Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segíthet ebben nekem valaki?

Segíthet ebben nekem valaki?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, párommal 2 éve vagyunk együtt.

Nagyjából fél éve felvetődött a páromban a gyerekvállalás gondolata,de úgy igazán, költözzünk össze stb.Nagyon lelkes volt...

Nekem viszont teljesen elment a kedvem mindentől, azóta képtelen vagyok szexelni, egyszerűen nem megy.Nem akarok gyereket, hiába fogamzásgátló és az óvszer, nemtudom megtenni.Amikor próbálkozik egy terhes nő és egy ordító kisbaba jut az eszembe, be se nedvesek.Hiába próbál sokáig izgatni nem segít.

Azóta hanyagolja a gyerek témát,de én nem tudok átlépni ezen.Mit tehetnék?Hova forduljak?

Maszturbálást is abbahagytam, semmi kedvem hozzá.Berendezkedtem arra,hogy ha nincs sex, nincs gyerek.

Tudom,hogy ez így nem jó,de nem tudok rajta változtatni.Nem hasonlítok már a régi önmagamra.

Ki tud segyteni nekem?

(bocsánat hosszú lett)


2011. aug. 11. 11:54
 1/8 anonim válasza:
Ajánlanám, hogy menj el egy pszichológushoz, mert ez így hosszú távon sehova sem fog vezetni.
2011. aug. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
teljesen egyértelmű, hogy nem vagy még kész egy kisbabára. Emiatt alakultak ki a problémáid. A párod erőlteti a gyereket? vagy Te gondoltad, hogy az jó lesz? Korai még Neked. Amint letesztek a gyerekgyártásról és számodra megnyugtatóan védekeztek, vissza fog állni a vágy és a nedvesség is. Néhány év múlva pedig vissza lehet térni a gyerekprojektre, ha már elég érett leszel rá. Nem kell 21 évesen szülni, ha nincs az embernek még affinitása hozzá.
2011. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pszichologus pénzbe kerül? Netto 60 ezer a fizetésem( nem tudok csak úgy ugrálni sajnos)



Nem erőlteti, akkor egyszer említette meg, számomra félelmetesen lekesen.Nem akartam előtte gyereket, nem én hoztam fel a témát.Azóta se hozta szóba.Gyógyszert szedek másfél éve, mindig pontosan beveszem, max 5-10perces csúszások vannak(mindkettő telefonomon ugyanakkor szólal meg az emlékeztető).Próbáltuk (volna) úgy is, hogy a gyógyszer mellé ő még óvszert húz.Próbálom ennek ellenére kielégíteni őt,de ez neki nem hiszem, hogy elég:(

2011. aug. 11. 12:23
 4/8 anonim ***** válasza:
és leültetek ezt alaposan átbeszélni, hogy Te megijedtél az ő lelkesedésétől? Mert ez az első lépés, a pszichológus csak ezután jön. Egyébként pszichológushoz beutalhat a háziorvos és akkor ingyenes, de nem hiszem ,hogy ez a megoldás. Valamiért ettől nagyon félsz, ezt kell feloldani.
2011. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Beszéltünk róla néhányszor,de inkább reális érvekkel, úgy értem fiatal vagyok, együtt kellene élni szerintem pár évet,ha hozzá költözök ki kell alakítanom ott az életemet, a költözés más munkával járna, fel kell mondanom a jelenlegi munkahelyemen.Ezeknek a végén arra jutottunk, hogy tényleg nem kéne.Arról,hogy én megijedtem ettől az egésztől...abban maradtunk, hogy mivel nekem eszembe se jutott ilyesmi azelött valoszínű,hogy ezért ijedtem meg és kis idő múlva minden visszatér a régi kerékvágásba.Az összeköltözésből nem lett semmi,viszont közbe eltelt fél év és én még mindig ugyanott tartok.

Akkor nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle.A szülők sem jönnek elő ezzel, mindekettőnknek van idősebb testvére és születtek már unokák.

Nem tudom mi lenne, ha felhoznám a témát és újra átbeszélnénk.Olyan lehetetlen ez a helyzet.

2011. aug. 11. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek, mindenképpen mond el a párodnak hogy te még nem akarsz gyereket, egyenlőre ne emlegesse, csak érezzétek együtt jól magatokat. :) Ez lenne az első lépés, sztem ha ezt elfelejteti veled, valószínűleg meg is oldodna a gondod. Az én barátom is borzasztó sokat beszél a babáról, holott tudja hogy én még nem akarok, néha kicsit el szalad vele a ló, de tudom hogy csak azért mondja mert szeretne ilyen szinten is hozzám tartozni, velem családot aalpítani. Nyugi!!!!! Minden attól függ, tudtok e őszintén beszélni erről.Mi tudunk, s ő tiszteletben tartja hogy majd később.
2011. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen ez a normális,ezt láttam már ismerős pároknál akik eltolták a babavállalást.Pont emiatt érzem lehetetlen helyzetnek ezt.Magamat lassan meg defektesnek...

Gondoltam már arra is,hogy talán jobb lenne szakítani, ennek így nem sok értelme van.Ha nincs párom akkor nem bántok meg senkit ezzel.Nem pazarolná az idejét rám és találna valaki mást. Előbb-utóbb túltenné magát rajtam és talán én is rajta.

2011. aug. 11. 13:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Utólsó vagyok, ez a szakítás dolog butaság. Azonnal verd ki a fejedből. Ha szeret nem pazarolja rád az idejét, hanem örül h veled töltheti.
2011. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!