult, hogy felébredtem az éjszaka közepén, és egyszerűen nem tudtam, hol vagyok. Általában vaksötét van a szobámban, mert csak úgy tudok elaludni, szóval a látásomra nem hagyatkozhattam.

Mindenféle megfordult a fejemben, például hogy bezártak egy idegen helyre, stb. és úgy éreztem, megfulladok a sötétségben. Elindultam és tapogatózni kezdtem, mert az sem jutott eszembe ilyenkor, hogy van egy kislámpám az ágyam mellett. Sokszor meg is ütöttem magam, mert nem tudtam, hol a szekrény vagy a terrárium. Szerencsés esetben megtaláltam valamelyik villanykapcsolót még azelőtt, hogy pánikba estem volna. :S

Most sokkal kipihentebb vagyok, és ez is elmúlt már. :) Csak kíváncsi vagyok, hogy előfordult-e már mással is ez, mert én még nem hallottam ilyenről.


18/L


2011. aug. 2. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hát ez elég para még nemfordult elő velem szerencsére
2011. aug. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Velem szerencsére még sosem fordult elö, maximum olyan volt, félálomból felriadva hogy egy pillanatig nem tudtam, hol vagyok. Ahogy leírtad, akkor tényleg a stressz okozta.
2011. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó neked. :P Attól tartok, szeptemberben megint előjön... :S
2011. aug. 2. 22:37
 4/13 A kérdező kommentje:
*nektek
2011. aug. 2. 22:37
 5/13 anonim válasza:
100%

Nem pont ilyen volt, de hasonló előfordult már tanítási időben... Egyetem miatt két "otthonom" van (BP-n és vidéken) és ébredtem már úgy reggel (vidéken otthon) hogy fogalmam sem volt, hogy hol vagyok, csak percekkel később jöttem rá...

Én a helyedben esetleg tartanék egy zseblámpát magam mellett az ágyban, vagy még egyszerűbb mondjuk egy telefon... csak mint valami biztos pont... :)

21/L

2011. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, feltéve, ha megtalálom, amikor szükséges. Mert a telefonom is mindig ott van a fejem mellett, persze nem jut eszembe ilyenkor... xd Köszi!
2011. aug. 2. 22:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Te azt hiszed, hogy már felébredtél, de olyankor az agyad még tuti félálomban van, azért nem tudod, hol vagy. Nekem is volt ilyen élményem számtalanszor, hogy hosszú percekig ücsörögtem az ágyban és töprengtem azon, hol vagyok, ki vagyok, mit csinálok, mintha minden kiesett volna és amnéziás lennék, kezdtem én is pánikolni, mert ilyenkor hiába erőlteted annál rosszabb, az agyadnak kell felébrednie és utolérnie a te éberségedet és akkor hirtelen beugrik minden! Szerintem egy nagyon mély alvásciklusból ébredsz fel olyankor hirtelen. No para!


27/L

2011. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Velem akkor van, ha vaksötétben alszom. Itthon világos van éjjel is, mert nem sötétítek nagyon be és valamennyi fény jön be kintről. Barátomnál viszont vaksötét van, ott sokszor van, hogy éjjel felébredek és fogalmam sincs hol vagyok, hogy fekszem, hol az ágy, ilyenek. De aztán pár perc és észhez térek. A másik: velem még az szokott lenni, hogyha nem itthon alszom, pl. elmegyek apukámékhoz, ahol szintén világos van éjjel, felébredek és hirtelen nem tudom hogy kerültem oda :D. 20L
2011. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ne aggódj ezen, biztos stressz miatt lehet:)

ennek tuti lelki dolog az oka...próbálj megnyugodni, nincs miért aggódnod, idegeskedned:) tudom, hogy a suli is idegesítő és aki érzékeny, stresszes, annak még nehezebb, de úgy fogd fel, hogy a saját érdekedben ne hagyd magad annyit idegeskedni:) szánj magadra egy kis időt, és ne terheld le magad túlságosan:) ha nem úgy sikerül vmi, nembaj, majd legközelebb sikerül:) ha pl. beszól vki, ne érdekeljen, nehogymár ilyen dolgok, emberek miatt legyenek gondjaid:)

szerintem nálad lehet, hogy ez egy olyan dolog, hogy félsz vmitől, és ilyenkor bepánikolsz...

én pl. már pánikoltam párszor, és tudom, hogy változtatnom kell pár dolgon, mert nem akarom, hogy rosszabb legyen:S sokszor túlságosan is felveszem a dolgokat, nagyon érzékeny vagyok és gátlásos, talán emiatt is lehet nálam...

neked is ha tudod mitől lehet ez, azon kellene elindulni, hogy megpróbálj megszabadulni tőle...próbálj ne annyit gondolkozni a dolgokon, és kicsit lightosabban felfogni a dolgokat:) persze a komoly dolgokat ne, de gondolom érted mire gondolok:)

szerintem vegyél a szobádba vmi olyan kis fény adó tárgyak vagy vmit, ami nem zavaró, tehát nem túl erős a fénye, de ha felébredsz tudni fogod, hogy nincs semmi gond:)

ilyenekre gondolok:

[link]

[link]

[link]

[link]

bár mint írtam fénynél nem tudsz aludni, de pl. a távirányítós jó lehet, mert csak a kezedbe fogod és kész:)

amúgy a telódat ne tedd nagyon a fejedhez, mert tudod, az nem vmi jó...csak úgy írom:)

inkább amit írtak is zseblámpa legyen az ágyad mellé rakva...

fel a fejjel, és csak tessék nyugis lenni, nem kell stresszelni, semmi értelme annak:)

remélem segítettem:)

2011. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :) Kipróbálok egy-két tanácsot, amit itt kaptam.

23:26, neked külön köszönet jár, amiért ennyit írtál és komolyan foglalkoztál a problémámmal. :D :))

2011. aug. 2. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!