Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég durva testképzavarom...

Elég durva testképzavarom van. Mit tegyek hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul ez meg?
2011. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Orvos!
2011. aug. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz magadról fényképet vagy videót. Tudom, hogy hülyén hangzik, de csak így tudod magad "kívülről" nézni. Tudom, hogy a tükör ilyenkor torz képet mutat. Saját tapasztalat. Sajnos a probléma nem ilyen egyszerű, szerintem igazán csak szakember tud segítem.
2011. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Testképzavarhoz nem elég a tükör, mert nem a szeme rossz a az embernek, hanem a fejében van elállítva a kapcsoló, azaz pszichiáter vagy pszichológus segítsége kéne.


A testképzavar azt jelenti, hogy az adott ember ha belenéz a tükörbe, egészen másnak látja magát, mint ahogyan őt a többiek. Csúnyábbnak, vagy soványabbnak, kövérebbenk, vagy görbébb lábúnak stb., mint a valóság. És hiába próbálja bárki is meggyőzni, ez nem fog menni, mert nem a szeme a rossz, nem a felfogóképesége, hanem az érzelmei vannak kicsit rosszul húrozva - azon kell állítani.:)

2011. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Írj privit!! Lehet, hogy tudok segíteni!!
2011. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, nekem is írhatsz, én is hasonló cipőben JÁRTAM!!! ;) 16L
2011. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ha testképzavarod lenne, nem tudnád, hogy az van... sosem ismernéd el...elég jól ismerek pár testképzavarost, és őnekik fogalmuk sincs róla, hogy valójában hogyis néznek ki...


Szóval Neked tuti nincs testképzavarod...

De ennek örülj, mert az szörnyű dolog, negyven kilósan kövérnek látni magad... és veszélyes is...!!!!

2011. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tudhatna róla?


Én pl sokáig csúnyának láttam magam, majd rájöttem, hogy ez nem mindenképp van így, mert mások meg helyesnek tartanak. Persze elégedett nem vagyok még magammal most sem, de tudom, hogy rosszabbnak gondolom magam, mint amilyennek mások, és ez kic erőt ad.

2011. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is testképzavarom van, mégis tudok róla, mert mondják az emberek. A ruhatáram is olyan, hogy sokkal nagyobbak a ruháim, mert amikor vásárolom, meggyőződésem, hogy az jó rám- próbával is! 50kg vagyok és bár kövérnek nem érzem magam, zavar a gömbölyűségem. Na és erre mondják, hogy milyen gömbölyűséged!? Nincs rajtad semmi!

Pedig van, mert rendesen ki van kerekedve a fenekem, combom és a derekamra is lerakódott egy kis zsír.

(amúgy nem tini vagyok, 30on túli nő szülsé után, ugyhogy már nem annyira idegesítem magam ezen, de tini koromban sokkal jobban szenvedtem tőle és akkoriban még gömbölyűbb voltam.)

2011. aug. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!