Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy térjek vissza a normál...

Hogy térjek vissza a normál alvás-ébrenlét idejéhez, hogy ne pazaroljam el a szünidőm hátralévő részét?

Figyelt kérdés

Már eltelt a nyári szünetem első fele (július), és így visszanézve veszem észre, hogy úgy telt el, hogy szinte semmit hasznosat nem tettem.


Júniusban alig vártam, hogy szünet legyen, és így több időt tudok az olyan dolgaimra (olvasás, biciklizés, nyelvtanulás, fényképezés, stb) fordítani, amit iskolai időben nem tudok betervezni.


A baj az, hogy az alvás-ébrenlét időm nagyon eltolódott. Hajnal 3.00-kor megyek aludni és délelőtt 11.00-kor kelek. Éjjel ugye semmi hasznosat nem tudok tenni, így marad a gépezés, amivel meg hamar elszalad az idő, és mire észbe kapok, hajnal van. Majd elmegyek aludni, és 11.00 óránál hamarabb nem bírok kikelni az ágyból. De így meg ugye mire rendbe szedem magam, el is telt a fél napom, fáradtnak érzem magam, és a délután is olyan gyorsan elszalad, hogy csak nézek.


Közben meg már mardos a lelkiismeret is, hogy teljesen elpazaroltam a fél szünidőmet!


Tudom, hogy a megoldás az lenne, ha időben mennék aludni, hogy időben fel bírjak ébredni, és akkor talán tudnék is napközbenre tervezni. De már annyira el van tolódva, hogy nem bírok hajnal 2-3 előtt elaludni, csak forgolódok...és másnap akkor is csak 11.00 körül bírok felkelni.


Hogy térjek vissza a normál alvás-ébrenlét időszakhoz?

Mit tegyek, hogy ne pazaroljam el a szünidőm másik felét is?


2011. aug. 7. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés... Velem is ez van.

Én arra gondoltam, hogy erőt veszek magamon és mindig egy kicsit korábban kelek. Csak az a baj, hogy mindig azt mondom, hogy majd holnap elkezdem, de nem megy... Gondolom, ha lenne akkor olyan dolog, amit szeretek(pl.:barátokkal elmenni valahová) előbb fel tudnék kelni. Egy próbát megér.

2011. aug. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

használj ébresztőórát! tedd be max hangerőre, így kénytelen leszel felébredni és kedved se lesz tovább aludni. és ha pl bringázol egy jót napközben akkor estére úgyis elfáradsz és hamarabb lefekszel =)

sok sikert hozzá =D

20F

2011. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Jó" tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül. :)


Az ébresztőórás módszert is próbáltam már. A baj az, hogy mivel nem tudok elaludni időben, hiába megyek el aludni, csak forgolódok...így hiába ébredek is fel az ébresztőórára, még ha azt direkt távolra is teszem, akkor felkelek, lenyomom és vissza "kell" mennem, mert összecsuklom a fáradtságtól.... :D

2011. aug. 7. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor viszont most szépen felkelsz a gépelöl, felöltözöl, és lemész futni 10 kört a házatok körül. És utána lefekszel. =D
2011. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy állok vissza hogy kibírok egy napot talpon nagyon nehéz de nem lehetetlen ha már este 7-8ig kibírod jó vagy:) Menjd el strandra aznap ott nem bírsz elaludni meg ébren tart a víz:D Most jól ráfáztam ezzel az ébrenléttel mert 1 óra múlva indulok érettségizni és egy hunyást se aludtam:S
2012. jún. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!