Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tud (tok) olyan pszhihológust...

Tud (tok) olyan pszhihológust akihez szüleim tudta nélkül tudnék forduni (kiskorú vagyok) és szakterülete az oniomania?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

oniomania=kóros vásárlási hajlam?

Ez miért olyan dolog, amit titkolni akarsz a szüleidtől?! ... Ha komolyabb dolog lett volna, akkor megértem.

Amúgy az orvos adhat beutalót pszichológushoz és lehet, hogy nem fontos a szülői jelenlét. Kérdezd meg az orvosod

2011. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én 17 évesen mentem egy elég komoly szakemberhez, aki nem foglalkozott vele, hogy nem jött az édesanyám.

Első alkalommal bementem hozzá, az első kérdése az volt, hogy szülőt nem hozott? Majd felvilágosítottam, hogy saját keresetem van, gyakorlatilag felnőtt vagy, és ha így nem felel meg neki, akkor már megyek is. Megfelelt neki. De egy 110 perces óra 16ezer forint volt. :)

A pszichológus drága móka, a TB-re felvehetőek meg általában nagyon hülyék. Én 13 évesen szívattam egyet, mert a szüleim elküldtek hozzá, nekem meg nem volt kedvem, így játszottam egy kicsit vele. Pont az ellenkező diagnózist állította fel, mint ami a helyzet volt. Azért durva, hogy nem vette észre, hogy csak hülyítem 13 évesen.

Szóval ha csak nem keresel nagyon jól te is, akkor szükség lesz a szüleidre, vagy így, vagy úgy.

2011. aug. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

oniomania=kóros vásárlási hajlam?

Igen az. Mért titkolom? Szüleim hozzá állása az orvosokhoz nem olyan mint egy átlagembernek... kicsit túl komolyan veszik amit mond a másik hogy az egyik példa erre (mivel nem ruhákba merül ki a dolog ami jó is) olyan aminek nemhiszem h örülnének ha megtudnák

2011. aug. 13. 23:55
 4/11 A kérdező kommentje:

Első alkalommal bementem hozzá, az első kérdése az volt, hogy szülőt nem hozott? Majd felvilágosítottam, hogy saját keresetem van, gyakorlatilag felnőtt vagy, és ha így nem felel meg neki, akkor már megyek is. Megfelelt neki. De egy 110 perces óra 16ezer forint volt. :)


Ez ki volt? név, lérhetőség bármi... a pénzes rszt meg tudom oldani

2011. aug. 13. 23:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha Békés megyei vagy, vagy Békéscsabához közel, akkor leírhatom.
2011. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja meg remélem azt is tudod, hogy legalább 15 óra kell ahhoz, hogy eredményre jussatok.
2011. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem, pesti vagyok sajnos. de amire én igazából amire kiváncsi vagyo az 2 óra alatt kiderül.
2011. aug. 14. 00:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát elég fura téveszméid vannak erről.:)

1. egy ilyen "betegségnek" mélyebben rejlő okai vannak, mintsem hogy 1-2 óra alatt kiderüljön. Valakinek évekre szüksége van, amíg eredményt tud elérni, heti 1 órás találkozásokkal.

2. a pszichológus sem teljesen hülye, csináltat majd veled egy csomó tesztet, aminek fele SZVSZ teljesen felesleges, csak az időhúzás miatt van, mert azért nem sok ember engedheti meg magának a magas árakat.

2011. aug. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem egy kicsit félreértettél nekem konkrét kérdéseim vannak amik átbeszélésére elég anyyi idő
2011. aug. 14. 01:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Hidd el, egy pszichológus nem fog azonnal a kérdéseidre válaszolni, azt fogja mondani, hogy mindenki egyedi, mindenki más, így fel kell téged térképeznie-vagy kitalál valami más magyarázatot.


És szerintem jól is teszi, egyrészt üzleti megfontolásból, másrészt ő is akkor tud segíteni, hogyha van rólad egy "képe" a vizsgálatok alapján.



Megjegyzésképp: ha pontosan tudod, hogy mi a kérdésed, egy kis gondolkozással magad is meg tudod rá adni a választ.

2011. aug. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!