Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha kiskorú...

Mit csináljak, ha kiskorú vagyok tehát nem cselekvőképes, a családomat pedig egyáltalán nem érdekli, mi bajom van?

Figyelt kérdés

14 vagyok csak. De én ezt már nem bírom. A szüleim utálják egymást, ezért engem is, mert mindkettejüket a másikra emlékeztetem. Anyám kibírhatatlan. Én is az vagyok, tudom, de nem tudok mit csinálni... Szerinte nincs semmi bajom, csak hülye hisztis kamasz vagyok. Bár el tudnám mondani neki, miket érzek, de nem tudom, képtelenség kifejezni, és akkor sem értené meg. Lebénít amiket érzek, szorongok, ok nélkül depis vagyok, nem érdekel semmi. Képtelen vagyok odafigyelni bármire is, most megint meg fogok bukni, dührohamaim vannak, intenzíven pusztítom magam, de már rég kicsúszott az irányítás a kezeim közül. Nem is vagyok való ebbe a világba. Lassan mindenki el fog hagyni, megértem őket, én sem tudnám magamat elviselni. Bűntudatom van amiért másoknak fájdalmat okozok, de nem tudom irányítani, csak jön. Néha teljesen elborul az agyam, az érzékelésem, minden, mintha nem is én lennék, de alapjáraton is szörnyű. Elvileg járok pszichológushoz, gyakorlatilag viszont nem történik semmi, és hiába mondom, hogy szeretnék elmenni normális helyre, nem érdekel senkit. Volt már szó róla pár éve, hogy állami gondozásba kerülök, de nem megy, mert hiába rossz itthon, azért mégis jó, mert szeretem anyámat, csak ő nem engem. És nem gondolom, hogy jobb lenne bármi, ott csak mégjobban elnyomnának. Tehetetlennek érzem magam, felrobbanok tőle mindjárt. Nem vagyok beteg amúgy, meg semmi ilyesmi, csak nem érzem jól magam egy ideje, és nem tudom egyedül megoldani. Higgyétek el, majd három éve próbálkozom, de csak egyre rosszabb. Nem tudom, mit csináljak... Legszívesebben meghalnék, bár jó dolog ez az élet, de nem ÍGY. Mert ez már kibírhatatlan.

Szerintetek?


2010. jan. 10. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
N agyon komolyan kell vedd amit ide leírtál. Mindenekelőtt keress fel egy orvost, akár a körzeti orvosodat, oda elmehetsz egyedül nyugodtan, és kérj tőle segítséget. Ezt csak pszichológussal fogod tudni megoldani, és minél előbb elkezded, annál könnyebb lesz a kivezető út (bár könnyű nem lesz). Kérj segítséget rokontól, nagyitól, nagynénitől, bárkitől akiben bízol,esetleg a helyi gyámhatóságnál érdeklődhetsz hogy mit tudnál tenni ilyen helyzetben.
2010. jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Iskolapszichológus van? Talán ő tud segíteni, hogy mit csinálj.
2010. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Magamra ismertem. Légyszíves írj privát mailt, mert szívesen beszélgetnék valakivel, aki ezt megérti. A környezetem sajnos, nem érti meg.

2010. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. Pszichológushoz mehetek egyedül? Mert ennyi idősen úgy tudom, mindenhez kell még a szülő. Vagy a családsegítő központban tudnának segíteni?

2. Magántanuló vagyok, és nem tudok róla, hogy lenne. :S

2. Írtam privit :)

2010. jan. 10. 11:41
 5/9 A kérdező kommentje:
A második kettes hármas akart lenni, bocsi... :)
2010. jan. 10. 11:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a családsegítő központban is próbálkozhatsz. Nem tudom, mehetsz-e pszichológushoz egyedül, ezt a gyerekorvosoddal kéne megbeszélni. Hozzá azért elmehetsz egyedül és őt köti az orvosi titoktartás, tehát vele beszélhetsz bizalmasan.
2010. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs annál borzalmasabb amikor a szülők gyülölik egymást és a gyereken csattan az ostor. Mint ha szegény ő tehetne róla, hogy megromlott közöttük a jó viszony. Az előzőek hasznos tanácsokat adtak. Merj elindulni segítségért.
2010. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia! Gyermekjóléti központ vagy családsegítő biztos van a környéketeken, ennek neten is utánna tudsz esetleg nézni. Ők biztos tudnak segíteni vagy elküldeni a megfelelő helyre. Én ezt látom a legjobb megoldásnak. Kitartás!!! minden jót!
2010. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Mi a helyzet most? változtak a dolgok körülötted? pozitív irányba?

2012. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!